999 rezultate për

bashkim

Vuçiç i tmerruar nga shifrat e shqiptarëve që duan bashkim Sipas presidentit serb, çdo ditë e më shumë shqiptarët po e përkrahin bashkimin kombëtar. Madje, Aleksander Vuçiç, në My
Rama flet hapur për bashkimin Kosovë-Shqipëri Kryeministri Edi Rama është shprehur nga Real Story se vendimarrjet e Kosovës i takojnë vetëm autoriteve kosovare. Gj
Maqedonia e Veriut pas pesë vitesh bëhet pjesë e BE-së Analisti politik, Daniel Server konsideron se Maqedonia e Veriut në qershor do t’i fillojë negociatat për anëtarësim në
EMRI/ "Skllavi" shqiptar në Angli që rriste kanabis “Skllavi” shqiptar i trafikuar nga Europa në Cheltenham të Britanisë. Kështu i referohen mediat britanike një 45-vje
Albin Kurti: Bashkimi Kombëtar nuk bëhet duke ngrënë darka Kreu i Vetëvendosjes Albin Kurti ka komentuar darkën e mbrëmshme mes kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, Presidentit
Edhe Bashkimi Evropian i jep një goditje të rëndë diktatorit në Venezuelë Parlamenti Evropian e njohu presidentin e vetëshpallur të Venezuelës, Juan Guaido, si udhëheqës de facto të këtij shteti
Rregullat e reja për bashkim familjar në Itali Nëse keni bashkëshortin që jeton në Itali, për të mundësuar bashkimin familjar gjatë 2019 duhet të ketë të ardhura minim
Bekim Jashari përkrah bashkimin e Mitrovicës Kryetari i Komunës së Skenderajt, Bekim Jashari, ka vizituar kryetarin e Mitrovicës së Jugut, Agim Bahtiri, për të ofrua
Dërgohet në presidencë peticioni për bashkimin e Mitrovicës Kryetari i komunës, Agim Bahtiri sot në ora 09:30 do të dorëzojë peticionin për bashkimin e qytetit të Mitrovicës me 16,
Gonzalo Higuain një hap larg ribashkimit me Sarrin, i ka kërkuar largimin Gattusos Gonzalo Higuain ka kërkuar largimin nga Milani. Ai dëshiron t’i bashkohet Chelsea-t, duke konfirmuar zërat që lindën që
Heqja e kufirit Kosovë-Shqipëri bashkim apo lehtësim i procedurave? Kosova dhe Shqipëria synojnë ta heqin kufirin ndërmjet dy vendeve me qëllim lehtësimin e procedurave të kalimit të njerë
Haradinaj reagon ndaj BE-së: Mos shikoni vetëm nga ne por hidhni sytë nga serbët Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar ashpër pas marshit të organizuar nga serbët në Banjal
Bashkimi i shqiptarëve do të sjellë shpërbërjen e Bosnje-Hercegovinës Autoritetet serbe kanë reaguar ashpër ndaj deklaratës së kryeministrit të Kosovës Ramush Haradinaj, i cili tha se "kufir
Bahtiri nuk del nga bota e tij, thotë se edhe serbët duan bashkimin e Mitrovicës Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, ka konfirmuar se ka përfunduar nënshkrimi i peticionit për bashkimin e Mitrovicës d
Bekim Jashari përkrah peticionin për bashkimin e Mitrovicës Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari, ka bërë të ditur se përkrah nismën e ndërmarrë nga kryetari i Mitrovicës, Agim Bah
Shpërndahet peticioni për bashkimin e Mitrovicës Kryetari i Mitrovicës, Agim Bahtiri, i cili ishte i pari që ka nënshkruar peticionin për ndryshimin e Ligjit për Kufijtë
Thaçi: T'i bindemi Bashkimit Evropian për marrëveshjen me Serbinë Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka thënë se Ekipi Negociator për dialog me Serbinë e ka legjitimitetin, sepse është v
Bahtiri nuk ndalet, ky është hapi i radhës për bashkimin e Mitrovicës (DOKUMENT) Ideja e Agim Bahtirit për ta bashkuar Mitrovicën nuk po del të bëhet realitet. Kjo pasi që Ministria e Administratës së
Dëshira e Bahtirit për bashkimin e Mitrovicës po kthehet në ëndërr Dy javë pasi Kuvendi Komunal votoi unanimisht për bashkimin e Mitrovicës iniciativa e kryetarit Agim Bahtiri ka mbetur v
Rreth flamurit të përbashkuar! Studentët këndojnë himnin dhe bëjnë thirrje për bashkim (VIDEO) Rreth flamurit të përbashkuar/ Me një dëshirë dhe një qëllim! Këto janë strofat që po mbizotërojnë sheshin para Minis