999 rezultate për

be-se

Lajçak sqaron çështjen e Kosovës: Kjo është harta zyrtare që na kanë dhënë I dërguari i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka reaguar rreth çështjes së hartës e cila u shfaq në zyrë
Rama kritika BE-së nga Bruskeli për vaksinat anti-Covid: U lamë mënjanë Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka marrë pjesë në takimin me Këshillin e Stabilizim Asociimit në Bruksel ku ndër të
Ngërçi i rrezikshëm, AstraZeneca i jep BE-së vetëm gjysmën e vaksinave të premtuara AstraZeneca i ka raportuar Bashkimit Evropian se pret të dorëzojë më pak se gjysmën e shifrave të vaksinave Covid-19 për
PE thirrje 5 shteteve të BE-së: Njihni pavarësinë e Kosovës Me 50 vota për, dhjetë kundër dhe nëntë abstenime, Komisioni për politikë të jashtme i Parlamentit Evropian ka miratuar
Ralf Gjoni paralajmëron vrasje të bujshme në Shqipëri Ralf Gjoni, i futur në Kuvend nga listat e LSI-së ka bërë një paralajmërim të bujshëm në Kuvend duke theksuar se në Shqi
Meta uron Kurtin për fitoren: Kosova hapi një faqe të re në rrugën drejt BE-së Presidenti i vendit Ilir Meta, ka uruar kreun e Lëvizjes Vetëvendosja Albin Kurtin, për fitoren e zgjedhjeve të parakohs
Zgjedhjet në Kosovë, ekspertja: Në lojë janë disa çështje, më shumë se posti i presidentit Valeska Esch, zëvendësdrejtore e Institutit Aspen në Berlin, shpjegon për DW pritshmëritë nga zgjedhjet e Kosovës. De
Lajçak mbledh shtetet e BE-së, ka plane të reja për dialogun Kosovë-Serbi Emisari Special i BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak po i bën gati një vjet që nga emërimi i tij në këtë
Ashpërsohen rregullat për të hyrë në Europe, ambasadorët e BE vendosin kritere të reja Bashkimi Evropian ka fuqizuar rregullat e tij për udhëtarët nga vendet që nuk janë anëtare të bllokut. Rregullat e re
Deklarata e fortë e zyrtarit të BE-së: Rama të mos përgojojë BE-në, por të plotësojë kushtet Kritika të mëdha kanë ardhur nga një zyrtar i lartë i BE-së kundrejt kryeministrit Rama. Koordinatori për Politikën e
Fillojnë problemet me furnizimin me vaksinë, pas Pfizer edhe AtraZenecës i del situata jashtë planifikimit Koncerni farmaceutik AstraZeneca i ka pakësuar dukshëm furnizimet me vaksinën kundër koronavirusit në BE. Arsyeja ka të
E arrestuan sapo shkeli në Rusi, shefi i BE-së kërkon nga Putin që të lirojë opozitarin Navalny Presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel, ka kërkuar nga presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, të lirojë figurën e
A do t'i mbyllin sërish kufijtë vendet e BE-së? BE do të aplikojë një certifikatë për vaksinimin, por kjo fillimisht do të vlejë si dokument mjekësor. Se si mund të kus
"Nuk ju fus në sherr me BE-në", Rama kujton akuzat e opozitës për Sorecën Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur pyetjes së gazetarëve në lidhje me deklaratën e tij kundrejt vendeve të BE-së.
Komisionerja e BE-së: Ku janë? U zotuat se do të merrnim 300 milionë doza "Mungesa e vaksinave nuk është për shkak të porosive të pakta të bëra nga BE..." Nëpërmjet një deklarate Komisionerja
Suedia në krye të OSBE-së, Linde-Ramës: Morët vendime të rëndësishme Suedia nga data 1 janar 2021 ka marrë drejtimin e OSBE-në, për një vit, duke pasuar kështu Shqipërinë. Së fundmi me m
Rama nuk ia harron BE-së: Ia dolëm pavarësisht atyre Kryeministri Edi Rama dha sot njoftimin e rëndësishëm se Shqipëria ka siguruar 500 000 doza të vaksinave kundër koronavi
"I papranueshëm diferencimi i BE-së për Ballkanin", Rama tregon marrëveshjen për vaksinën Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në rrjete sociale ku ka njoftuar se Shqipëria ka dakordësuar marrëveshjen me ko
"Krimi është ulur, po i afrohemi BE-së", Rama harron se vetëm në dhjetor janë vrarë 10 persona Kryeministri Edi Rama në konferencën e tij të fundvitit me gazetarët, ka deklaruar se numri i vrasjeve në raport me viti
Çfarë parashikon marrëveshja tregtare BE-Britani e Madhe? Negociatorët britanikë dhe ata të Bashkimit Evropian nënshkruan një marrëveshje tregtare pas Brexit-it të enjten, vetëm