999 rezultate për

bashkepunimit

Rama-Thaçi, angazhim për zgjerimin e bashkëpunimit dypalësh Presidenti i Kosovës është ndalur gjatë vizitës së sotme në Kryeministri, ku është takuar me kryeministrin Edi Rama, pas
Putin pezullon marrëveshjen me SHBA. Në prag të Luftës së Tretë Botërore? Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, i ka dhënë fund marrëveshjes së bashkëpunimit mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Tahiri: Falë qeverisë italiane po monitorohet territori për drogën Ministri i Punëve të Brendshme, Saimir Tahiri, priti sot një delegacion të nivelit të lartë të policisë italiane. Tah
Nishani takohet me Ban Ki-moon Presidenti Bujar Nishani, në kuadrin e pjesëmarrjes në punimet e Sesionit të 71-të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve
Prezantimi i projektit të bashkëpunimit midis TORINO FC dhe Akademisë ALI DEMI Akademia e futbollit AS ALI DEMI e themeluar në vitin 2000 me pasionin dhe dëshirën për futbollin dhe edukimin e brezave
Papa Françesku thirrje Polonisë: Pranoni refugjatët, bota është në luftë Papa Françesku kërkoi “gatishmëri për të pranuar ata që arratisen prej luftërave dhe urisë”, gjatë takimit në Krakov me
Meta: Forcim bashkëpunimit me SHBA Në kuadër të pjesëmarrjes në Konventën e Partisë Demokratike Amerikane që po zhvillohet këtë javë në Filadelfia të SHBA,
Pesimizëm në bizneset shqiptare dhe serbe Bizneset serbe dhe ato shqiptare janë më pesimistet sipas Barometrit Ballkanit të Biznesit 2016. Kështu deklaron plat
Drejtoria dhe KMSH do shtrojnë iftar për të burgosurit në Peqin Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve në bashkëpunim me Komitetin Mysliman Shqiptar, do t’u shtrojë “iftar” në kuadër të m
Nga sot, shërbim i përbashkët policor Kosovë – Shqipëri Nga dita e sotme e në vazhdim do të ketë shërbim të përbashkët policor Kosovë-Shqipëri. Zyrtarët e parë policorë të Poli
Profilet e larta në dorë të EULEX-it Autoritetet ndërkombëtare të ndjekjes nuk kanë treguar se cilat kushte duhet përmbushur që një rrethanë të konsiderohet
Shqipëri - Kosovë nënshkruhen shtatë marrëveshje bashkëpunimi Në takimin e dy qeverive asaj të të Kosovës dhe Shqipërisë, të zhvilluar sot në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës "Pjetër
Delegacioni kosovar në pritje të delegacionit shqiptar (FOTO LAJM) Delegacioni kosovar, i kryesuar nga kryeministri Isa Mustafa, tashmë ka mbërritur tek Biblioteka Kombëtare, ku pritet të
Presidenti Thaçi në Sofje, flet për fqinjësinë e mirë e integrimin në BE Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, krahas liderëve të tjerë të Ballkanit, po merr pjesë në Samitin e Proc
Marrëdhënia Kosovë-Maqedoni duhet të konsolidohet Ministri i Zhvillimit Ekonomik , Blerand Stavileci, në një konferencë për media së bashku me homologun e tij nga Maqedon
Thaçi priti ambasadorin e Shqipërisë, Minxhozi Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, priti sot në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, me të cilin d
Çollaku kërkon nga delegacioni gjerman mundësi punësimi për kosovarët Ministri i Integrimeve Europiane, Bekim Çollaku, është takuar me delegacionin gjerman. Gjatë takimit, ministri ka kërkua
Fillon takimi i partive opozitare shqiptare Takimi i organizuar nga Rilindja Demokratike Kombëtare, ka filluar në e Hotel “Aleksandar Palace” në Shkup, raporton Por
Tahiri nënshkruan paktin e bashkëpunimit me FBI Në kuadër të vizitës së kryeministrit Rama në Washington, u zhvillua një takim në zyrat qendrore të FBI. Kryeministri Ra
Thaçi e takoi Ali Ahmetin Presidenti i ri i Kosovës Hashim Thaçi e ka takuar kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti në Prishtinë. Ata janë takuar edhe s