999 rezultate për

bebet

Sa e dëmtoni beben tuaj nëse pini duhan kur jeni shtatzanë Një studim i ri ka zbuluar dëmet e rënda që shkakton duhanpirja tek bebet ende të palindura. Shkencëtarët kanë zbulua
Bebet që qajnë shumë natën, janë më të zgjuar Si prind i ri, me siguri se krejt çfarë dëshironi për beben tuaj është të jetë i shëndetshëm dhe i lumtur. Dhe, nëse
Bebet vdesin në maternitet për mungesë inkubatorësh Të dhënat zyrtare të siguruara nga BIRN dhe intervistat me mjekë dhe drejtues spitalesh tregojnë se maternitetet shqip
Pasi bën kaq vjeç duhet që fëmija të ndahet nga prindërit Një studim i ri ka rihapur debatin se kur bebet duhet të fillojnë të flenë në dhomën e tyre. Studimi i ri sygjeron s
Gazetarja zbulon pse bebet nuk qajnë në duart e lypsareve Të pastrehët, nënat e reja dhe fëmijët të cilët mbushin trotuaret për të lypur lëmoshë, bëhen shpesh pre e përbuzjes së
Prindërit në rajon, bebet në gjykata Ndarja e fëmijëve nga prindërit emigrantë, në kufirin mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Meksikës ka bërë që emig
Bebet nuk qajnë kot, ato e njohin të mirin dhe të ligun Bebet dinë të njohin fytyrat, por mbase munden edhe më shumë se kjo! Një hulumtim i paradokohshëm sugjeron që bebet mund
Rrëfimi i një nëne, si zhdukeshin bebet gjatë viteve 70' në Jugosllavi (VIDEO) anë kaluar 49 vite nga prilli i vitit 1969, e një nënë e cila lindi në spitalin e Ferizajt, beson se vajza e saj Vlora,
Bebet që mbajnë gishtin në gojë janë më me fat për këtë arsye Fëmijët që thithin gishtin e tyre apo kafshojnë thonjtë zhvillojnë më pak alergji se fëmijët e tjerë. Sipas autorëve të
Kujdesi për bebet në verë Spitali Amerikan, këshilla të vlefshme për prindërit Ka vetëm një gjë me të cilën nuk mund të bëni kompromis, me atë
Zbuloni si të bëni vetë letrat e lagura për bebet (VIDEO) Koha e një nëne është shumë e çmuar dhe ndoshta kjo është arsyeja përse video e kësaj nëne australiane ka bërë menjëherë
Real Madrid do të ishte i pamposhtur nëse marrin Neymar Braziliani, Bebeto ka deklaruar se skuadra e Real Madridit do të ishte e "pamposhtur" nëse do të arrihej të firmosnin me
Bebeto: Që të keni sukses në Botëror, duhet të luani si ekip Legjenda e Brazilit, Bebeto tha se trajneri Tite ka bërë një punë të mrekullueshme, dhe se ka formuar një skuadër të mir
Kapet infermierja që vriste bebet (VIDEO) Një motër medicinale në Brazil është arrestuar në shtëpinë e saj në qytetin e Santa Cruzit, në dyshimin se në repartin e
Lodrat e përshtatshme për bebet në muajt e parë të jetës Në muajt e parë të jetës, përpara se të mësojë si të mbajë lodrat në duar apo të ulet, bebja jote do t’i vlerësojë gjëra
Pse bebet qajnë në barkun e nënës? Nuk ka asgjë më të ëmbël në botë sesa ndjenja e rritjes së fëmijës brenda trupit të një gruaje gjatë shtatëzanisë. Sapo
Legjenda është e vërtetë? Kokë e madhe për bebe më të zgjuara Normalisht, të pasurit një të ashtuquajtur “kokë të madhe” nuk konsiderohet gjë e mirë. Por, sipas hulumtimeve të reja t
Bebet që iu ngjajnë baballarëve janë më të shëndetshëm pas një viti Të porsalindurit që iu përngjajnë baballarëve janë më të shëndetshëm pas një viti – kjo sepse baballarët shpenzojnë më s
Kjo është mosha e duhur që fëmija të flejë i ndarë nga prindërit Një studim i ri ka rihapur debatin se kur bebet duhet të fillojnë të flenë në dhomën e tyre. Studimi i ri sygjeron s
SKANDALOZE/ KE mendon se në Shqipëri bebet femra abortohen Këshilli i Evropës ka zbuluar së fundmi se aborti selektiv në bazë të gjinisë së fëmijës është duke u praktikuar gjerësi