999 rezultate për

bashkesise

Zëvendësoi Rexhepin, ja kush është kreu i ri i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoni Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame në Maqedoninë e Veriut sot shkarkoi nga detyra kryetatin Sulejman Rexhepi. Në ve
Ndodh edhe kjo: Agjensitë funerale dalin në protestë Është paralajmëruar protestë nga kompanitë funerale në Prishtinë kundër Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK). Përmes nj
Pas shkarkimit nga gjykata, Rexhepi mban mbledhje të jashtëzakonshme Rijaseti i Bashkësisë Fetare Islame ka filluar mbledhjen e jashtëzakonshme në Fakultetin e Shkencave Islame në Kondovë.
Buzaku: Nuk ka puç, unë jam reisi i ri i Bashkësisë Fetare Islame Skender Buzaku, ish sekretari i Myftinisë së Shkupit në Bashkësinë Fetare Islame (BFI) të Maqedonisë së Veriut tha sot p
Të martën festohet Bajrami në Kosovë, mësoni orën faljes Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton besimtarët dhe opinion e gjerë se dita e parë e festës së Kurban – Bajram
Elefantët e egër rrafshojnë tendat e refugjatëve (VIDEO) Dymbëdhjetë njerëz Rohingya në kampin e refugjatëve në Bangladesh janë vrarë nga elefantët e egër në muajt e fundit.
Asociacioni rikthen Listën Srpska në qeveri Përfaqësues të serbëve në Kosovë dhe politikanë nga Beogradi kanë zbutur qëndrimin rreth ultimatumit për themelimin e As
Daçiç kërcënon Kosovën, ja themeloni asociacionin ja braktisni dialogun Vendimi i Qeverisë së Kosovës që të mos zbatojë marrëveshjen për formimin e Bashkësisë së komunave serbe, në fakt, është
Të burgosurit do të mësojnë fenë nga imamët e Bashkësisë Islame Rreth 150 persona të kthyer nga zonat e luftës në Siri e Irak, po vuajnë dënimet në burgjet e Kosovës. Të njëjtit, ng
BIK zbardh ajgendën për ditën e Kurban Bajramit, ja ora e faljes Kryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës me anë të një komunikate për media njofton besimtarët dhe opinion e gjerë se dita
Bashkësia Islame: Gabuam që lajmëruam vdekjen e Lavdrim Muhaxherit Këshilli i Bashkësisë Islame në Kaçanik, shfrytëzoi xhaminë e qytetit dhe mikrofonët në minaren e saj për të njoftuar ko
Myftiu Tërnava: Xhaminë e ndërtojmë edhe pa leje! Kryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës, myftiu Naim Tërnava e ka quajtur të pakuptueshëm faktin që prej pesë vitesh Kom
PE kërkon themelimin e Bashkësisë së komunave serbe Parlamenti Evropian u kërkoi sot autoriteteve në Prishtinë që "pa vonesë" të themelojnë Bashkësinë e komunave serbe në p
DW: Prokuroria Themelore Publike, pjesë e bashkësisë kriminale Prokuroria Themelore Publike ende nuk ka shpjeguar masat e për të dyshuarit në dhunën e 27 prillit, dhe se opinioni publ
Besa kërkon ndërhyrje të bashkësisë ndërkombëtare për zgjidhjen e ngërçit të ri të krijuar nga Ivanov Lëvizja Besa përmes një komunikate të dërguar mediat ka reaguar ndaj vendimit të sotëm të presidentit Ivanov, i cili ve
Listës Serbe nuk i intereson Demarkacioni, ja çfarë kërkon Duket se Listës Serbe nuk i intereson Demarkacioni me Malin e Zi, ndaj dhe pritet që ata të mos marrin pjesë në seancën
BFI, thirrje Thaçit për të kërkuar falje publike për shpifjet ndaj këtij institucioni Bashkësia Fetare Islame përmes një njoftimi për shtyp, kërkon nga kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi që të kërkojë falje
20 të vdekur e 50 të plagosur si pasojë e një incidenti të shkaktuar nga një majmun në Libi Të paktën 20 persona janë vrarë si pasojë e një konflikti ndëretnik në qytetin libian Saba. Incidenti ka filluar kur
Thaçi për Rexhepin:U detyruam të vinim një kryekriminel në krye të BFI Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh Thaçi, i ftuar në emisionin e “TV Dukagjinit”, ka folur e
Thaçi ofendon rëndë kryetarin e BFI-së (VIDEO) Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh Thaçi, i ftuar në emisionin special të "TV Dukagjinit", k