999 rezultate për

be-se

"Moment historik!" Shqipëria merr drejtimin e OSBE-së Viti 2020 ka nisur mbarë për Shqipërinë pasi ka marrë drejtimin e OSBE-së. Ky vendim është publikuar në faqen zyrtare
Çfarë po ndodh me BE, një tjetër shtet kërkon të largohet Polonia mund të përfundojë me largim nga Bashkimi Evropian, për shkak të planeve nga nacionalistët në pushtet, për mirat
Vetting në drejtësi? Flet ambasadori i BE-së në Shkup Ambasadori i BE-së në Shkup u shpreh i qartë sa i përket çështjes së vetingut në gjyqësor, ai theksoi se së pari është e
35 organizata të botës thirrje Ramës të tërheqë paketën ligjore anti-shpifje 35 organizata nga vende të ndryshme të botës, 34 prej të cilave janë pjesë e “Solidarity Platform” i bashkohen deklaratë
Pendarovski: Shtyrja e negociatave mund të ketë pasoja serioze Shtyrja e mundshme e sërishme në pranverë e vendimit për fillim të negociatave për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut dh
Nuk ka liberalizim të vizave për kosovarët as këtë vit Qytetarëve të Republikës së Kosovës as këtë vit nuk u eci fati që të mund të lëvizin jashtë vendit lirshëm. Ndonëse pati
Doris Pack mbështet Metën: Rama po kap drejtësinë me paratë e BE-së Kryetarja e Forumit të Gruas në Partitë Popullore Europiane, Doris Pack ka reaguar lidhur me shkeljet ligjore të kreut t
Komisioni i Helsinkit: Paketa anti-shpifje, Shqipëria do e ketë të vështirë Paketa anti-shpifje që ka ngjallur debat në Shqipëri dhe reagime nga organizatat ndërkombëtare, u bë temë diskutimi edhe
NEGOCIATAT/ Holanda zyrtare: Maqedonia e Veriut është gati, Shqipëria jo! Kryeministri i Holandës Mark Routes ka folur për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe paralajmëron se do të jetë sëris
Bregu: Koha për një qëndrim të qartë për procesin e anëtarësimit të Ballkanit Sekretarja e Përgjithshme e RCC-së mori pjesë në Konferencën e “Miqve të Europës” për të ardhmen e Ballkanit Bruksel
Alarmuese! Mbi 5200 të pastrehë dhe 1200 banesa të dëmtuara nga tërmetet në Shqipëri Në Shqipëri, një bilanc i parë i dëmeve flet për mbi 1200 banesa të dëmtuara, disa dhjetwra prej të cilave të shkatërrua
BE: Javë pikëllimi, ndihmë për sa kohë të jetë e nevojshme Tërmeti i 26 nëntorit ka sheshuar dhe tronditur fatkeqsist një pjesë të koniderueshme të Shqipërisë. Me kërkesë të au
Brukseli "shuplakë" Metës: Deklarata të papranueshme! Zyra e shtypit e Bashkimit europian përmes Zdhënëses Maja Kocijancic ka reaguar në lidhje me akuzat dhe kundër akuzat po
Meta e përzuri nga Presidenca, OSBE për Borchardt: Ishte korrekt! Borchardt është ambasadori të cilin Presidenti Ilir Meta e shpalli non-grata dhe të padëshirueshëm në zyrën e tij. N
Bregu: Rajoni ka shpresa të mëdha tek Presidenca kroate e Këshillit të BE-së në 2020-n Zagreb – “Një nga përparësitë e Presidencës kroate të Këshillit të Bashkimit Europian (BE), e cila fillon në janar të vi
Borchardt non grata, reagon OSBE Pas shpalljes së ambasadorit Bernd Borchardt si i pa dëshiruar në zyrën e presidentit Ilir Meta vjen reagimi i parë nga
"BE rrezikon konfliktin nëse vazhdon të refuzojë zgjerimin" Në vend që t’ua lënë votuesve, udhëheqësit marrin vendime të pakuptimta për zgjerimin e Bashkimit Evropian, thuhet në nj
Leyla Moses-Ones: Krenare për bashkëpunimin mes Shqipërisë dhe SHBA-së Po zhvillohet konferenca për sfidat e NATO-s ndaj teknologjisë së informacionit ku të pranishëm janë Gramoz Ruçi dhe Ley
Pyatt: Gabim historik i BE-së me Tiranën dhe Shkupin Ambasadori i SHBA-së në Greqi Geoffrey R. Pyatt ka deklaruar nga samiti i Selanikut se vendi i tij mendon se ishte gabim
600,000 qytetarë të vendeve të BE-së aplikojnë për letra në Mbretërinë e Bashkuar 600,000 shtetas të BE-së kanë bërë kërkesë për të drejtat e qëndrimit në Brexit. Shifrat e reja tregojnë se numri i ç