471 rezultate për

bashkuara

Tualete nga e gjithė bota nė ditėn e banjos (FOTO LAJM) Nė Ditėn Botėrore tė Tualetit mė 19 nėntor, fotografė nga “Panos Pictures” kanė sjellė kėto imazhe pėr njė ekspozitė qė
Presidenti Nishani-Senatori Chris Murphy: SHBA-Shqipėri, marrėdhėnie tė shkėlqyera Presidenti i Republikės Bujar Nishani priti sot nė njė takim Senatorin amerikan Chris Murphy, me tė cilin bisedoi pėr ēė
Bushati takon homologėt e Islandės, Kuvajtit dhe Emirateve tė Bashkuara Arabe Nė kuadėr tė Sesionit tė 69 tė Asamblesė sė Pėrgjithshme tė OKB-sė, Ministri i Jashtėm, Ditmir Bushati zhvilloi takime d
Jahjaga takon Obamėn Presidentja e Republikės, Atifete Jahjaga mori pjesė nė pritjen tradicionale tė Presidentit tė Shteteve tė Bashkuara tė
Ivanov nė KS: Politika greke, kėrcėnim pėr rajonin Presidenti i Maqedonisė, Gjorgje Ivanov ka mbajtur dje njė fjalim nė Kėshillin e Sigurimit tė Kombeve tė Bashkuara. I
Kur italianėt emigronin drejtė SHBA-sė Ashtu sikurse shqiptarėt tė cilėt kanė emigruar drejtė brigjeve italiane gjatė viteve 90-tė, edhe italianėt kanė emigrua
Sulmohet faqja e Maqedonisė nė OKB Linku i misionit tė Maqedonisė nė Kombet e Bashkuara nė faqen zyrtare tė OKB-sė ėshtė sulmuar nga hakerėt. Nė vend qė
A e mbani mend fjalimin e Chavesit qė tronditi opinion botėror? Nė 22 shtator 2006, pra 8 vjet larg nga sot, Hugo Chaves mbajti njė fjalim nė Kombet e Bashkuara. Ky fjalim do tė tro
Ja mizoritė qė ka kryer Bashar Al Assad Njė komision i OKB-sė ka kryer hetime nė terren dhe ka arritur nė pėrfundimin se krimet mė tė mėdha njerėzore nė Siri ja
ISIS u krijua nga Shtetet e Bashkuara tė Amerikės? Udhėheqėsi i lartė i arabėve tė Izraelit, Muhamed Zidane ka akuzuar SHBA-nė dhe Izraelin se kanė formuar ISIS-in nė mėn
Presidenti i Federatės Braziliane me tė dashur 50 vjet mė tė re (FOTO LAJM) Thonė se dashuria nuk njeh moshė, por ky ēift duket se ka thyer ēdo rekord. Diferenca e moshės mes presidentit tė Konfed
Serbia do tė pėrballet me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės (FOTO LAJM) Serbia do tė pėrballet me Shtetet e Bashkuara tė Amerikės. Kjo, pasi kombėtarja serbe ka mposhtur nė gjysmė-finale Fr
Shpėrthime diellore do tė godasin Tokėn Dy shpėrthime tė mėdha diellore pritet tė godasin Tokėn sot mė 12 shtator. Sulmi mė i fuqishėm pritet tė ndodhė nė te
Ja si po e pengon Serbia Kosovėn pėr tu bėrė pjesė e OKB-sė Beogradi ka pėrgatitur aktivitete tė shumta diplomatike pėr ti dhėnė "goditje" tė shumta Prishtinės, me qėllim qė Kosova
"Pallati i ėndrrave" nė shitje pėr 139 milionė dollarė (FOTO-LAJM) Njė pallat i stlit francez sapo ėshtė nxjerrė nė shitje nė Shtetet e Bashkuara me njė ēmim prej 139.000.000 dollarė duke
Anulohet vendimi pėr ish-zyrtarin e OKB-sė nė Kosovė Tribunali i Apelit i Kombeve tė Bashkuara e ka anuluar njė vendim, i cili ishte nė favor tė personit James Wasserstrom,
Rrėzohet helikopteri i OKB-sė, humbin jetėn tre rusė nė Sudan Tre anėtarė tė ekuipazhit tė njė helikopteri transportues tė Kombeve tė Bashkuara gjeten vdekjen pasi helikopteri u rrėz
Ja cilat janė disa nga vendet mė pak tė vizituara nė botė (FOTO-LAJM) Nga Evropa deri nė Oqeanin Paqėsor, kėto janė disa nga vendet qė kanė pasur pak vizitorė pavarėsisht bukurisė sė tyre tė
Teuta - njė ambasadore shqiptare nė OKB Nė qendrėn Evropiane tė Kombeve tė Bashkuara nė Gjenevė sė shpejti do tė jetė dhe njė pėrfaqėsuese shqiptare. Pritet
Shkatėrrohet arsenali i armėve kimike siriane Shtetet e Bashkuara njoftuan tė hėnėn shkatėrrimin e tė gjithė arsenalit tė armėve kimike siriane vetėm disa javė pėrpar
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.