999 rezultate për

bashkise

E vërteta e fotos së Erion Veliajt (FOTO LAJM) Një ditë më parë ish-kryeministri Sali Berisha publikoi foton e një parku fëmijësh sipas tij në Tiranë, ku dukej qartë p
Përfundon ndërtimi i rrugës “Kajo Karafili” në Njësinë Administrative Nr. 10 Ndonëse jetonin vetëm pak metra larg Sheshit Skënderbej, banorët e rrugës “Kajo Karafili” në Njësinë Administrative Nr.
Merr zgjidhje problemi i ujërave të zeza për 5 mijë banorët e rrugës “Mihal Grameno” Falë investimit të Bashkisë së Tiranës merr zgjidhje furnizimi me ujë dhe problemi i ujërave të zeza për 5 mijë banorët
Koalicion me PD pas 25-qershorit? Rama jep shenja bashkëpunimi në Korçë Gjatë turit të tij në Qarkun e Korçës, kryeministri Edi Rama vizitoi qendrën e Bashkisë Devoll, ku foli pozitivisht për
Përfundon rikonstruksioni i rrugës “Shefqet Kuka”, investime edhe në periferi Bashkia e Tiranës ka përfunduar rindërtimin e rrugës “Shefqet Kuka”, si dhe të rrugëve lidhëse në Njësinë Nr. 4, çka u v
Veliaj prezanton projektin “Fondi i Komuniteteve”, 200 mln në dispozicion Nëpërmjet një skeme fondesh të vëna në dispozicion nga Bashkia e Tiranës, banorët e lagjeve të ndryshme mund të organizo
Bulevardi lirohet nga çadra, ndërmarrjet e Bashkisë pastrojnë mbeturinat (VIDEO) Pas 90 ditës bllokimi, bulevardi “Dëshmorët e Kombit” iu rikthye qytetarëve të cilët sot kishin mundësi që të lëviznin l
Veliaj prezanton projektin për ngritjen e strukturave komunitare në Tiranë Procesi i përzgjedhjes së administratorëve të pallateve është duke ecur me sukses në Bashkinë e Tiranës dhe brenda vitit
Dy policitë përplasen në Shkodër, Voltana Ademi ka një mesazh për Ramën (VIDEO) Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi reagoi pak më parë për përplasjen e policisë bashkiake me atë të rendit
Protestuesit ndotin, punonjësit e Bashkisë në terren për të pastruar Letra, qese, bidona uji dhe fara në tokë ishte panorama që lanë pas protestuesit e opozitës të cilët dolën sot në buleva
Vijon puna për ndërtimin e këndit të 16-të të lojërave te Pallati me Shigjeta Një kënd i ri rekreativ po i shtohet kryeqytetit në Njësinë Nr. 5, në zonën e njohur si “Pallati me Shigjeta”. Falë inve
Pastrueset e bashkisë në Berat, sherr me fshesa në rrugë (VIDEO) Disa punonjëse të bashkisë Berat pasditen e djeshme janë zënë me njera-tjetrën në mes të rrugës. Nuk dihet arsyeja e
76.4 mln lekë dëm ekonomik, KLSH kallëzon kryetarin e bashkisë Himarë KLSH kallëzon në Prokurori Kryetarin e Bashkisë Himarë, Drejtorin e Planifikimit, Zhvillimit dhe Kontrollit të Territori
Tritol në shtëpi, ja çfarë thotë ish-punonjësi i bashkisë Durrës Fetah Mataj është pronari i vilës tre katëshe në lagjen 15 në Durrës, në të cilën dje po kryheshin ende punime. Mbrëm
DETAJE/ I vunë tritol në shtëpi, ish-punonjësi i bashkisë ishte dënuar me 10 vite burg Banesa e Fetah Mataj u godit me eksploziv mesnatën e sotme në Durrës. Pas hetimeve të para të policisë mësohet se pr
129 milionë lekë dëm, KLSH kallëzon kryetaren e Bashkisë Sarandë KLSH me anë të një njoftimi zyrtar ka kallëzuar kryetaren e bashkisë Sarandë Florjana Koka. Ajo akuzohet për shërb
Veliaj përuron rrugën e re në Krrabë: Ulim tarifën e autobusit për Krrabën dhe Baldushkun Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj inauguroi segmentin Mushqeta-Krrabë, i cili u shërben mbi 3 mijë banorëve, d
Femrat nuk lejohen të veshin pantallona në këtë institucion A e njihni rregulloren e Bashkisë së Tiranës? Nuk lejohen flokët e lyera, ndërsa xhinset vetëm të premten. Të zësh nj
Bashkia e Tiranë nis rikualifikimi i bllokut të banimit pranë Ambasadës Amerikane Bashkia e Tiranës vijon investimet në çdo lagje të kryeqytetit. Nis puna për rikualifikimin urban të një tjetër blloku b
Veliaj: Bashkia i jep 40% të ardhura qeverisë, merr 10% grante Kreu i Bashkisë së Tiranës ka marrë pjesë në mbledhjen e Komisionit të Ekonomisë, ku ka folur për ligjin e vetëfinancimi