999 rezultate për

be-se

Nisin konsultimet për dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak do të fillojë konsultat këtë javë për t’u fokusuar në dialogun Beograd-Prishtinë, tha sot zëdhënësi i P
BE ndihmon Maqedoninë, dhuron 4 milion euro në luftën ndaj Covid-19 Ambasadori i BE-së Samuel Zhbogar sot nënshkroi paketë financiare në vlerë prej katër milion euro për nevoja emergjente
A do të hapen kufijtë pas Pashkëve, flet presidentja e KE Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha të premten, se janë duke u zhvilluar bisedime midis vendeve
"70 qytetarë të BE-së u riatdhesuan", Soreca falenderon qeverinë shqiptare Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luiggi Soreca ka reaguar për riatdhesimin në vendlindje të më shumë se 70 personave.
Koronavirusi, BE nënshkruan sot kontratën prej 5 milionë eurosh për Kosovën Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova, do të nënshkruajë sot një kontratë me vlerë 5 milionë euro për n
"Do ia dalim vetë": Të zhgënjyer pa masë, italianët djegin flamurin e BE-së (VIDEO) Italia është në luftë të hapur me pandeminë, e megjithatë ndihma nga vendet e Europës nuk është parë gjëkundi. E pikëris
BE i dha dritën jeshile Shqipërisë, reagon Basha Këshilli i ministrave të BE-së për Çështjet Evropiane dha sot dritën jeshile për çeljen e negociatave të BE-së me Shqipë
NEGOCIATAT/ Shanse për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Bashkimi Evropian mund të çelë negociatat e anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, sipas një projektvendimi
Rezulton pozitiv ndaj Covid-1 kryenegociatori i BE-së për Brexit-in Kryenegociatori i BE-së për Brexit, Michel Barnier, rezultoi pozitiv me koronavirus. Vetë francezi lajmëroi se ishte
Lajm pozitiv nga BE për Maqedoninë e Veriut, ka konsensus për nisjen e bisedimeve Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Bujar Osmani sot deklaroi se “është arritur konsensus në Bashkimin Evropian
KORONAVIRUSI/ Kufizim 30 ditor udhëtimesh për në BE Gjatë një telekonference me drejtuesit e G7, në një përpjekje për të kufizuar përhapjen e koronavirusit, presidentja e K
Llogari bankare për të gjithë, këtë vit adoptohet direktiva e BE-së Brenda këtij viti, Banka e Shqipërisë do të adoptojë Direktivën e Bashkimit Europian mbi llogaritë e pagesave. Në the
NEGOCIATAT/ Data të ndryshme për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut “Datat për fillimin aktual të negociatave mund të jenë të ndryshme për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Kjo ruan pari
I konfirmuar, kush do të jetë përfaqësuesi i BE-së në dialogun Kosovë-Serbi Mirosllav Lajçak u propozua edhe zyrtarisht përfaqësues i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, konfir
Greqia krah Shqipërisë: Çelja e bisedimeve të miratohet në mars Ish-kryeministri i Greqisë, Alexis Tsipras ka folur pro hapjes së negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në BE. Ng
Ambasadori i OSBE-së i shkon në zyrë Kryeprokurorit Prokurori i Përgjithshëm Olsian Çela ka patur sot një takim me kreun e prezencës së OSBE-së në Shqipëri Bernd Borchardt.
Policia arreston një ganez në Rinas, tentoi udhëtimin drejt BE-së me pasaportën të ngjashme Arrestohet 24-vjeçari ganez, tentoi të kalojë kufirin me dokument me ngjashmëri. Policia Kufitare në Rinas ka goditur
Rama prezanton prioritetet e Shqipërisë nën drejtimin e OSBE-së Kryeministri Rama prezantoi prioritetet e Shqipërisë nën drejtimin e OSBE-së në Këshillin e Sigurimit. Në fjalën e ti
Rregullat e reja për anëtarësimin në BE, DW: Komisioni do që ta ketë mirë me të gjithë Komisioni i BE-se dëshiron ta ketë mirë me të gjithë: Edhe të marrë parasysh kërkesën e Francës për reformimin e zgjerim
Çfarë do të bëjë Kurti me tarifën 100% ndaj Serbisë? Kryeminsitri i Kosovës, Albin Kurti pas takimit me shefen e BE-së në Kosovë, Natalia Apostollën ka përmendur edhe njëher