999 rezultate për

bashkiake

Sa vota morrën 61 kryebashkiakët e rinj Ditën e djeshme kanë mbaruar së numëruari votat për zgjedhjet lokale. Nga statistikat e nxjerra nga Komisioni Qendror i
Basha takim urgjent me kryebashkiakët e djathtë Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha pritet të takohet me kryebashkiakët e djathtë në orën 11:00 në selinë e PD-së.
Përfundon numërimi i votave në bashkinë e Përmetit, njihuni me mësuesen që u bë kryebashkiake Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Bashkinë e Përmetit ku kandidonte e vetme kandidatja e PS-së, Alma Hoxha
"Kryebashkiakët e rinj", kërcënon Kryemadhi: Nuk do të futen kurrë në zyrë Kryetarja e LSI nuk dha një opsion se çfarë do të bëjë opozita nëse të zgjedhurit e 30 qershorit do të zënë zyrat. Në nj
Ndërron jetë në moshë të re këshilltarja e PD (FOTO LAJM) Ka ndërruar jetë në moshë shumë të re, këshilltarja bashkiake e PD-së Kamëz, Enrisa Poleshi. Ajo ishte perfaqësuesja
DENONCIMI/ Të afërm të kryebashkiakes po sjellin njerëz me forcë për të votuar Partia Demokratike e Roskovecit ka denoncuar çuarjen me forcë të votuesve në qëndrat e votimit për të rritur pjesëmarrje
Thyhet urdhri i kryebashkiakes së Shkodrës, hapen shkollat për zgjedhjet Thyhet urdhri i kryebashkiakes, Voltana Ademi, lidhur me bllokimin e shkollave për zgjedhjet. Në Shkodër ka nisur hap
PD del në mbrojtje në kryebashkiakëve demokratë, Frrokaj dhe Kapllanaj Pas procedimeve pënale ndaj kryebashkiakëve demokratë, Fran Frrokaj dhe Agron Kapllanaj ka reaguar Partia Demokratike, n
Lleshaj paralajmëroi shkrirjen e disa policive bashkiake, reagon ashpër kryepolici i Shkodrës Drejtori i policisë bashkiake në Shkodër ka replikuar ashpër me Ministrin e Brendshëm Sandër Lleshaj, i cili në një dekl
Bashkitë e opozitës padisin anëtarët e KZAZ-ve dhe policinë Bashkitë e opozitës depozitojnë kallzim penal ndaj anëtarëve të KZAZ-ve dhe të Policisë së Shtetit, për kryerjen e vepra
Dhuna ndaj KZAZ-ve, reagon Leshaj: Do shkrihen policitë bashkiake, janë kthyer në rrezik publik Ministri i Brëndëshem Sander Leshaj ka reaguar ndaj sulmeve të militantëve të PD-së ndaj KZAZ-ve. Lleshaj tha se do
Shkojnë për të liruar KZAZ-në, Policia Bashkiake përplaset me atë të Rendit në Lezhë (VIDEO) Drejtuesi i Policisë Bashkiake të Lezhës është përballur me drejtuesit e Komisariatit të Lezhës ku iu ka kërkuar se cila
Kukës/ Marrëveshje mes Policisë Bashkiake dhe të rendit për largimin e materialeve zgjedhore (VIDEO) Polcia bashkiake dhe ajo e rendit kanë gjetur marrëveshjen e përbashkët për nxjerrjen e materialeve zgjedhore pa dhunë p
PD-ja dhe Policia bashkiake e Shkodrës s'lejojnë hapjen e KZAZ-së, tensione me policinë e rendit Vijojnë tensionet në Shkodër. Ashtu si ditën e djeshme edhe sot militantët e Partisë Demokratike nuk kanë lejuar hapjen
Dekreti i Metës, shkon në 27 numri i bashkive që e njohin, KQZ: Reflektoni Vendimi i Presidentit të Republikës, Ilir Meta, për anulimin e zgjedhjeve të 30 qershorit, njihet nga gjysma e bashkive
Holanda sjell dosje penale për 4 kryebashkiakë socialistë Prokuroria e Përgjithshme ka në dorë dosjet për 4 kryetarë bashkish, të kapur në shkelje me formularin e dekriminalizimi
Demokratët e Roskovecit denoncojnë kryebashkiaken për grabitje të pronës publike (VIDEO) PD dega Roskovec ka bërë gati dosjen për ta dërguar në prokurorinë e rrethit Fier kundër kryebashkiakes së Roskovecit Ma
Gjysma e kryebashkiakëve "ngelin" nga pasuria (FOTO LAJM) Më 30 qershor, qytetarët shqiptarë do t’u drejtohen kutive të votimit për të zgjedhur kryetarët e 61 bashkive të vendit.
Policia bashkiake kap prej fyti ish-deputetët e PD-së (VIDEO) Situata tek Bregu i Lumit vijon të jetë e tensionuar. Në një moment ka patur edhe konfrontim fizik mes policisë dhe ish-
Pornostarja kandidon për kryebashkiake: Ç'të keqe ka?! (FOTO LAJM) Elena Berkova është një aktore e njohur e filmave për të rritur në Rusi, por duket se ajo e ka ndarë mendjen t'i hyjë po