999 rezultate për

bdi-se

ASH kërkon shkarkimin e Bujar Osmanit Aleanca për Shqiptarët kërkon shkarkimin e Bujar Osmanit nga çdo funksion publik, pas deklaratës ku e apostrofon drejtor
Ethe në qeveri, sot pasdite takimi Zaev-Ahmeti Është paralajmëruar takimi midis Kryeministrit Zoran Zaev dhe kreut të BDI-së, ora 16.00 sot në Qeveri. Shkak për tak
BDI: Blerim Reka përjetoi fijasko Shefi i shtabit të BDI-së, Arbër Admi tha se edhe njehere u konfirmua koncepti i BDI mbi bazen e parimit te koncensualit
LSDM mbështet kandidatin e BDI-së në Dibër Partia në pushtet, Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) zyrtarisht dje e ka konfirmuar mbështetjen ndaj kandidati
BDI përgjigjet pse nuk mbështet Rekën për president Artan Grubi i Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), para selisë së partisë në Reçicë të Vogël ka njoftuar se Këshilli
Pendarovski flet para BDI-së: Kjo është motoja ime Kandidati presidencial i përbashkët i 31 partive në Maqedoni të Veriut, Stevo Pendarovski, pas Kongresit të Lidhjes Soci
Sot mblidhet BDI Sot Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) do të mbajë mbledhje të Këshillit të Përgjithshëm të partisë, njofton BDI.
VMRO dhe LSDM përplasen në Kuvendin e Maqedonisë për shqiptarët Debati parlamentar për pyetje deputetësh në Kuvend, përplasi LSDM-në që është në pushtet dhe VMRO-DPMNE-në në opozitë pë
Ahmeti takohet me Mickoskin, ç'po ndodh? Partitë parlamentare kanë filluar takimet me qëllim gjetjen e kompromisit për ndryshimet kushtetuese. Në emisionin “Rrug
Këto janë fjalët e para të Ahmetit pas votimit (VIDEO) Shefi i BDI-së, Ali Ahmeti, ka kërkuar nga qytetarët e Maqedonisë t’i përgjigjen me qetësi referendumit për ndryshimin e
Porosia e fundit e Ali Ahmetit për Tetovën Bashkimi Demokratik për Integrim me qytetin e Tetovës ka përmbyllur fushatën informuese në kuadër të referendumit që do
Funksionarët e BDI-së të mobilizuar për suksesin e referendumit Shtabi Qendror i Bashkimit Demokratik për Integrim për referendumin sot në Shkup realizoi takim me të gjithë funksionarë
Shqiptarët në Maqedoni bashkohen falë Zaevit Edhe pse të ndara për shumë çështje, partitë politike shqiptare i bashkon çështja e referendumit. Bashkimi demokrati
BDI me 35 shtabe do të punojë për ndryshimin e emrit të Maqedonisë Shtabi Qendror i Bashkimit Demokratik për Integrim për referendumin më 30 shtator ka mbajtur një takim në selinë e parti
Ali Ahmeti takohet sot me Zaevin Me rastin e shënimit të 17 vjetorit të nënshkrimit të Marrëveshjes së Ohrit, në Klubin e Deputetëve në Shkup, ka filluar
Ahmeti: BDI ruan interesat e shtetit Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti deklaroi se përfaqësuesit e partive në pushtet dhe VMRO-DPMNE-ja opozitare kanë pasur dalli
Grubi lartëson marrëveshjen: Sot po lind dielli i lirisë “Sot po lind diell i ri i lirisë” dhe përmbushja e ëndrrës se Maqedonisë për BE, ka thënë deputeti i BDI-së, Artan Grubi
Sela sfidon Ahmetin, ky i fundit e quan Selën grindavec (VIDEO) Prej më shumë se 12 vjet qytetarët e Maqedonisë tek blloku shqiptar, nuk kanë ndjekur asnjë përballje televizive mes lid
Nora e BDI-së merr një post të rëndësishëm Me propozim të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë, për kryetare të Komisionit për letra me vlerë në Kuvendin e Maqedon
Qytetarët të pakënaqur me propozimin e emrit të ri Qytetarët shqiptarë hedhin vrer ndaj përkthimit të propozimit të ri të emrit të shtetit. Qytetarët e quajtën tallje me g