999 rezultate për

baze

Kujdes! Produktet kozmetike që përdorni në përditshmëri kanë një datë skadence Produktet kozmetike mund t’ju shkaktojnë probleme me lëkurën nëse shkelni atë që njihet si “afati i skadencës”. Secila p
KORONAVIRUSI/ UEFA anulon zyrtarisht Kampionatin Europian U19 Pasi shtyu dy herë radhazi Kampionatin Europian U19, UEFA vendosi ta anulojë përfundimisht këtë kompeticion, për shkak t
Xhaferraj ironizon kandidimin e Ramës në Durrës: Po i shpëtoi Burrelit, do t’i mbetet Surrelit Kreu i degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka denoncuar qeverinë lidhur me fondin e rindërtimit.
Lajm i keq për shqiptarët: Greqia zgjat masat kufizuese në kufi Zgjatet me 15 ditë masa kufizuese e shtetit grek për shtetasit nga Shqipëria. Ambasada greke në Tiranë bën me dije se
ZYRTARE/ Xhaka firmos deri në vitin 2024 me Bazelin Mesfushori i Kombëtares do të vazhdojë të jetë pjesë e Bazelit, pavarësisht se emri i tij shpesh ka qenë i lidhur me një
Skandali: 500 mijë lekë të vjetra për të siguruar një vend pune në AKEP Institucioni i rëndësishëm i shtetit, AKEP punëson persona kundrejt pagesës që jepet nën dorë dhe jo në bazë të aftësisë
Magazina përfshihet nga flakët, rrezikoheshin disa banesa afër Një zjarr ka rënë në një magazinë me bazë ushqimore në fshatin Çerravë. Mësohet se zjarri ka rënë pak momente më parë
Mero Baze nuk kursehet, sulmon Majkon dhe e quan hipokrit: U struk në vilën e Golemit! "Më shumë ra në sy hipokrizia e tij pas betejës dhe shkopi magjik që ka paska shpikur për zgjidhjen e krizës..." Gaze
A do të fillojë mësimi si normalisht, flasin autoritetet në bazë të studimit Ministrja e Arsimit Besa Shahini dhe ajo e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu kanë dalë në një komunikim për mediat në lidh
"Në bazën e CIA-s na dërgoi Blloku Indipendent, por piloti gaboi", dëshmia e ish-diversantit parashutist Publikohet historia e rrallë dhe e panjohur e Ndue Mëlyshit me origjinë nga Mirdita, ku i ati i tij, Gjoni ishte bajrakt
Nis gara në Shkollën Bazë të Policisë: Kushtet dhe kriteret që duhet të plotësojnë kandidatët Policia e Shtetit bën me dije se janë 300 vende në Shkollën Bazë, ndërsa aplikimet do të bëhet pranë Drejtorive Vendore
Rama do ti japë bazën ushtarake të Marinës oligarkëve? Meta: Po verifikoj informacionet Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha gjatë një takimi ka thënë se në bazën e zonës ushtarake në Sarandë po luhet një
Dalin pamjet: Një avion misterioz sulmoi bazën turke në Libi (VIDEO) Mediat arabe kanë publikuar pamje të sulmit ajror mbi bazën "Al Watiya" në Libi, e cila javët e fundit ishte marrë nën k
Veseli kërkoi anullimin e protestës së 9 korrikut, reagojnë veteranët UÇK-së Organizata e Veteranëve të Luftës ka reaguar pas kërkesës së Kadri Veselit për anulimin e protestës së 9 korrikut, për s
"Në bazë të Kanunit do vrasim 18 vetë", Zylfie Haklaj reagon pas dokumentit të SHIK Pas qarkullimit në media të lajmit për zbulimin e një dokumenti të SHIK, sipas të cilit Fatmir Haklaj betohej se do të v
Kur pritet t'i hapë Greqia kufijtë me Shqipërinë? Lidhur me pikën kufitare në Kakavi, që lidh Greqinë me Shqipërinë, zv/ministri i brendshëm Nikos Hardalias tha se nuk pl
Hapja e transportit publik: Mësoni rregullat bazë anti COVID-19 që duhet të respektojmë Transporti publik do të nisë punë nën rregulla të rrepta për t'u siguruar se nuk do të kthehet në vatër infektimi me COV
Perfekte për verën, ëmbëlsira e ftohtë që përgatitet për 5 minuta Me këto temperatura, asgjë nuk shijon përveçse një ëmbëlsirë e ftohtë, e ngrirë e mbushur me gjëra të mira. Nuk e dimë ç
Çfarë nuk duhet të mungojë këtë verë në garderobën tuaj (FOTO LAJM) Ndonwse mund ta kni garderobwn plot, sërish dëshironi të blini diçka të re dhe praktike. Ne kemi përzgjedhur sot disa ve
Linja ajrore me kosto të ulët krijon bazën e re të avionëve në Shqipëri, shtohen 15 destinacione Linja më e madhe ajrore me kosto të ulët në Europën Qendrore e Lindore, Wizz Air ka krijuar bazën e re në Tiranë me 3 a