999 rezultate për

bashkise

Kuvendi vatër kovidiane, del përgjigja për Pjerin Ndreun Kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu ka rezultuar negativ në dy testime që ka kryer për Covid 19. Vlen të përmendet q
Infektohen me koronavirus dy nënkryetarët e Bashkisë Dy nënkryetarët e bashkisë së Lezhës kane rezultuar pozitiv me covid 19, pas kryerjes së testimeve. Mësohet se ata janë
Jo më Ura Vajgurore, qyteti merr emrin e vendbanimit antik Bashkia Ura Vajgurore së shpejti do të quhet Dimal. Propozimi për ndryshimin e emrit që erdhi nga disa intelektualë të z
Shoqata e Transportit: Bashkia do na falte taksën, por na solli zarfin Shoqata e Transportit Ndërqytetas i ka kërkuar Bashkisë së Tiranës që të heqë taksën për këtë sektor. Në një konferen
Denoncimi i fortë: Merret peng kryetari i Bashkisë së Vorës! Ky denoncim është bërë nga ish-kryeministri Sali Berisha. Kryebashkiaku në detyrë Hekuran Brahimai është marrë peng,
77 milionë lekë dëm, KLSH kallëzon në prokurori ish-kryetarin e bashkisë Finiq KLSH ka kallëzuar në prokurori ish-kryetarin e bashkisë Finiq dhe dy zyrtarë të tjerë pasi dyshohen se i shkaktuan dëm s
Listës së të prekurve i shtohen dhe katër punonjës të bashkisë Gjirokastër Numrit të të infektuare me koronavirus i shtohen dhe katër persona nga qyteti i Gjirokastrës. Tre prej personave të p
I vuri gjobë biznesmenit? Bulqizaku habit me deklaratën: Kryebashkiku do t'më vrasë Feruzan Shehu, autori i dyshuar për të shtënat drejtë biznesmenit, Gëzim Balla në Bulqizë, ka thyer heshtjen dhe nga arr
Xhelal Mziu në telashe! Nisin hetimet ndaj tij për dy akuza të rënda Ish-kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, është vendosur sërish nën lupën e drejtësisë, kësaj radhe nga prokuroria
KQZ konfirmon në detyrë kryebashkiakun e Librazhdit KQZ ka konfirmuar në detyrë kryetarin e bashkisë së Librazhdit Kastriot Gurra. Edhe ky vendim u mor me unanimitet. At
Pallati pa dëmtime do të shembet, zyrtari i Bashkisë së Lezhës del bllof kur flet për evakuimin e banorëve Problemet me akte-ekspertizat e pallateve të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit vazhdojnë të jenë prezente. Pjerin Fr
4-vjeçari humbi jetën në Berat, arrestohet përgjegjësi dhe elektriçisti i Bashkisë Një fëmijë vetëm 4-vjeç humbi jetën nga kontakti me rrymën elektrike, duke luajtur në lulishten në pedonalen e qytetit t
Vëllai iu arrestua për trafik droge, PD: Të shkarkohet kryebashkiaku socialist! Vëllai i kryetarit të Bashkisë Fushë-Arrez Fran Tucit, përfaqësues i Partisë Socialiste, është arrestuar me akuzën për k
Aktorëve nuk iu dha kohë të merrnin as veshjet, Veliaj ''lë në këmbë'' zyrat e bashkisë Mëngjesi i 17 majit, do na sjellë gjithmonë në mendje shembjen e Teatrit Kombëtar, teksa gjithë populli ishte në gjumë.
Ishte nisur drejt Tiranës, gjobitet ish-kryetari i bashkisë Pogradec Ish-kryetari i bashkisë në Pogradec, Eduart Kapri është ndaluar dhe më pas është gjobitur nga policia në Bradashesh.
Goditi dy zyrtarët e bashkisë, arrestohet 40-vjeçari në Kolonjë Një 40-vjeçar ka rënë në prangat e policisë në Kolonjë, pasi ka goditur dhe kanosur dy zyrtarë të bashkisë. Mësohet s
Kompania private e Lleshajt nuk lejon mediat t' i afrohen Teatrit, artistët e kalojnë natën aty Ditën e sotme është regjistruar një tjetër situatë skandaloze pranë ambjentëve të Teatrit Kombëtar. Kompania ‘Iliryan Gu
Drejt shembjes? Policia bashkiake rrethon Teatrin Kombëtar, tension para ndërtesës Ditën e sotme policia bashkiake ka rrethuar Teatrin Kombëtar gjë e cila është shoqëruar me tension midis aktorëve dhe po
"Referendum lokal për Teatrin Kombëtar", Artan Fuga ngre 11 pyetje Akademiku Artan Fuga bën thirrje për referendum lokal për Teatrin Kombëtar, pas vendimit të qeverisë për ta kaluar në pr
Doris Pack reagon ashpër ndaj Ramës dhe Veliajt për Teatrin: Po shkatërroni trashëgimi kulturore Vendimi i marrë nga Qeveria për t'i dhënë bashkisë truallin e Teatrit Kombëtar, ka bërë që të reagojë edhe Deputetja e P