999 rezultate për

bashkiake

Dikur shiste trupin sot kandidon për kryebashkiake, gruaja premton transparencë totale (FOTO LAJM) Lisa Leëis është një 38 vjeccare e cila ka vendosur t'i përkushtohet totalisht politikës madje të kandidojë dhe për krye
PD: Edhe 7 kryebashkiakë të tjerë në "listën e zezë" Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka deklaruar se përveç tre kryebashkiakëve, Pjetri, Kajmaku dhe Babani,
Jo vetëm Valdrini, Basha nxjerr emrat e kryebashkiakëve të tjerë të PS që kanë lidhje me krimin Kryedemokrati Lulzim Basha theksoi sot se kryeministri Rama ishte në dijeni të të shkuarës problematike të Valdrin Pjetr
Basha publikon videon: Këta janë kryebashkiakët e përfshirë në botën e krimit Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, me anë të një postimi në Facebook ka thumbuar edhe një herë kryeministrin Rama.
Jemi në diktaturë! Polici bashkiak e goditi me grusht, gruaja shtatzënë kallëzohet penalisht Diktaturat nuk vijnë duke njoftuar, por shfaqen përmes veprimeve arbitrare të shtetit. Gjatë ditës së djeshme në rrj
Konstituohen 2 bashki të tjera, betohen kryebashkiakët e rinj Ditën e sotme janë konstituuar Këshillat Bashkiakë të Pustecit dhe i Kuçovës. Njëkohësisht janë betuar kryebashkiaku i
Plas mes biznesesh në Laprakë, policia dhunon gruan shtatëzane, niset urgjentisht në spital (FOTO LAJM) Vijnë përplasjet mes biznesmenëve dhe Policisë Bashkiake në Laprakë. Dy pronarët e një biznesi kundërshtojnë vendosjen
Zbardhet dokumenti i PD ku flitet për veprimet që duhet të bëjnë kryebashkiakët në ikje Në një dokument të brendshëm që PD u ka shpërndarë anëtarëve të kryesisë dhe ish-deputetëve, flitet edhe për veprimet që
Kryebashkiakët e djathtë presion Bashës: Nuk dalim nga zyrat Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar paraditen e së martës një takim me kryebashkiakët në ikje të Partisë Demokratike, p
Opozita letër Kolegjit Zgjedhor: Pezulloni dhënien e mandateve për bashkiakët e rinj Opozita i ka dërguar një letër Kolegjit Zgjedhor, duke kërkuar pezullimin e dhënies së mandateve për Këshillat Bashkiakë
Pas kërkesës së PS, gjykata e Durrësit konfirmon në detyrë kryebashkiaken e re Ditën e sotme, Partia Socialiste i nisi një kërkesë gjykatës së Durreësit për të konfirmuarsi kryebashkiake të re Valbon
PS kërkesë gjykatës së Durrësit për njohjen e kryebashkiakes Valbona Sako Partia Socialiste ka dërguar një kërkesë kundrejt Gjykatës së Durrësit për njohjen e Valbona Sakos, si kryetare të re të
Gjykata i jep mandatin edhe 3 kryebashkiakëve të tjerë Gjykata i ka dhënë mandatin edhe 3 kryebashkiakëve të tjerë për fitoren e 30 Qershorit.T. Bëhet fjalë për për kryebas
"Qeveria greke gati t’ju heq nënshtetësinë dy kryebashkiakëve socialist" Nga zgjedhjet lokale që u mbajtën në Shqipëri në datë 30 qershor, u zgjodhën si kryebashkiakë dy minoritarë të cilët pri
PD bën lëvizje, Basha ndryshon koordinatorët në rrethe Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka ndryshuar koordinatorët e deleguar në degët e saj në rrethe. Me anë të një shkrese zyrt
PS kërkon shpërndarjen e mandateve të Këshillave Bashkiakë për 4 bashki Partia Socialiste kërkon nga Kolegji Zgjedhor shpërndarjen e mandateve të Këshillave Bashkiakë në 4 bashki. PS i ka k
Ultimatum i opozitës: Protestat do vazhdojnë, kërkesë kryebashkiakëve të djathtë Ka përfunduar pak minuta më parë mbledhja mes kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe krerëve të bashkive të
PD merr vendimin e papritur pë kryebashkiakët Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Oriola Pampuri, ka deklaruar, se opozita do të vijojë gjatë gjithë verës aksionin k
Përfundon takimi me Bashën, kryebashkiakët e djathtë nuk do ti lirojnë zyrat Ka përfunduar takimi i kreut të PD-së, Luzlim Basha me krerët e bashkive të djathta. Pas takimit, të pyetur nga gazet
Basha vijon takimet me kryebashkiakët e djathtë në rrethe Ditën e djeshme Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u takua me kryebashkiakët e djathtë në selinë e PD në Tiranë.