999 rezultate për

bazohet

Tërmetet, cili është ndryshimi mes magnitudës dhe intensitetit Tërmeti i 26 nëntorit, me magnitudë 6.4 është më i fuqishmi që ka goditur vendin në 30 vitet e fundit. Lëkundjet që zgja
Meta sulmon sërish Ramën: Ku bazohet timonieri ynë Presidenti Ilir Meta ka reagauar ësërish me anë të një postimi në Facebook, duke thumbuar kryeministrin Rama. Meta flet
Asociaiconi nuk do të bazohet te kushtetuta, a do t'i mbyllë sytë Haradinaj? Kompetencat që do t’i ketë Asociacioni/Bashkësia e Komunave me Shumicë Serbe kanë thelluar përplasjen mes presidentit Th
Lu për Tahirin: Vendimi të bazohet mbi ligjin, jo presionet Në një kohë kur nesër pritet të mbahet seanca në Gjykatën e Apelit mbi kërkesën e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahi
Ekipi i Asociacionit nuk përfill Kushtetuesen, bazohet në marrëveshjen e Brukselit Ekipi Menaxhues për draftimin e statutit të Asociacionit/Bashkësisë së Komunave me Shumicë Serbe që në takimin e parë ka
NATO nuk sheh rrezik rus në Maqedoni Shefat e diplomacive të vendeve anëtare të Aleancës Veri-Atlantike (NATO) do të takohen sot në Bruksel, para samitit të
Navalni: Pushteti i Putinit bazohet te korrupsioni Qeveria e Putinit bazohet te korrupsioni, deklaroi kundërshtari i tij, Aleksei Navalni gjatë një interviste për CNN duke
Mustafa: PAN-i nuk fitoi votat e mjaftueshme për të krijuar institucionet Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa në një postim në facebook ka thënë se koalicioni PAN ka dalur në
Rama-opozitës: Tregoni përralla, rezultatet do flasin në 2017 (VIDEO) Kryeministri Rama është ndalur sot në ekonominë në vend. Sipas tij, ekonomia ka filluar të zgjerohet dhe kjo bazohet në
Virusi që rrezikon miliona telefona Android Personat të cilët përdorin telefona me sistem Android duket të bëjnë kujdes, pasi një virus u dëmshëm duket se po sulmon
Ja si ti kuptoni miqtë e vërtetë Miqësia është një lidhje që shpesh ne e kemi të vështirë për të bërë zgjedhjen e duhur, dhe konsiderojmë miq persona që
Dieta proteinike e duhura për një shëndet të mirë Dieta është një element që te shumë njerëz është e nevojshme. Është e këshillueshme që në çdo rast të mbajtjes së dietës
Kreu i KMSH për "Zërin e Amerikës": Asnjë vrasje nuk bazohet në fenë islame (VIDEO) Kreu i Komunitetit Mysliman, Skënder Bruçaj, në një intervistë për Zërin e Amerikës dënoi fort ngjarjet e ndodhura në Fr
Strategjia e Sigurisë Kombëtare bazohet në modernizim dhe transparencë Ministri i Punëve të Jashtme, Ditmir Bushati, prezantoi sot në seancën plenare në Kuvend Projektligjin “Për miratimin e
Diesel hedh hapa para, mund të nisin xhirimet pa Walker Po ti referohemi thashethemeve më të fundit, mendohet se Vin Diesel e ka pasur shumë të vështirë për ta përshtatur filmi
Mbyllen të gjitha vendvotimet në Kosovë Janë mbyllur të gjitha vendvotimet në Kosovë. Edhe pse vendvotimet duhet të mbyllehsin në orën 19:00, në vendet që ka pa
Modeli i Sali Berishës bazohet në djersën e ballit Kryeministri Berisha shton sulmet personale në drejtim të kryetarit të opozitës, Edi Rama. Gjatë një takimi elektoral të
Berisha në Gramsh: Alternativat tona integrimi dhe punësimi Kryeministri Berisha prezantoi sot kandidatët për deputetë në Gramsh. Në fjalën e tij para mbështetësve, kryeministri Be
Berisha: Rama do të shkatërrojë prodhimet vendase Kryeministri Berisha nismën ekryesocialistit Rama për heqjen e TVSH-së për prodhimet bazë e ka cilësuar si shkatërrim pë
Botta: Fanella e Inter, nder për mua Në Itali janë të shumtë tifozët që mendojnë se Ruben Botta mund të jetë një rast i përsëritur Ricky Alvarez, një lojtar