999 rezultate për

bashkuan

EMRAT/ 25 deputetët e opozitës që iu bashkuan Ramës kundër Metës Janë 25 deputetë të opozitës së re në Parlament që sot bashkuan votat me mazhorancën për të miratuar rezolutën që dënon
Britanikët: Dy shqiptarë mposhtën rusët dhe serbët që u bashkuan kundër tyre “Nga të gjithë lojtarët, duhej të ishin ata. Papritmas, në minnutën e fundit, Xherdan Shaqiri po shkëputej, serbët po e
Futet në manastir pa këmishë dhe i hidhet sipër një murgeshe (VIDEO) Një motër nderi sypatrembur në manastirin e Kaliningradit në pjesën perëndimore të Rusisë është bërë hit në internet, pa
Iu ngul shufra e çelikut në bark, punëtori i ndërtimit shpëton për mrekulli Një punëtor ndërtimi në Kinë i ka mbijetuar mrekullisht vdekjes pasi një shufër çeliku pasi një hekur iu bark ndërsa po
"Bashkimi bën fuqi", burrat nxjerrin kamionin nga lumi (VIDEO) Ky është momenti i pabesueshëm që një grup fshatarësh u bashkuan për të nxjerrë një kamion nga një lumë në Kinën lindore
Pemë pranë çdo pallati, ja banorët e parë që iu bashkuan nismës së re Nismës së bashkisë së Tiranës për të mbjellë pemë pranë çdo pallati në kryeqytet i janë bashkuar edhe qytetarët. Ban
VV e AKR u bashkuan kundër Abrashit, vjen reagimi i parë nga LDK Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Avdullah Hoti shprehet i bindur se fitorja në Prishtinë është e tyre, ani pse para
Ky është numri i kosovarëve që iu bashkuan terrorizmit Vetëm mes viteve 2012 dhe 2017, rreth 315 qytetarë të Kosovës kanë udhëtuar për në zona të konfliktit në Siri dhe Irak.
Kurti: Bashkimi me Shqipërinë të ndodhë në pajtim me SHBA-në e Gjermaninë Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosjes Albin Kurti, konsideron se Bashkimi i dy Gjermanive 27 vite më parë, ishte vendimt
PD reagon për qeverinë e Ramës: Ruan shëndetin tuaj, u bashkuan hajdutët Pas prezantimit të qeverisë së re të Ramës ka reaguar për herë të parë Partia Demokratike. Kështu, kreu i grupit parl
Kush ishin të ftuarit e Messit në dasmën e tij (FOTO LAJM) Qyteti i Rosario mbrëmë mirpriti disa nga yjet më të mëdhenj të futbollit, respektivisht ish lojtarët e Barcelonës dhe
Pamjet me dron, ja sa demokratë iu bashkuan thirrjes së Bashës (VIDEO) Demokratët kanë bllokuar një pjesë të mirë të rrugëve dhe shesheve të vendit duke protestuar me kërkesën e dorëheqjes së
Të rinjtë që iu bashkuan organizatave terroriste, të manipuluar Toleranca dhe mirëbesimi janë kultivuar për shekuj me radhë në Kosovë dhe të rinjtë e këtij vendi nuk duhet lejuar të in
"S'do ta harroj atë ditë". Arditi flet për herë të parë pas emisionit ku nënë e bijë u ribashkuan pas 42 vitesh (FOTO) Këtë fundjavë, në emisionin "Ka një mesazh për ty" të Ardit Gjebresë u transmetua një histori mjaft e dhimbshme, ku nëna
"LIBRA" e Blushit, ja sa anëtarë iu bashkuan për dy ditë Deputeti Ben Blushi, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka njoftuar se vetëm dy ditë nga prezantimi i partisë
Sërish bashkëpunim mes Calvin Harris dhe Rihanna Sot pritet të publikohet bashkëpunimi nga Calvin Harris dhe Rihanna. “This Is what You Came For” është bërë publik ng
Ja sa luftëtarë nga Shqipëria dhe Kosova iu bashkuan ISIS-it Gazeta e njohur "The Idependent" ka publikuar një grafik lidhur me numrin e luftëtarëve të ISIS që ka "prodhuar" çdo sht
Turisti irlandez rreh i vetëm të gjithë tregtarët e Stambollit (VIDEO) Një turist irlandez është shndërruar në hitin e portaleve dhe rrjeteve sociale në Turqi. Pa dashje ai rrëzoi pijet nga n
Koment / Gruevski mos ik, futja vrapit Nga Aurel Rakipllari - Protesta që po zhvillohet në këto momente para selisë së qeverisë në Shkup do të mbahet mend gjat
Adoleshentet që iu bashkuan ISIS: Jemi penduar, duam të kthehemi (FOTO LAJM) Dy adoleshentet nga Bosnje që jetonin në Austri dhe iu bashkuan grupit radikal ISIS, thonë se janë penduar dhe duan të k