999 rezultate për

bazike

Gjashtë pyetje dhe përgjigje bazike mbi luftën në Siri Lufta siriane ka qenë një katastrofë që është zhvilluar ngadalë, e ka përfshirë pothuajse tërë botën. Më poshtë ësht
Ky ishte smartfoni i parë në botë Para ekzistimit të Iphone, Samsung dhe kompanive të tjera të mëdha me telefonë të mençur, një tjetër kompani kishte prov
Disa rregulla bazike për etikën dhe finesën nga Kate Middleton (FOTO LAJM) Padyshim që Dukesha e Kabrixhit, Katte Middleton është një nga anëtaret e familjes mbretërore që pëlqehet më së shumti n
Disa rregulla bazike për etikën dhe finesën nga Katte Middleton (FOTO LAJM) Padyshim që Dukesha e Kabrixhit, Katte Middleton është një nga anëtaret e familjes mbretërore që pëlqehet më së shumti n
Propozimi fantastik i ekonomistit zviceran: 1000 euro rrogë nga shteti për secilin, pa punuar Ekonomisti Thomas Straubhaar mendon se fitimet nga globalizimi janë të shpërndara gabimisht. Për këtë arsye ai propozon
PUKË/ Dëbora izolon banorët e fshatrave: Jemi pa bukë, ndërhyni Shumë fshatra të Pukë janë prej 1 jave të izoluara nga dëbora dhe ngricat. Mungesa e ndërhyrjes nga autoritetet, kanë
Nxënësit shqiptarë, ndër të fundit në njohuritë bazike shkollore Nxënësit shqiptarë janë renditur ndër të fundit për sa i përket njohurive të tyre në lëndët bazike, si matematikë, gjuhë
10 rregulla bazike për vënien e aksesorëve (FOTO LAJM) Kur vjen puna tek veshja dhe stili secili prej nesh ka shijen e tij dhe vishet ashtu siç ai ndihet më rehat. Por për
Ish-Presidenti Moisiu: Reforma në Drejtësi, bazike për fatet e vendit Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Moisiu, kërkoi miratimin e Reformës në Drejtësi më 21 korrik, duke e cilësuar atë ba
Trendi më i ri i fundeve verore (FOTO LAJM) Fundet e gjatë deri poshtë gjurit, janë modernë, tepër fine dhe shumë elegante, për ç’arsye paraqesin rrobë dominuese të
LR-PDSH: Në spitalin e Tetovës, pacientët dhe mjekët privohen nga nevojat bazike Spitali i Tetovës kthen nga buxheti i vitit të kaluar mbi 450.000 euro (27 milion denarë), përderisa njëkohësisht privon
Sa të shëndetshme janë kokoshkat? Sipas studimeve kokoshkat në bazë të përgatitjes së tyre shfaqet dhe ndikimi në organizmin tonë. Kokoshkat janë të ngark
A po funksionon matura shtetërore? Dekanë dhe profesorë në universitete mendojnë se skema e pranimit të studentëve në universitetet publike duhet të ndrysh