999 rezultate për

bashkive

Rama u jep duart burrave, mbledh vetëm drejtueset gra në takim (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka nisur aksionin pas mos hapjes së negociatave me BE. Ndërkohë që qeveria është në shënjestrë
Krimet mjedisore në Shkodër, procedohen zyrtarë të bashkive dhe Inspektoriatit të Pyjeve Ka shkuar në 9 numri i shtetasve të proceduar për krime mjedisore dhe shpërdorim detyre. Operacioni është zhvilluar nga
Dorëheqje masive, lënë detyrën nënkryetarë dhe drejtorë të ish-bashkive të djathta Dorëheqje masive në bashkinë e Pogradecit. Mësohet se kanë dhënë dorëheqjen dy nënkryetarët e PD në Bashkinë e Pogradec
“Pushtimi” i bashkive, Salianji: S’tërhiqemi nga kauza e zgjedhjeve, kam derdhur dhe lot Ish-deputeti demokrat, Ervin Salianji tha në nëse opozita nuk tërhiqet nga kauza e saj. Në një intervistë për RTV Ora, S
Kryebashkiaku i Vorës merr zyrtarisht mandatin nga Gjykata Gjykata e Shkallës së parë në Tiranë i ka konfirmuar mandatin Agim Kajmakut, kryetarit të Bashkisë së Vorës. Kërkesën pë
Zbardhet dokumenti i PD ku flitet për veprimet që duhet të bëjnë kryebashkiakët në ikje Në një dokument të brendshëm që PD u ka shpërndarë anëtarëve të kryesisë dhe ish-deputetëve, flitet edhe për veprimet që
Zbardhet mbledhja e Ramës, caktohet data kur socialistët do marrin bashkitë e djathta Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot drejtuesit e qarqeve të veriut në selinë e PS-së, ku ka bërë dhe porositë e marrje
Nëse Gjykata Kushtetuese rrëzon 30 qershorin ky do të jetë qëndrimi i qeverisë Shoqata e Bashkive të Shqipërisë, ku përfshihen bashkitë e drejtuara nga opozita, dorëzoi pak ditë më parë në Gjykatën K
Kërkoi shpalljen e pavlefshme të votimeve, KQZ rrëzon Bindjen Demokratike Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, me votat e katër anëtarëve të Partisë Socialiste, ka kthyer ankimimet e Partisë Bindja D
Përfundon numërimi i votave në disa prej Bashkive në vend, kush janë fituesit Prej orës 21:00 ka filluar numërimi i votave për kryetarët e rinj të bashkive. Deri më tani janë shpallur fituesit në Pu
DW: Zgjedhjet lokale nën hijen e mosbindjes civile Dekreti i Presidentit të Shqipërisë Ilir Meta për shfuqizimin e 30 qershorit si data e zgjedhjeve lokale dhe mospranimii
Përplasjet mes bashkive dhe policisë për KZAZ-të, KQZ: Do përgjigjeni penalisht Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në një deklaratë të bërë për mediat, është shprehur se Bashkitë duhet që të mos kërkojnë
Rama nga Maliqi: Në 30 qershor nuk vendosen vetëm kryetarët e bashkive por edhe fati i vendit (VIDEO) Kryeministri Edi Rama tha nga Maliqi në 30 qershor nuk do vendosen vetëm kryetarët e bashkive por fati i Shqipërisë për
Dekreti i Metës, shkon në 27 numri i bashkive që e njohin, KQZ: Reflektoni Vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, njihet nga gjysma e bashkive
Kryetarët e bashkive të PDIU kërkojnë lirimin e ambjenteve të KZAZ-ve (FOTO LAJM) Pas kërkesës së kryebashkiakes Voltana Ademit për Shkodrën, edhe kryetarët e bashkive të PDIU kanë urdhëruar lirimin e a
Gjysma e kryebashkiakëve "ngelin" nga pasuria (FOTO LAJM) Më 30 qershor, qytetarët shqiptarë do t’u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kryetarët e 61 bashkive të vendit.
Rama bën sikur acarohet me kryetarët e bashkive: Mund të mos ju rikandidoj Kryeministri Edi Rama ka bërë atë që di të bëjë më mirë kur qeveria është nën presion, ngritjen e zërit dhe gjetjen e dy
Tirana, Prishtina, Ulqini, Presheva dhe Tetova lëshojnë një deklaratë të përbashkët Kryetarët e Komunave të Prishtinës, Preshevës, Tetovës, Ulqini , Gostivarit, Prizrenit dhe Bashkive të Tiranës dhe Fieri
Mesi: Jemi në rrugë të drejtë për të arritur një funksionim të mirë të qeverisjes vendore Tetë bashki kanë fituar çmime për praktika të mira në qeverisjen vendore në kuadrin e nxitjes që Ministria e Brendshme d
“Zgjidhja” del kundër Bashës për zhbërjen e reformës territoriale Pas deklaratave të bëra nga kreu i opozitës Lulzim Basha se do të zhbëjë reformën Territoriale, ka ardhur dhe reagimi i