999 rezultate për

bazat

Agnellit ende i djeg eliminimi ndaj Lyon dhe humbja e Super Kupës ndaj Lazios Në bilancin e bërë sot në Asamblenë e Aksionerëve të Juventusit ishte i pranishëm edhe Andrea Angelli, që pasi mbajti fj
Kërcënohen SHBA-të : Nëse nuk tërheq trupat nga Iraku, do t’i ktheni me arkivole Lideri i organizatës terroriste Hezbollah në Liban, Hassan Nasrallah ka kërcënuar SHBA-në se nëse nuk tërheq trupat e sa
Më në fund, këto 4 tendenca të dimrit janë jashtë mode (FOTO LAJM) Moda moderne po ndryshon shumë shpejt dhe madje tendencat më të reja zhduken sa hap dhe mbyll sytë. Mirëpo, nëse dëshiro
Në hedhjen e raketave iraniane kanë marrë pjesë dhe maqedonas Në bazat në “Ain Al Asad” dhe “Erbil” aktualisht gjenden më shumë se dhjetëra qytetarë të Maqedonisë që punojnë për komp
VIDEO/ "Raketat tona....": Trump zbulon pasojat e sulmit të Iranit mbi bazat amerikane Ndërkohë që pritej një gjuhë e ashpër e tij ndaj Iranit, ai tha se nuk do ta lejonin këtë shtet të zhvillonte një progra
SHBA ishte në dijeni për sulmin me raketa, kush e spiunoi Iranin (FOTO LAJM) SHBA-të ishin informuar paraprakisht për sulmin iranian mbi bazat e tyre në Irak. Lajmin e ka bërë të ditur CNN duke cit
Terrori në sytë e serbëve kur NATO godet bazat e atyre që kryen genocid në Kosovë (VIDEO) Në prill të viti 1999 avionët e NATO-s kishin bombarduar bazën famëkeqe të ushtrisë serbe në Prishtinë, e njohur edhe me
DOKUMENTI/ Spiunazhi rus, i interesuar për bazat shqiptare Historia e aktivitetit te spiunazhit rus në Shqiperi, është e hershme. Prej vitesh, diplomat të kësaj ambasade në Ti
Izraeli bombardon bazat iraniane, frikë për luftë totale në Lindjen e Mesme Izraeli ka vazhduar me kryerjen e sulmeve ajrore në Siri si pjesë e një fushate kundër pranisë së Iranit në këtë vend. D
Veseli: Komandanti i NATO-s të shqetësohet më mirë për bazat ruse në Serbi Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë se Shtetet e Bashkuara mbështesin planet për krijimin e ushtrisë
Irani kap gafil SHBA-të dhe Izraelin në Siri (FOTOLAJM) Forcat ushtarake të Iranit pretendojnë se kanë dërguar 10 dronë të telekomanduar për të sulmuar bazat e të ashtuquajturi
Filmon bazat sekrete të ushtrisë fqinje, shqiptari alarmon Greqinë e SHBA Greqia është alarmuar nga një helikopter i dyshimtë që fluturonte mbi territorin e saj. Ngjarja ka ndodhur të premte
Shokon gjenerali rus: Pjesëtarë të organizatës terroriste së DEASH janë trajnuar në bazat amerikane Shefi i Shtatmadhorisë së Rusisë, Valeriy Gerasimov, ka pretenduar se pjesëtarë të organizatës terroriste DEASH janë tra
Policia shkatërron bazat e Habilajve në Vlorë, një i arrestuar Skandali me Habilajt ka gëluar dhe ka shkaktuar furtunë në të gjithë Shqipërinë. Ndërkohë policia ka ndërmmarrë një
Shqiptari lë nam në Itali, arrestohet duke vjedhur bakër në bazat e NATO-s Policia Italiane ka arrestuar një 27-vjeçar shqiptar me emrin Edison Rohani, pasi është kapur duke vjedhur në një bazë u
Pse raketat e Kim-it tmerrojnë Japoninë dhe rrezikojnë seriozisht bazat amerikane (FOTO LAJM) Koreja e Veriut provokoi botën një ditë më parë duke fluturuar mbi kokat e japonezëve nja raketë që mund të transportojë
Thaçi: Kërcënim për paqen dhe sigurinë në Ballkan janë bazat ruse në Serbi, e jo Ushtria e Kosovës Në një intervistë për mediumin kroat Vecernji List, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka folur për marrëdhëniet mes Kos
Prag lufte në Paqësor? Raketat e Kim Jong Un kishin objektiv bazat amerikane në Japoni (FOTO LAJM) Lëshimi i disa raketave nga Korea e Veriut, të cilat ranë më pas ranë rreth 190 milje larg bregdetit japonez e kanë nxeh
Bushi nis punën te Shpresat: Hedhim bazat e së ardhmes kuqezi Trajneri i kombëtares U-21 Alban Bushi planifikon grumbullimin e parë nën drejtimin e tij të skuadrës, që pas emërimit n
Avionët ngrihen zhurmshëm nga bazat ajrore. Çfarë po ndodh në Turqi?! Turqia ka bërë një hap para, duke bërë gati gjashtë avionë luftarakë F-16 këtë mbrëmje, një shfaqje kjo e fuqisë së saj