999 rezultate për

bashkimin

Kryenegociatori i Shqipërisë takim me ministrin grek, ja për çfarë u diskutua "Dy bashkëbiseduesit ranë dakord të vijojnë kontaktet e ngushta, përfshirë duke mbikqyrur zbatimin e Memorandumit të Bas
Zbulohet emri i partisë së re që do të kandidojë në zgjedhjet parlamentare (VIDEO) "Nisma' mësohet se do të jetë emri i partisë së re që do t'i bashkohe zgjedhjeve parlamentare të vitit që vjen. "Thur
COVID-19 i ndau me muaj! BE kërkon ribashkimin e çifteve të pamartuara Shumë çifte të reja e gjetën veten larg partnerëve të tyre në momentin kur kufijtë u mbyllën si pasojë e koronavirusit.
Zyra e presidentit Macron jep detaje të takimit me Hotin Siç thuhet në njoftimin e Presidencës, në takimin mes Macronit e Hotit u diskutua për rinisjen e dialogut Kosovë – Serbi
A do të lejohen shqiptarët? Shtetet që mund të futen në BE pas rihapjes së kufijve Të mbyllur në një sallë takimesh, zyrtarët në Bruksel janë duke diskutuar se kush do të lejohet të hyjë në Bashkimin Eur
Basha bën "miting" në Durrës, flet për bashkimin që do sjellë ndryshimin Kryedemokrati Basha ka zhvilluar nje takim me banore ne zonen e Kenetes ne Durres, duke pare e degjuar nga afet shqetesi
Klopp refuzon ribashkimin me Coutinhon Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp ka refuzuar mundësinë për të blerë përsëri Philippe Coutinhon nga Barcelona. Pas
BE i thotë po çeljes së negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Ministrat e Jashtëm të Bashkimin Europian kanë arritur sot marrëveshjen politike për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit
KORONAVIRUSI/ Kufizim 30 ditor udhëtimesh për në BE Gjatë një telekonference me drejtuesit e G7, në një përpjekje për të kufizuar përhapjen e koronavirusit, presidentja e K
Osmani: Më 26 mars të merret vendim për hapjen e bisedimeve me Bashkimin Evropian Komisioni Evropian sot në raportin e saj të progresit për vendin edhe njëherë e konfirmoi rekomandimin për hapjen e bise
"Donim bashkimin me Shqipërinë", Haradinaj: Kishim presion ndërkombëtar, donin të na përçanin Duke folur për pavarësinë e Kosovës, Ramush Haradinaj u shpreh në “Tempora” se në kohën e luftës nuk e mendonin pavarësi
Jul Deda flet për ribashkimin me Gentin: Si ishte kafeja e parë (VIDEO) Aktori i humorit, Julian Deda ka folur për herë për ribashkimin me kolegun e tij Gentian Zenelaj. Prej disa vitesh ata n
Kush bëhet pengesë për bashkimin e opozitës shqiptare, ja çfarë do e gjejë Aktivisti i njohur dhe kryetari i Shoqatës së të Burgosurve Politik Shqiptar, Shpëtim Pollozhani ka komentuar zhvillimet
Katër shtetet më të lumtura në Bashkimin Europian Nëse jetoni në Finlandë, Belgjikë, Holandë apo Austri, përgjigjja e këtyre pyetjeve me shumë gjasa është “po”, sipas një
Rama: Albin Kurti të shohë se kush e pengoi bashkimin doganor Kryeministri Edi Rama në një intervistë me gazetarin e Top Channel-it, Muhamed Veliu, i bën një bilanc asaj çfarë u arri
Palmer: Vendi i Maqedonisë së Veriut është në Bashkimin Evropian Përfaqësuesi i posaçëm i sekretarit amerikan të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Methju Palmer riafrimoi mbështetjen e
Zaev: Vazhdon ëndrra për në Bashkimin Evropian Kryeministri Zoran Zaev në intervistë për gazetën serbe ‘Politika’ thotë se “ëndrra për anëtarësim në BE nuk është prish
Aleatët e Opozitës: Dorëheqje, vendit i duhen zgjedhje të parakohshme Pas mbledhjes në selinë e PD, aleatët e Opozitës së Bashkuar i kanë konsideruar 9 kushtet e vendosura nga Bundestagu si
Takohen Ali Ahmeti dhe Zoran Zaev, çfarë u diskutua Sa po ka përfunduar takimi midis dy liderëve të koalicionit LSDM – BDI, Zoran Zaev dhe Ali Ahmeti, në Qeverinë e Maqedon
Ish deputeti thotë se PD e ka një strategji për bashkimin kombëtar Ish-deputeti i PD-së, Aleksandër Biberaj, beson fort se Albin Kurti e ka një strategji për bashkim kombëtar, por kjo tho