999 rezultate për

baterive

Miliona dollarë për përmirsimin e jetëgjatësis së baterive Prodhuesi i materialeve për bateri, komapania Sila Nanotechnologies ka siguruar një fond prej 170 milionë dollarë, si sh
Këto bateri do të furnizojnë një qytet të tërë me energji Tesla po zhvillon projektin e fundit të baterive të mëdha që mund të furnizojnë një qytet me energji elektrike. Siste
Krijohen bateritë e reja që karikojnë celularin për 5 minuta Një version i ri i baterive të celularëve mund të karikojë 10-20 herë më shpejt se përpara. Shkencëtarët e Universitetit
Samsung dëshiron të tejkalojë Teslën me bateritë e veta të makinave Në Automesse IAA, Samsung ka zbuluar bateritë e veta të makinave, të cilat duhet t’i japin makinave elektrike rreth 700
Mjekët "Prindër mbani fëmijët larg baterive të vogla!" Ekspertët e mjekësisë kanë paralajmëruar sërish për një objekt i cili është shumë i rrezikshëm për fëmijët në shtëpi.
Samsung redukton kapacitetin e baterive në 60% Projekti i ri i Samsung ka si qëllim të reduktojë fuqinë e baterive në 2.5 milionë pajisje. Ndërkohë në Britani, Sam
Zbulohet materiali i ri që mund ta rrisë kapacitetin dhe shpejtësinë e karikimit tek bateritë Teknologjia e zhvillimit të baterive për pajisjet elektrike është zhvilluar mjaft ditët e sotme, por sa më shumë ecim në
Ekspertët punojnë për krijimin e baterive me sheqer Një grup studiuesish i udhëhequr nga Percival Zhang në Institutin Politeknik të Univesritetit të Virxhinias po punojnë p
Sistemi mbrojtjes, Patriot mbërrijnë në Turqi në janar Sekretari Amerikan i Mbrojtjes, Leon Panneta njoftoi se bateritë e mbrojtjes raketore Patriot do të mbërrijnë në kufirin
Apple revolucion në teknologjinë e baterive Apple pritet që shumë shpejt të sjellë një revolucion tek bateritë e pajisjeve teknologjike. Kompania amerikane është du
10 keshilla te tmerrshme per jetegjatesi me te madhe te baterive Në ditë te sotme gati gjithçka vjen me bateri të rikarikueshme, por e keni imagjinuar sa e komplik