999 rezultate për

basketbollit

Vdekja e legjendës së basketbollit shqiptar, reagojnë Duka dhe Partizani (FOTO LAJM) Mëngjesin e sotëm u nda nga jeta ish-basketbollisti dhe trajneri i njohur i Partizanit, Arben Fagu në moshën 65 vjeçare
E trishtë, ndahet nga jeta legjenda e basketbollit shqiptar (FOTO LAJM) Mëngjesin e sotëm ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare ish-basketbollisti i kombëtares, Arben Fagu. Lajmin e hidhur e b
Ponari realizon ëndrrën shqiptare të basketbollit, firmoset marrëveshja historike ndërmjet Shqipërisë dhe Kosovës Ëndrra e të gjithë komunitetit mbarëshqiptar të basketbollit në dy trevat shqipfolëse u bë realitet, me firmosjen e marr
HISTORIKE/ Shqipëria dhe Kosova krijojnë ligën e përbashkët Kosova dhe Shqipëria hedhin hapin e parë serioz të bashkëpunimit në sport. Të dy shtetet do të krijojnë ligën e përba
Shiti Romën, Pallotta do të blejë klubin e njohur anglez Ish-presidenti i Romës, Xhejms Palota raportohet se do të shesë disa nga aksionet e tij tek klubi i basketbollit Boston
Habit ish-kapitenia e basketbollit: Më kërkuan se*ks, por krenare që nuk i hapa këmbët Ish-kapitenia e Serbisë në Basketboll, Milica Daboviç, është dashur të luftojë disa herë kundër kërkesave për marrëdhëni
Mahnit Ronaldo: Qëllon saktë me këmbë në koshin e basketbollit (VIDEO) Cristiano Ronaldo po tregon dita e ditës se efekti i karantinës nuk ka ndikuar tek ai, pasi në stërvitjet e Juventusi po
Liga më e fortë e basketbollit në botë kthehet në 1 maj NBA, si liga më e fortë e basketbollit në botë, është afër që të rikthehet në parketet e ShBA. Për më shumë se një mu
Federata e Basketbollit në Kosovë anullon sezonin Ashtu siç ishte paralajmëruar më herët, Federata e Basketbollit në Kosovë vendosi të anulojë këtë sezon, të ndërprerë pë
ZYRTARE/ Real Madridi konfirmon rastin me koronavirus, skuadra në karantinë Real Madridi është në karantinë, pasi një basektbollist i klubit të bardhë rezultoi pozitiv me "Coronavirus". Kjo ka
Tragjedia e Kobe Bryant, gruaja e ish-legjendës së basketbollit merr vendim të papritur Gruaja e Kobe Bryant, Vanessa ka vendosur që ta padisë kompaninë që e kishte në pronësi helikopterin, ku ndërruan jetë K
Skuadra serbe nuk lejohet të futet në Kosovë (FOTO LAJM) Mediat serbe raportojnë se skuadra e basketbollit, "Sloga" nga Batoçina s’është lejuar të futej, në Kosovë. Skuadra e
Shtrohet në spital vajza e madhe e Kobe Bryant Ish-legjenda e basketbollit amerikan, i cili gjeti vdekjen pas rrëzimit të helikopterit privat, Kobe Bryant, la pas tre
Nga Trump te Barcelona, ja ngushëllimet për Kobe Bryant Vdekja tragjike e legjendës së basketbollit Kobi Brajant, në një aksident me helikopter në Kalabasas të Los Anxhelos, ka
Tifoz me Milanin, si humbi jetën legjenda e basketbollit Kobe Bryant (VIDEO) ish-basketbollit dhe ylli i NBA-së Kobe Bryant ka vdekur në një aksident ajror me helikopter, në Kaliforni Los Angelos.
Shuhet në aksident ajror ikona e basketbollit Kobe Brayant (VIDEO) Një aksident fatal me helikopterin e tij priva, i ka marrë jetën në mënyrë tragjike në moshën 41-vjeçare ish basketbolli
Sfida e basketbollit kthehet në ring boksi, "lumë" grushtash mes protagonistëve (VIDEO) Fundi i një ndeshje basketbolli në shkollën e mesme në Phoenix u kthye në një ring të vërtetë boksi. Gjithçka nisi në
Si në Shqipëri, sfida e basketbollit kthehet në ring boksi (VIDEO) Fundi i një ndeshje basketbolli në shkollën e mesme në Phoenix u kthye në një ring të vërtetë boksi. Gjithçka nisi në
Dhuna brutale ndaj gjyqtarit, reagon Federata Shqiptare e Basketbollit Federata Shqiptare e Basketbollit ka dënuar ashpër ngjarjen e ndodhur të shtunën në mbrëmje në Pallatin e Sportit "Ramaz
DURRËS/ Ndeshja e basketbollit kthehet në ndeshje boksi, grushtohet gjyqtari (VIDEO) Një ndeshje basketbolli në Durrës në mes Teutës dhe Tiranës nuk ka përfunduar mirë. Një nga basketbollistët e ka rrah