999 rezultate për

bashkuar

Nga fikja e mikrofonave te akuzat për racizëm, Trump dhe Biden "ndezin" Shtetet e Bashkuara me debatin e fundit Presidenti Donald Trump dhe rivali i tij, ish-nënpresidenti Joe Biden, u përplasën në një debat të fortë të enjten, 12 d
Ismajli lë pas problemet, i bashkohet Spezias në stërvitje Ardian Ismajli është bashkuar në stërvitje me skuadrën e Spezias. Pas një periudhe për mungesë dokumentesh dhe forme
Media spanjolle: Juventus troket në derën e Sergio Ramos, gati ta oferta për ta bashkuar me Ronaldon Një lajm i bujshëm vjen nga Spanja. Është “El Chiringuito TV” ai që njofton të gjithë për një kalim të mundshëm të Se
Puyol zbulon se mund t'i ishte bashkuar Milanit Legjenda e Barcelonës Carles Puyol ka zbuluar se ai mund të ishte bashkuar me Milanin gjatë karrierës së tij dhe se do t
Vala e dytë në Europë, a është i pashmangshëm izolimi tjetër? Nuk është habi që shumë vende evropiane po përballen përsëri me rritje të rasteve të koronavirusit – kjo është pikërisht
Ky shtet merr vendimin drastik, asnjë udhëtim drejt SHBA-së dhe BE-së deri në fund të 2022-shit Australianët nuk do të jenë në gjendje të udhëtojnë drejt Shteteteve të Bashkuara ose në Evropë deri në vitin 2022, ka p
Rikthehen tensionet e "luftës" në Mesdhe, veprimi i Turqisë tërbon Greqinë Pavarësisht se u fol për një paqe, është rikthyer tensioi mes Greqisë dhe Turqisë. Kjo për skak të dy anijeve turke t
"Seancë turpi", Maliqi: Do tërhiqem nga politika nëse nuk fiton opozita e bashkuar Deputeti Lefter Maliqi e ka konsideruar seancën e sotme të turpshme, teksa mazhoranca kërkon që të kalojë sot në Kuvend
Meta takon Nën Sekretarin e SHBA,mesazhi që i përcolli kreu i shtetit Presidenti Ilir Meta ka takuar Nën Sekretarin e Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Zhvillimin Ekonomik, En
Trump letër Ramës: Firmos memorandumin e sigurisë për rrjetin 5G Kryeministri Edi Rama ka publikuar një letër që i ka dërguar presidenti amerikan Donald Trump, e cila mban datën 1 Tetor
Shkeli marrëveshjen, BE fillon veprimet ligjore kundër Mbretërisë së Bashkuar Bashkimi Evropian ka nisur veprime ligjore kundër Mbretërisë së Bashkuar pasi Boris Johnson nuk arriti t’i përgjigjej kë
1 milionë të vdekur nga COVID në botë, zyrtari i lartë i OBSH hedh dyshime Numri i njerëzve që kanë humbur jetën nga COVID-19 në botë ka arritur në mbi 1 milion, sipas të dhënave të Universitetit
Vizat amerikane: Ndryshimet që kanë shqetësuar të gjithë njerëzit Administrata e presidentit amerikan Donald Trump ka propozuar të eliminojë “kohëzgjatjen e statusit” të vizave për stude
Grenell mbërrin në Kosovë, cila është arsyeja e vizitës I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan për bisedimet Kosovë-Serbi, Richard Grenell pritet që ditën e sotme të qëndr
Thaçi dekoron Trumpin, e fton ta vizitojë Kosovën Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka ndarë urdhrin më të lartë shtetëror – Urdhrin e Lirisë – për presid
Shqiptari në SHBA akuzohet për mbështetje të ISIS-it Departamenti amerikan i Drejtësisë tha se të mërkurën në gjykatën federale të Qarkut të Uashingtonit, kryeqytetit të ven
Në shënjestër mijëra kompjutera në gjithë botën, SHBA zbulon rrjetin e spiunëve Prokurorët amerikanë njoftuan për akuza penale të mërkurën kundër pesë kinezëve dhe dy binezmenëve malajzianëve të dyshu
Si e përdori Donald Trump konfliktin e Kosovës në avantazhin e tij Një marrëveshje e ndërmjetësuar nga SHBA-të midis Serbisë dhe Kosovës për të normalizuar marrëdhëniet ekonomike mund të
Pas takimit me ambasadorët, Opozita e Bashkuar merr vendimin për Këshillin Politik Opozita e Bashkuar ka bërë kërkesë që të mbledhë Këshillin Politik ditën e nesërme në orën 10:00 pasi kryetari i PD, Lul
Washington Post: Zbërthimi i marrëveshjeve të "paqes" nga Trump E përditshmja prestigjioze amerikane Washington Post ka publikuar një artikull analitik për marrëveshjet e fundit të udh