999 rezultate për

bdi-ja

BDI-ja bën fushatë me flamurin e cunguar BDI edhe në këtë fushatë elektorale kërkon vota për ta bërë kryeministrin e parë shqiptar, me pretendimin se përveç shum
Zaev: Nuk pranoj një kryeministër shqiptar Kundërshtimi i ashpër për një kryeministër shqiptar ka bërë që Zaev të bie ndesh me qëndrimet e tij të mëparshme rreth n
Sa deputetë do t’i marrë BDI-ja në këto zgjedhje? Përgjigjet Ahmeti Kulmin e suksesit në zgjedhje, BDI e ka pasur në vitin 2014, ku siguroi 19 mandate në zgjedhje, dhe një deputete që iu b
A do të mbetet BDI-ja pjesë e Qeverisë teknike, flet Zaevi (VIDEO) Në mbledhjen e Komitetit Qendror dhe Ekzekutiv të LSDM-së ku do të caktohet kryeministri teknik, do të shqyrtohet edhe k
Ahmeti: BDI-ja e gatshme për zgjedhje Kreu i BDI-së Ali Ahmeti tha se partia e tij është e gatshme për zgjedhje të parakohshme. Zgjedhjet i shef si zgjidhj
Ahmeti: Koha po dëshmon se BDI-ja është parti e fuqishme Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, u ka bërë thirrje të gjitha partive politike në Maqedoni, që t
"Çobani" Ali Ahmeti që gjunjëzoi profesorat Ali Ahmeti ishte tepër i qetë një javë para raundit të parë të zgjedhjeve. Ishte një qetësi e "frikshme" për ata që
Ahmeti nga Zhelina: BDI-ja nuk ndanë e as përçanë, jemi çelësi i suksesit Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, deklaroi se BDI-ja ishte dhe mbetet çelësi i zgjidhjes dhe çua
“Çka me fol o Edi, ra Gruevski, ra BDI-ja” Kjo fotografi po bën xhiro në rrjetet sociale, duke shkaktuar komente të shumta humoristike. “Edi, si humbi Gruevski,
E pabesueshme, BDI-ja nuk merr dot Sarajin në raundin e parë vetëm për pak vota Komuna e Sarajit përfundimisht do të shkojë në raundin e dytë ku do të përballen Blerim Bexheti i BDI-së dhe Bashkim Bak
BDI-ja bën kthesë në Tetovë, rekuperohen mijëra vota të humbura në zgjedhjet e dhjetorit Pavarësisht se Teuta Arifi nuk fitoi dot që në raundin e parë duket se BDI e ka rimarrë veten në Tetovë pas humbjes së d
BDI-ja kryeson bindshëm në Likovë, ja sa vota kanë marrë Erkan Arifi dhe Shaban Zendeli Vijon me ritme të kënaqshme numërimi i votave në komunën e Likovës, ndërkohë që Albeu.com ka siguruar të dhënat për kuti
Ahmeti nga Dibra: Unë dhe BDI-ja qëndrojmë fuqishëm pas Ruzhdi Latës Bashkimi Demokratik për Integrim në vazhdën e takimeve parazgjedhore qëndroi sot në qytetin e Dibrës ku prezantoi kandid
Osmani: Prokurori i ri publik duhet të jetë mbi të gjitha ekspert Zëvendëskryeministri Bujar Osmani, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve lidhur me emrin e prokurorit të ri publik k
Ahmeti takohet me Zaevin, pritet përfundimi i bisedimeve Kreu i BDI-së Ali Ahmeti, dhe ai i LSDM-së Zoran Zaev, do të mbajnë mbledhje në kryesisë qendrore ku pritet përfundimi i
Takimi Zaev-Ahmeti, Arifi tregon çfarë vendosi BDI-ja (VIDEO) Kreu i LSDM-së Zoran Zaev dhe ai i BDI-së, Ali Ahmeti, u takuan sot ku biseduan për gjendjen aktuale në Maqedoni dhe bll
Arifi: BDI-ja u ndëshkua me votë Nënkryetarja e BDI-së, Teuta Arifi, gjatë një interviste për "Deutsche Welle", ka thënë se partia e saj ka qenë e vetëdi
Ostreni nuk pendohet që është larguar nga BDI-ja (VIDEO) Kryetari i partisë “Uniteti”, Gëzim Ostreni, i ftuar në emisionin “10 minuta” në TV21, ka folur për zhvillimet e fundit
Dimovski: BDI-ja na dërgoi në opozitë Ilija Dimovski i VMRO-së, gjatë fjalës së tij në Kuvendin e Maqedonisë në seancën plenare për zgjedhjen e kreut të parla
Kasami-Zaevit: Na jepni aq ministra sa ka BDI-ja ose nuk e votojmë Talat Xhaferin (FOTO LAJM) Gazeta "Dnevnik" ka shkruar sot se kreu i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami i ka vedosur disa kushte kreut të LSMD-së, Zoran