999 rezultate për

bashkive

Veliaj pret 4 kryebashkiaket shqiptarë të rajonit: Nuk është projekt nacionalist, por praktik Kreu i Bashkisë së Tiranës ka pritur 4 kryebashkiakët shqiptarë të rajonit, atë të Prishtinës, Tetovës, Ulqinit dhe Pres
26-27 Nëntor, Tirana mirëpret kryetarët e bashkive të Prishtinës, Tetovës, Ulqinit dhe Preshevës Pas atmosferës së bukur që solli fundjavën e shkuar në Tiranë organizimi i Samitit të Diasporës, kryeqyteti është gati t
Ademi mbledh Shoqatën e Bashkive kundër Ramës: Jepni fonde mbi kritere politike Shoqata e Bashkive të Shqipërisë ka hedhur akuza të ashpra ndaj qeverisë për politikat që ndjek ndaj pushtetit vendor dh
Gjosha: Bashkitë, rol përgjegjës për zhvillimin territorial Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, mori pjesë në Konferencën “Alterenergy, model komuniteti”, e cila u zhvi
SHËNIM/ Qeveria centralizon ujësjellësat, cili është qëllimi i Ramës? Nga Albeu.com Të gjitha bashkitë që iu janë gëzuar deri më tani decentralizimit dhe fitimit të së drejtës për të
Veliaj takon Arifin dhe Ahmetin, planifikohet krijimi i rrjetit të Bashkive Shqiptare në Rajon (FOTO LAJM) Kryetari i Bashkise se Tiranes, Erion Veliaj, planifikon krijimin e rrjetit te Bashkive Shqiptare ne Rajon. Per kete
Bashkia e Pogradecit, Strugës e Ohrit nënshkruajnë memorandum bashkëpunimi (FOTO LAJM) Bashkia e Pogradecit dhe Komunat e Strugës dhe Ohrit nënshkruan një memorandum bashkëpunimi në Wismar të Gjermanisë për
KOMENT/ Prologu i një dakordësie të imponuar Koment nga Albeu.com Partia Demokratike ka arriur t’i imponojë maxhorancës ligjin për dekriminalizimin për shkak
Zgjerohet Shoqata e Bashkive, kryetare Voltana Ademi Ditën e sotme, Shoqata e Bashkive të Shqipërisë mblodhi Asamblenë e Përgjithshme dhe miratoi një seri vendimesh si dhe z
Administrimi i bashkive, ja si do ndahen administratorët nga PD e PS Më 21 qershori u përcaktua qeverisja e 61 bashkive dhe këshillave bashkiakë, ndërsa në lidhje me administratorët për shk
Pesë gra fituan garën për kryetare bashkie Në pjesën më të madhe të bashkive procesi i numërimit ka përfunduar, duke bërë publikë edhe emrat e kryebashkiakëve të r
AP: E majta fiton në Shqipëri Rezultatet paraprake të zgjedhjeve lokale në Shqipëri tregojnë se koalicioni i majtë qeverisës kryeson në pjesën më të m
Rama e Meta ndajnë bashkitë, PS garon në 2/3-at Tre muaj para fillimit të fushatës zgjedhore për të zgjedhur kryetarët e 61 bashkive të reja të vendit, kryetarët e dy p
Pushteti vendor, shkelje flagrante në dhënien e lejeve të ndërtimit Drejtorja e Pergjithshme e Agjencise Kombetare te Planifikimit te Territorit, Znj.Adelina Greca komentoi sot vendimin K
Qeveria mbështetje bashkive të reja për hartimin e planeve të zhvillimit Zëvendëskryeministri Niko Peleshi inspektoi sot punimet për sistemimin e trotuareve të Bashkisë Maliq ku bëri me dije se
Kushtetuesja rrëzon kërkesat e bashkive për vendimet e KKT-së Gjykata Kushtetuese rrëzon paditë e disa komunave dhe bashkive për shfuqizimin e vendimeve të marra në Këshillin Kombëta
Dhoma Britanike e Tregtise organizon takim për menaxhimin e mbetjeve urbane Dhoma Britanike e Tregtisë organizoi këtë të mërkurë një takim me përfaqësues të shumë komunave dhe bashkive lidhur me m
Tahiri letër krerëve të bashkive: Lironi vendparkimet publike Ministri i Punëve të Brendshme Saimir Tahiri përmes një letre u kërkon kryetarëve të bashkive kryesore marrjen e masave
Rama thërret për raportim krerët e bashkive dhe komunave Kryeministri Edi Rama ndërmerr personalisht konsulta për reformën administrative-territoriale. Kreu i qeverisë ka thirru