ZYRTARE/ FSHF sjell në Shqipëri një finale të madhe Evropiane
999 rezultate për

bdi-se

Heqja e PCR testeve në kufi, betejë në Qeveri mes LSDM-së dhe BDI-së Komisioni për Sëmundje Infektive ka diskutuar për përshpejtim të procedurave për heqjen e PCR testit me vendet e rajonit
"Regjistrimi", Ali Ahmeti përballë Prokurorisë më dy tetor Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti më dy tetor do të thirret në prokurori që të merret në pyetje lidhur me rastin “Regjistrim
Ahmeti përfundon dëshminë në Gjykatën Speciale në Kosovë Pas dy ditëve intervistim nga prokurorët në Gjykatën Speciale në Kosovë, duke dalur nga godina e Eulex-it, kreu të BDI-s
Mexhiti: Do t'a votoj, kjo qeveri e ka bekimin e SHBA-së dhe BE-së "Ne kete fitore të madhe, ku une isha bartësi i listës për njesinë zgjedhore numer 1, arritem te korrim fitore bindese d
Reagon Artan Grubi: Ali Ahmeti, i pazëvendësueshëm, nuk largohet nga drejtimi i BDI-së Artan Grubi ka reaguar në lidhje me lajmin se do të jetë pasuesi i Ali Ahmetit në krye të BDI-së. Sipas Grubit, marr
EKSKLUZIVE/ Përçarjet brenda BDI-së rrezikojnë marrëveshjen historike të Ali Ahmetit Përçarjet brenda BDI-së rrezikojnë seriozisht marrëveshjen historike të arritur nga Ali Ahmeti me Zoran Zaev për të ngri
Mosmarrëveshje brenda BDI-së për postet ministrore? (VIDEO) Ende nuk dihet se kur do të vazhdojë seanca parlamentare për emërimin e Kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi edhe për nj
Ali Ahmeti i "rrëmben" LSDM-së ministritë më kryesore (VIDEO) Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka prezantuar këtë të mërkurë emrat e disa prej ministrave në q
Ahmeti: Koalicionin BDI-LSDM do të çojë përpara proceset integruese (VIDEO) Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti pas takimit me liderin e Lidhjen Social Demokratike, Zoran Zaev,
Zeav takon të parin Ahmetin, kreu i BDI-së "braktiset" nga liderët shqiptarë Mandati për formimin e Qeverisë së re është në duart e Zoran Zaev. Në mesditë presidenti Stevo Pendarovski, i dorëzoi ma
Ali Ahmeti: Bashkimi i shqiptarëve është i rëndësishëm Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti foli për Euronews Albania rreth mundësive për të bashkuar fakto
Ali Ahmeti: Zaev t’u kërkojë falje shqiptarëve Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti foli për Euronews Albania rreth mundësive për të bashkuar fakto
Rekordi i Ali Ahmetit dhe BDI-së: Fitore në shtatë palë zgjedhje në Maqedoni dhe dhe 16 procese zgjedhore Të mërkurën (15 korrik 2020) në Maqedoninë e Veriut janë mbajtur zgjedhjet e parakohshme parlamentare, që ishin caktuar
Deklarata pas përfundimit të zgjedhjeve: BDI beson të një fitore e madhe (VIDEO) Menjëherë pasi u mbyll procesi i votimit në Maqedoninë e Veriut, BDI ka dalë me deklaratë zyrtare. Bujar Osmani nga B
Ziberi i BDI-së takon të rinjtë, çfarë i premtoi Sot, Kandidati për kryeministër të parë shqiptar Naser Ziberi, në parkun e Çairit realizoi takim me rininë ku shpalosi p
Ahmeti: Ideja për kryeministër shqiptar, nga viti 2009 BDI mbrëmë ka prezantuar idenë e aj për kryeministrin e parë shqiptar, para banorëve të Sarajit. Kryetari i BDI-së, A
Kandidati i BDI-së për kryeministër: Maqedonia është e pjekur për kushte të barabarta Unë mund të jem një amalgam që do t’i afrojë dhe nuk do t’i largojë qëndrimet e partive politike dhe të bëhem mundësi pë
Kjo është lista përfundimtare e BDI-së në të gjitha zonat Burime të sigurta për TetovaSot bëjnë të ditur emrat përfundimtar të kandidatëve për deputet nga Bashkimi Demokratik për
Zoran Zaev thumbon funksionarët e BDI-së (VIDEO) Vazhdon retorika e ashpër parazgjedhore mes partnerëve të koalicionit, LSDM dhe BDI. Socialdemokratët shpresojnë në fito
Ahmeti: Nuk dëshiroj t’i frikësojë opozitarët (VIDEO) “Nuk dua t’i frikësojë shumë opozitarët”. Kështu është përgjigjur kreu i BDI-së në pyetjen: Sa ka takat Ali Ahmeti? N