999 rezultate për

bazuar

Dhunuan dhe përdhunuan një vajzë 8-vjeçe, dënohen me vdekje dy të rinj Drejtësia indiane ka dënuar me vdekje dy të rinj të cilët akuzohen për rrëmbim personi, abuzim seksual dhe tantative vra
Ndryshimet në statut, 3 risitë e demokratëve Partia Demokratike do të mbledhë sot Këshillin Kombëtar, për të vendosur mbi ndryshimet statutore ashtu sic ishte premtu
Zbardhen tre skenaret për zgjidhjen e Kosovës me Serbinë Tre janë skenarët e “Finales së madhe” ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, sipas studimit të publikuar nga Instituti Kërkimor
Alarme për bombë në shkollat e Bosnjes për të evituar provimet Sarajeva është duke u përballur me një “epidemi” të alarmeve për bombë në shkollat e saj. Policia është e bindur se k
E BUJSHME/ Kurdët kërkojnë pavarësinë bazuar mbi dokumentet e Sami Frashërit (FOTO LAJM) Duket e pabesueshme, por veprat e Sami Frashërit janë duke u përdorur sot nga autoritetet kurde për të shënuar ndasitë e
Apeli kërkon nisjen e gjykimit për Azem Sylën Trembëdhjetë muaj i janë dashur Gjykatës Themelore dhe asaj të Apelit për të përmbyllur procesin e kundërshtimit të akta
Lajm i keq për shqiptarët nga administrata e Trump Dy incidente të fundit kanë përforcuar qëndrimin e administratës Trump kundër sistemit aktual të emigracionit në SHBA të
Trump ndalon zyrtarisht përdorimin këtyre 7 fjalëve Një nga institucionet më të rëndësishme shëndetësore në SHBA, Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve, ose
Apeli le në qeli të akuzuarin për krime lufte Gjykata e Apelit e Kosovës, e ka refuzuar si të pa bazuar ankesën e mbrojtësit të pandehurit D.T., kundër aktvendimit
Gjykata Supreme merr vendim, qetësohet përfundimisht Shpend Ahmeti Gjykata Supreme ka vendosur sot për dy ankesat e fundit të subjekteve politike, të paraqitura kundër vendimeve të Paneli
Publikohen fotografitë e Galaxy A7 të ri ose Galaxy A8+ (2018) Sot dy vjet më parë, gjiganti i teknologjisë Samsung ka paralajmëruar serinë Galaxy A për 2016-ën. Por, modelet e 201
Halimi bën deklaratë të fortë: Rama zgjodhi të fshehë ministrin “Po të ketë Edi Rama vullnetin për ta lënë para drejtësisë do e lëshojë, po të mos e ketë vullnetin nuk do e lëshojë, ky
Socialistët në sulm për Tahirin: Po e arrestoni bazuar në akuza gazetash Vazhdojnë debatet në Këshillin e Mandatëve ku do të vendoset edhe fati i Saimir Tahirit. Pala e Partisë Socialiste j
Mësohet çfarë dënimi kërkon prokuroria për të dyshuarit e vrasjes së Aulonit Prokuroria Themelore e Prishtinës, Departamenti për të mitur kërkon që Gjykata Themelore të shqiptoj masën e paraburgimi
A është "Narcos" i bazuar totalisht në një histori të vërtetë? (VIDEO) Pablo Escobar ka vdekur, por Narcos jo. Sezoni i trete, i mundesuar ne platformen Netflix nga 1 shtatori, flet per karte
Rregulloni dollapin e rrobave bazuar në këto rregulla Ndoshta po mendoni të rregulloni dollapin dhe pse jo edhe të bëni disa ndryshime. Të hiqni disa rroba të shtoni disa
U tall me vrasjen e shqiptarit, dënohet deputeti zvicerjan Një deputet në qarkun Qarkut në Sitten/Sion është dënuar për deskrimin racor. Pas rastit të një vrasjeje që kishte n
Sekrete që vijnë nga lashtësia (FOTO LAJM) Në ditët e sotme teknologjia ka ecur aq shumë duke zbuluar forma të reja të përdorimit të produkteve ushqimore, por sig
Zbardhen dënimet e Komisionit të Disiplinës, gjoba të majme Komisioni i Disiplinës është mbledhur ditën e djeshme, por vetëm sot ka publikuar vendimet e marra, ku bien në sy gjoba
Ky është formacioni më i mirë në Europë bazuar në statistika Shumë surpriza në formacionin më të mirë të Europës për sezonin 2016-2017, bazuar në statistika. “CIES Football Observat