999 rezultate për

bashkise

10-vjetori i binjakëzimit mes Tiranës dhe Pekinit, Veliaj pret delegacionin e lartë kinez Në 10-vjetorin e binjakëzimit mes dy kryeqyteteve, Tirana dhe Pekini do të thellojnë bashkëpunimin në fushën e transport
Deputeti demokrat nxjerr pamjet: Nënkryetarit të bashkisë i dogjën makinën Deputeti i PD-së Enkelejd Alibeaj ka postuar në rrjetin social Facebook një video ku sipas tij, i është vënë flaka qëlli
Nënkryetarit të Bashkisë i shkrumbohet makina në mesnatë Makina e nënkryetarit të Bashkisë në Ballsh është shkrumbuar gjatë natës. Policia bën me dije se makina është djegur
Akuza e rëndë: Veliaj manipunon provat, zjarri në çerdhe s'është i qëllimshëm Partia Demokratike ka akuzuar kreun e Bashkisë Tiranë, për zjarrin në çerdhe. Sipas PD Veliaj po përdor vartësit për
Punonjësit e Agjencisë së Mbrojtjes së Konsumatorit dhurojnë gjak Punonjësit e Agjencisë së Mbrojtjes së Konsumatorit i bashkohen thirrjes së Aleancës për Dhurimin Gjakut, duke u sensib
Veliaj uron festën e Kurban Bajramit: Ditë reflektimi për të qenë bashkë Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, uroi sot besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit. Ai vizitoi
Bashkia e Tiranës dhe UKT investim për rrjetin e ri të ujësjellësit në Rrugën e “Kavajës”, përfitojnë 28 mijë banorë Afro 28 mijë banorë të Njësisë 7 do kenë ujë më cilësor dhe shërbim më të mire në shtëpitë e tyre. Bashkia e Tiranës dhe
Rehabilitohet blloku i banimit në Selitë, rrugë dhe rrjet i ri ujësjellës-kanalizimeve Veliaj: “Mbajmë premtimin për investime në çdo bllok banimi; Ftoj qytetarët të regjistrojnë vendbanimin e saktë” Inve
Punonjësit e Drejtorisë Nr. 3 të Tiranës dhurojnë gjak për ata që kanë nevojë Fushata për dhurimin e gjakut nga punonjësit e Bashkisë së Tiranës do të vijojë deri në fund të verës, ndërkaq në shtato
Për herë të parë, Veliaj tregon si e priti lajmin që do të bëhej me djalë Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj dhe bashkëshortja e tij Ajola Xoxa për pak muaj do të bëhen prindër të një d
Përplasja me armë para bashkisë, arrestohet autori Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Korçë. Nga raportimet e para mësohet se përpara Bashkisë Korçë ka nd
Zbardhet vendimi i Qeverisë, të gjitha terrenet sportive i kalojnë Bashkisë (FOTO LAJM) Këshilli i Ministrave, në mbledhjen e mbajtur sot më 26 korrik 2018, mori vendimin për transferimin e të gjithë pronave
Zbulohet shkaku që çoi në tragjedi: U dogjën së gjalli 82 njerëz Vazhdojnë hetimet në lidhje me zjarrin që shkrumboi një fshat të tërë dhe vrau 82 njerëz. Zyrtarët sugjeruan në filli
S'ka më gabi në lagje! Vendimi i ri i Bashkisë Tiranë do t'ju mërzisë Zyrtarisht mund t’i themi mirupafshim tregut të veshjeve të përdorura pranë lagjeve tona pasi sipas një porjekti të ri t
Shtëpia shpërthen në flakë në Sarandë, shpëtohet 13 vjeçarja Një apartament në katin e katërt në një pallati në zonën e quajtur “SMT”, është përfshirë nga flakët në Bashkinë Finiq,
Veliaj dhe punonjësit e Bashkisë dhurojnë gjak Pak ditë pas takimit të “Aleancës për Dhurimin e Gjakut”, Bashkia e Tiranës i përgjigjet thirrjes së Presidentit të Repu
Merret vendimi, Partizani kalon në varësi të Bashkisë Tiranë Nëpërmjet një vendimi të Këshillit të Ministrave, qeveria shqiptare ka kaluar varësinë e klubit të shumësportëshit Parti
Kryetari i bashkisë së rëndësishme paralajmëron largimin Kryetari i bashkisë së Elbasanit, Qazim Sejdini jep sinjale moskandidimi në bashkinë që drejton prej 11 vitesh. Gjatë
Jam djali i Ramës, leja e ndërtimit është gati! Si ra në rrjetë Klodian Ciruna Gjykata e Tiranës la të pandryshuar masën e sigurisë “arrest me burg” për 41-vjeçarin Klodian Ciruna, i cili akuzohet pë
Veliaj: Ndërhyrje në çdo lagje të Tiranës Para pak muajsh, pjesa mes bllokut të pallateve në rrugën “Shefqet Musaraj”, në zonën e njohur si ish NSHRAK-u, ishte nj