999 rezultate për

bashkive

Tahiri letër krerëve të bashkive: Lironi vendparkimet publike Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri përmes një letre u kërkon kryetarëve të bashkive kryesore marrjen e masave
Rama thërret për raportim krerët e bashkive dhe komunave Kryeministri Edi Rama ndërmerr personalisht konsulta për reformën administrative-territoriale. Kreu i qeverisë ka thirru
AP- krerëve të bashkive: Merrni masa për personat e pastrehë Avokati i Popullit, Igli Totozani përmes një letre drejtuar të gjithë kryetarëve të Bashkive kërkon marrjen e masave eme
Tahiri mbledh prefektët dhe kryebashkiakët për ndërtimet pa leje Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, ka mbledhur prefektët, kryetarët e bashkive dhe drejtorët e policive të qarqeve. T
Binjakëzimi i bashkive, Basha: Projekti nxit bashkëpunimin me bashkitë e BE-së Kreu i Bashkisë Lulzim Basha e ka cilësuar si një ngjarje të rëndësishme projektin evropian “Për binjakëzimin e Bashkive
Qeveria rrit pagat krerëve të bashkive Qeveria vendosi në mbledhjen e radhës te enjten për të rritur pagat e drejtuesve të lartë të njësive vendore. Kryeminist
Taksat vendore, Basha: Rishikim sistemit fiskal Tirana është qyteti ku është zhvendosur pjesa më e madhe e popullsisë, qyteti që u shërben më shumë banorëve krahasuar m
Shqipëria merr presidencën e radhës së KMKE Shqipëria ka marrë Presidencën e radhës së Komitetit të Ministrave të Këshillit të Evropës. Në kuadër të saj, në Tiranë
Krerët e bashkive të majta: Moratoriumi po dëmton turizmin Krerët e bashkive dhe komunave bregdetare të qeverisura nga PS gjatë një takimi të zhvilluar në Durrës janë shprehur kun
Shërbimi ndaj qytetarëve, trajnohen stafet e bashkive dhe komunave Punonjësit e bashkive dhe komunave do të trajnohen për të shërbyer më mirë ndaj qytetarëve. Nëpërmjet një financimi të K
Mbetjet, gjobiten krerët e 16 bashkive dhe 26 komunave Ministria e Mjedisit ka gjobitur krerët e 16 bashkive dhe 25 komunave, pasi nuk kanë zbatuar ligjin për “menaxhimin e in
PD-ja e komunave dhe PS-ja e bashkive Sipas të dhënave të fundit të KQZ-së, tregojnë se PD ka një avantazh të gjerë në komuna. Ndërsa PS ka avantazh në bashki
Marrëveshja PD-LSI, ndarja e bashkive për 8 majin Marrëveshja elektorale mes Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim për zgjedhjet e 8 majit është drejt
Rama takon krerët e bashkive socialiste Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Edi Rama po zhvillon në këto momente një takim me krerët e bashkive socialiste. Takimi p
Rama: Vendimi per uljen e taksave do te kete efekt negativ per buxhetet e bashkive Ne momentin qe ka marre miratimin e qeverise projektligji per pergjysmimin e taksave per biznesit e vogel, i menjehershe