999 rezultate për

bashkise

Militantët e PD kërkojnë të hyjnë në bashkinë e Devollit, Basha: T'i shporrim me çdo kusht Kreu i PD, Lulzim Basha ditën e sotme është ndalur në Devoll ku ka thënë se kjo bashki është uzurpuar nga ajo që ai e qu
Sot konstituimi i Këshillit Bashkiak të Kavajës, zbarkon FNSH, priten protesta Ditën e sotme në Bashkinë e Kavajës pritet të bëhet betimi i kryetarit të ri Ilir Hoxha, të bashkisë Redjan Kralit dhe n
"Asnjë hap pas", çfarë po paralajmëron selia blu për nesër? Ditën e nesërme rreth orës 10:00 është parashikuar të organizohet mbledhja dhe konstituimi i Këshillit të Ri të Bashkisë
Arrestohet nënkryetari i bashkisë Fier, procedohen 30 zyrtarë të tjerë Policia e Shtetit arreston nënkryetarin e bashkisë Fier, dhe ka proceduar 30 zyrtarë të tjerë. Drejtori i Drejtorisë
Kreun e ri të Devollit nuk e zë gjumi: Ora 06:30 e gjen në zyrë, policia blindon bashkinë Kryetari i Bashkisë së Bilishtit, Eduard Duro ka marrë zyrtarisht detyrën dhe ditën e sotme ka shkruar që në orën 06:30
Kryetari i ri i Bashkisë së Devollit thyen bravën e derës së institucionit pasi PD-ja e kyçi Kryetari i ri i Devollit, Eduard Duro hyn në ambientet e bashkisë. Eduard Duro u betua ditën e sotme si kryetari i bashk
Si asnjëherë më parë, bashkia drejtohet nga 2 kryetarë Diçka krejt e pazakontë ka ndodhur në qytetin e Devollit ditën e sotme, ku deri pak minuta më parë në zyrën e bashkisë s
Betohet kryebashkiaku i ri i Devollit Ditën e sotme, në ambjentet e Bashkisë Devoll qytetarët kanë protesytuar përsa i përket rezultatit të 30 Qershorit. P
Pronat e kopshtit botanik, FSHN kundër qeverisë Dekani i Fakultetit të Shencave të Natyrës, pas një mbledhje të jashtëzakonshme ka dalë kundër VKM-së së qeverisë për ka
Voltana Ademi "ngul këmbë": Jam dhe do të jem kryetare bashkie Voltana Ademi ka sfiduar sërish shtetin, duke thënë se nuk do të dalë nga zyra. E ftuar në emisionin “Kjo Javë” Voltana
Kultivim kanabis, hetim për kryeplakun e Sopikut dhe punonjësin e bashkisë Dropull Kryeplaku i fshatit Sopik në Gjirokastër dhe punonjësi i bashkisë së Dropullit Panajot Kortesi janë proceduar në gjendje
Sako vendoset në krye të bashkisë Durrës, reagon Basha Pasi Partia Socialiste dërgoi sot një kërkesë në gjykatën e Durrësit ku kërkonte të rrishikohej vendimi për mandatin e V
Gjykata jep vendimin për mandatin e kryebashkiakut të Kuçovës Gjykata e Beratit që ka në juridiksion edhe Kuçovën ka konfirmuar sot mandatin e Kryetarit të Bashkisë Kuçovë, Kreshnik
Këshilltarja e Veliajt nuk i lë vend imagjinatës, poston foton shpërthyese nga pushimet (FOTO LAJM) E njohur për format e saj të shkëlqyera fizike, këshilltarja seksi e Bashkisë së Tiranës, Arnida Çapi, nuk ndalet së pos
Zjarri në Bashkinë e Durrësit, reagon Dako: Shkak djegia e një kabulli elektrik Kryetari ende në detyrë i Bashkisë Durrësit, Vangjush Dako ka reaguar pas zjarrit të rënë pasditen e sotme në katin e pa
"Dako po zhduk gjurmët e krimit me zjarr": Xhaferaj, dyshime pas djegies së arkivës së bashkisë Durrës Flakët kanë përfshirë sot pjesën e arkivës së Bashkisë së Durrësit duke dëmtuar një numër të madh dokumentesh. Zjarri nd
Arrestohen 3 në Mallakastër, në kërkim n/nënkryetari i bashkisë Policia e Mallakastrës ka vënë në pranga 2 punonjës të Bashkisë dhe rojën e një shkolle në qytetin e Ballshit, si edhe k
POGRADEC/ Çelës shkollave të kthyera në KZAZ, arrestohen 2 punonjësit e bashkisë Janë arrestuar dy policë të bashkisë së Pogradecit për pengim të zgjedhjeve. Në pranga kanë përfunduar 61-vjeçari S.
Lleshaj urdhëron shkarkimin, flet për herë të parë Zef Hila Pak minuta më patë ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, kërkoi shkarkimin e kryetarit të bashkisë së Vaut të Dejës, Zef
Sulmoi me molotov KZAZ-në, arrestohet vëllai i kryetarit të Bashkisë Vau i Dejës Shkon në 15 numri i të arrestuarëve për sulmin ndaj KZAZ-ve. Paraditen e sotme është arrestuar Alfred Hila, 51 vjeç v