999 rezultate për

bashkimit

Njihuni me godinat "brutaliste" të ish-Bashkimit Sovjetik (FOTO LAJM) Në dekadën që pasoi fundin e Luftës II Botërore, një valë e re e ideve arkitekturore nisi të zbatohej në Mbretërinë e Ba
Kurti takon komisionerin Varhelyi: Kosova nuk dëshiron alternativë tjetër përveç BE Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka pritur sot në një takim Komisionerin e Bashkimit Evropian për Fqinjësi
Hoti në 30 vjetorin e bashkimit të Gjermanisë: Partner i pazëvendësueshëm Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka uruar Gjermaninë për 30 vjetorin e bashkimit. Hoti përmes një postimi në rrj
COVID-19 paralizon BE, gjysma e shteteve futen në "listën e kuqe" Pandemia e COVID-19 ka pushtuar BE dhe gjendja nuk duket drejt përmirësimit. Gjermania ka vendosur njëmbëdhjetë rajon
Gjermania zgjeron "listën e kuqe", këto vende janë me rrezikshmëri të lartë nga COVID-19 Gjermania ka zgjeruar listën e vendeve me rrezikshmëri të lartë ndaj koronavirusit me njëmbëdhjetë rajone të tjera të Ba
Ende pa dalë vaksina anti COVID-19, Shqipëria e gatshme hyn në listën e porositësve Qeveria shqiptare ka marrë vendimin për t’u angazhuar financiarisht nëpërmjet mekanizmit COVAX, për të pasur vaksinën e
Ka luajtur vetëm 3 ndeshje në 8 të fundit, Jorginho nja hap larg ribashkimit me Sarrin Jorginho është objektivi i momentit për Juventusin. Maurizio Sarri e do te bardhezinjtë njërin nga lojtarët e tij të pre
COVID-19, BE i mbyll dyert shqiptarëve deri në fund të korrikut Qytetarët shqiptarë nuk do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian edhe për 15 ditë. Shqipëria mbetet sërish jasht
KE publikon axhendën, kur do diskutohet per Maqedoninë e Veriut Komisioni Europian i ka prezantuar Këshillit të Bashkimit Europian kuadrin negociues me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veri
BE shtyn përsëri hapjen e kufijve me Shqipërinë Do të duhen dy javë të tjera që shqiptarët të mësojnë kur do të mund të udhëtojnë drejt Bashkimit Europian. Shqipëria
BE vendos kriterin për numrin e infektimeve për hapjen e kufirit, a rrezikohet Shqipëria? Deri në orën 18 të së dielës, kryeqytetet e vendeve anëtare të Bashkimit Europian do të kenë dorëzuar listën e vendeve m
Asnjë shtet anëtar i BE-së nuk është pro idesë së korrigjimit të kufijve Të gjitha shtetet anëtare të Bashkimit Evropian janë kundër idesë së korrigjimit të kufijve në mes të Kosovës dhe Serbis
Shembja brutale e Teatrit, Europa Nostra i dërgon letër Bashkimit Europian Europa Nosta i ka dërguar një letër të rëndësishme kryetares së Këshillit të Ministrave të BE-së, Nina Obuljen – Koržine
Austria dërgon pajisje mjekësore në ndihmë të Shqipërisë për përballjen me koronavirusin Bashkimi Evropian ka dërguar ndihma të tjera për Shqipërinë në përballimin e situatës me koronavirusin. Pajisje mjekë
Dorëhiqet shkencëtari kryesor i BE, i refuzuan propozimet për programin kundër COVID- 19 Shkencëtari kryesor i Bashkimit Evropian dha dorëheqje, duke dënuar, siç tha, përgjigjen “zhgënjyese” të Brukselit ndaj
Negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, BE hap zyrtarisht "dritën jeshile" Bashkimi Europian zyrtarizon vendimin për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninê e Veriut.
Dalja e Britanisë nga BE, flet avokati: Ç'do ndodhë me emigrantët shqiptarë pas BREXIT Nga 1 shkurti i 2020-ës, Britania e Madhe nuk do të jetë më pjesë e Bashkimit Europian, por do të hyjë në një fazë tranz
Belgjika dhe Holanda afër konkretizimit të bashkimit të ligave E përditshmja gjermane ‘Kicker’, bën të ditur se përfaqësuesit e klubeve nga Belgjika dhe Holanda kanë mbajtur një takim
Kroacia nga sot merr kryesimin e Bashkimit Evropian Kroacia merr kryesimin e Bashkimit Evropian, nga Finlanda. Këtë ditë Zagrebi zyrtarisht e konsideron historike, duke
Macron i "rrëmben" puthje kryeministres më të re në botë (FOTO LAJM) Sanna Marin është tanimë kryeministrja më e re në botë, që u zgjodh pak ditë më parë në Finlandë. Marin, ka marrë pjesë