999 rezultate për

bateria

Deri tani e keni karikuar telefonin gabim Është e vështirë të kalojmë një ditë pa përdorur telefonin. Tani është bërë pjesë e jetës tonë dhe nuk e heqim dot n
Po i shkatërrojmë pa kuptuar, çfarë ndodh me celularin kur e lëmë natës në karikim Studimet e fundit kanë treguar se gjatë gjithë kësaj kohe, kemi qenë duke e karikuar gabim aparatin celular. Ideja e
Shpiket bateria e telefonit që zgjat dy herë më shumë se ajo që keni Shkencëtarët kanë zbuluar një bateri telefoni që zgjat dy herë më shumë se ato aktuale. Një grup ekspertësh britanikë
Mbani shënim: Si të karikoni telefonin që të zgjasë bateria Shumë prej nesh janë me idenë që nëse e karikojmë telefonin me periudha të shkurtra, mund t’i shkaktojë dëmtime afatgjat
Bateria prej diamanti do të prodhojë energji për 5.730 vjet Materiali bazë i papërpunuar për prodhimin e baterive të diamantit do të jenë mbetjet bërthamore nga termocentrali. S
Probleme me iPhone? Ja si t'a kuptoni që aparati juaj ka nevojë për bateri të re Apple planifikon në fillim të vitit 2018 të përditësojë softuerin e iPhone me veçori të reja, të cilat do t’ju njoftojnë
Kujdes! Celulari juaj mund t’ju vrasë Teknologjia është gjithandej, smartphone-i, laptopi apo desktopi janë të pashmangshëm në ditët e sotme, duke na lehtësua
"Më bie bateria shpejt...", Habilajt dyshojnë se përgjohen por vijojnë bisedat për drogë dhe para Nga fundi 2016 dhe fillimi i vitit 2017, grupi i kryesuar nga Moisi Habilaj ka dyshime të forta se përgjohet pasi në një
Ja çfarë duhet të bëni nëse bateria e celularit shkarkohet shpejt Është absolutisht normale që porta e mbushjes në celularin tuaj të mbledhë pluhur dhe grimca të tjera përgjatë kohës.
3 arsye përse mund të keni probleme me baterinë e celularit Problemi i çdo përdoruesi të një smartfoni i është padyshim bateria. Në këtë artikull do t’ju njohim me 3 arsyet krye
Ky është çrregullimi më i ri mendor dhe të gjithë mund të jemi të prekur Mund të duket e çuditshme por sipas ekspertëve shëndetësore ekziston një makth i ri i cili çdo ditë e më shumë po përhap
“Zilja Elektrike e Oxfordit” vazhdon të punojë edhe pas 175 vitesh "Zilja Elektrike e Oxfordit” është një orë e cila ka punuar për gati 175 vjet dhe tani gjendet fshehur në Clarendon Labo
Lamtumirë karikues?! Bateria është një ndër shkaktarët e stresit të përditshëm, pasi shpesh ndodh që në momentet që ne mund ta duam më shumë
Probleme me baterinë, ja disa këshilla Bateria e telefonit është një problem shqetësues për të gjithë të cilët kërkojnë të kenë sa më shumë aktiv dhe në punë m
Si të ruani jetëgjatësinë e baterisë tek telefoni apo laptopi Është e rëndësishme që të ndiqni udhëzimet e duhura, të cilat do ju ndihmojnë për të pasur një baterisa më jetëgjatë për
Arsyet se pse nxehet celulari Nxehtësia te pajisjet teknologjike është armiku i vetëm i baterisë. Më poshte janë dhënë disa arsye se pse nxehen pajisj
Ja një mënyrë e mirë për të ruajtur baterinë e telefoni tuaj Aplikacionet e shumta që ato kanë të istaluar bëjnë që të mos ketë shumë rezistencë bateria. Ekzistojnë disa këshilla që
Ja cila është bateria e së ardhmes (VIDEO) Tashmë duket se po krijohet bateria e cila do të mund ta karikojë celularin tuaj në një minutë. I thoni lamtumirë bateri
A e dëmton baterinë karikimi i celularit gjatë natës? Dilema e karrikimit të celularëve në mënyrën e duhur është një ndër më të shpeshtat në teknologji. Shumë njerëz pyesin s
Bateria e telefonit, përgjuesi më i mirë për spiunët Telefonave inteligjentë vijnë me një çip GPS, duke u dhënë mundësi spiunëve që të na gjurmojnë. Tashmë është dhe një mën