999 rezultate për

bashkohet

Grida Duma bashkohet me protestuesit në Shkozë: Një fëmijë 12 vjeç është tani në komisariat Dhjetëra banorë në Shkozë vijojnë prej disa orësh protestën në rrugën kryesore, kundër prishjes së ndërtimeve të banesav
EKSKLUZIVE/ Sejdiu flet për afërsinë me Kurtin, tregon nëse do t'i bashkohet VV-së Nga Ervin Shkulaku/Kosovë Gjatë seancës së Kuvendit të Kosovës në të cilën u zgjodh kryeministër Ramush Harad
Zeka tregon një sekret për LDK-në, ja kur i bashkohet PAN-it Deputeti i Nismës, Milaim Zeka, pas përfundimit të seancës, ku u themelua Kuvendi i Kosovës ka thënë se edhe Lidhja Demo
Sejdiu jep dorëheqje nga AKR, tregon a do t'i bashkohet ndonje subjekti Deputeti Korab Sejdiu ka bërë të ditur se tashmë ka dhënë dorëheqje nga partia e udhëhequr nga Behgjet Pacolli. Sejdi
Lëvizjes BESA i bashkohet ish-zyrtari shqiptar i MPB-së Lëvizjes BESA i është bashkuar Lulzim Shabani, njeriu i cili për 30 vite kishte ndihmuar shqiptarët e Maqedonisë brenda
Bahtiri: AKR nuk do t’i bashkohet PAN-it, LDK besoj se po Nënkryetari të Aleancës Kosova e Re, Agim Bahtiri, ka deklaruar se kryeministri në detyrë, njëherësh kreu i Lidhjes Demo
Di Maria i kërkon PSG-së ta lejojë që ti bashkohet Barcelonës Angel Di Maria i ka kërkuar trajnerit të PSG-së Unai Emery që ta lërë të largohet nga klubi për t'u bashkuar me Barcelon
Ribashkohet Olsi dhe Fjorentina? (FOTO LAJM) Ndarja e tyre ka qenë një surprizë për ndjekësit pasi nuk pritej që çifti i BB9 Olsi dhe Fjorentina ti jepnin fund lidhj
Një ekip tjetër shqiptar i bashkohet Shkëndijës U19 në Champions League Liga e Kampioneve për të rinj, UEFA Youth League, do të ketë si protagoniste dy skuadra shqiptare, Vllazninë dhe Shkëndi
Tifozi shqiptar i Barcelonës i kërkon Dembeles që tu bashkohet sa më parë (FOTO) Dembele nuk po torturon vetëm veten transferimin tek Barcelona. Katalanasit e presin me padurim transferimin e tij, a
E kërkoi Interi me javë të tëra por këto dy ditë e zyrtarizon Milani Nga Turqia, "Tribun Dergi": Hakan Calhanoglu ka bindur Emre Mor t'i bashkohet Milanit. Ish agjenti i Emre Mor ka kon
Pas largimit nga PDK, Ramë Buja tregon se a do t’i bashkohet ndonjë partie Ramë Buja ka dhënë dorëheqje nga Kryesia e PDK-së, këtë të premte. Dorëheqja e tij nga partia që drejton Kadri Veseli,
Vulin: Rusia të mos lejojë që Kosova t’i bashkohet Interpolit Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin ka diskutuar sot me ambasadorin rus, Aleksandër Chepurin rreth bashkëpunimit
Kusari-Lila: E njoh mirë Pacollin, dyshoj se mund t'i bashkohet PAN-it Kryetarja e partisë Alternativa - pjesë e koalicionit të lidhur para zgjedhjeve me Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe me
Analistët: ​Pacolli mund ta braktisë LDK-në dhe t’i bashkohet PAN-it Koalicioni LDK-AKR-Alternativa, nuk po arrin të gjej gjuhë mirëkuptimi. Ndonëse u bashkuan drejt një qëllimi, ata po
I bashkohet kolegeve, edhe Elhaida Dani guxon me rroba banje (FOTO LAJM) Është sezon veror dhe ekspozimi i trupit me rroba banje është në kulmin e tij. Por ajo që bën habi këtë verë është
Pritet që seancës t’i bashkohet PAN-i! Seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës është ndërprerë për 30 minuta, drejtues të koalicionit PAN i kanë thënë televiz
E FUNDIT/ Të enjten zgjidhet kryetari i Kuvendit, të premten votohet qeveria Koalicioni PAN ka arritur që t’i sigurojë votat për krijimin e qeverisë. Burime të Gazetës Express, marrin vesh se s
LDK i përgjigjet AAK-së, nuk hyjmë në koalicion Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj thotë se ekziston ende mundësia që Lidhja Demokr
Selmanaj: LDK-ja do t'i bashkohet PAN-it Deputeti i AAK-së Rasim Selmanaj është shprehur i vendosur se koalicioni PAN i ka votat e mjaftueshme për ta bërë qeveri