999 rezultate për

bashkepunimit

Ja si e komenton Kocijancic idenë e Ramës dhe Thaçit për Shqipërinë e Madhe Pas deklaratës së Presidentit Hashim Thaçi se mbyllja e dyerve për Kosovën në Bashkimin Europian, dhe reagimi i kryemini
Ministrja Tahiri takohet me Presidentin Nishani Ministrja për Dialog e Kosovës, Edita Tahiri është takuar me Presidentin e Shqipërisë, Bujar Nishani me të cilin bisedua
Pentagoni kërkon vazhdimin e bashkëpunimit me Rusinë për Sirinë Ushtria amerikane dëshiron që të vazhdojë këmbimin e informacioneve me Rusinë për operacionet në Siri, në mënyrë që të s
Trump letër Vuçiç-it: I gëzohem thellimit të bashkëpunimit SHBA- Serbi Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç, ka marrë një letër nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, në të cilë
Seanca për Vettingun, opozita bojkoton Konferencën e Kryetarëve Ministrja e Integrimit Europian, znj. Klajda Gjosha mori pjesë në aktivitetin e organizuar për lançimin e Programit të B
Nisin pas 3 vitesh bisedimet NATO-Rusi Zyrtarë ushtarakë të Rusisë dhe NATO-s mbajtën të premten bisedimet e para të drejtpërdrejta, që kurse aleanca perëndimo
Prishtina mbledh deputetë të rajonit dhe Parlamentit Europian Politikat për rrjetin trans europian ishin në qendër të diskutimeve të anëtarëve të parlamenteve nga vendet aspirante pë
Mattis, kundër bashkëpunimit ushtarak me Rusinë Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Jim Mattis përjashtoi mundësinë e çdo bashkëpunimi ushtarak mes Shteteve të Bashkuara dh
"Evropa ka nevojë për emigracionin" Evropa ka nevojë për emigrantë për ekonominë e saj dhe do të mund ta zgjidhë krizën e refugjatëve vetëm nëpërmjet bashk
Mustafa takon Ramën, tema kryesore për thellimin e bashkëpunimit Kosovë-Shqipëri Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, ka pritur në takim kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. Gjatë tak
Thaçi pret Tahirin: Folëm për thellimin e bashkëpunimit Kosovë-Shqipëri Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një takim sot me ministrin e Punëve të Brendshme të Shqipërisë, Saimir
Presidenti Nishani pret në takim, zv/ministrin e Jashtëm italian, Vincenzo Amendola Presidenti i Republikës së Shqipërisë Bujar Nishani priti sot në një takim të veçantë Zëvendësministrin e Punëve të Jash
Trump zbulon letrën në të cilën Putin i kërkon “nivel të ri” bashkëpunimi Presidenti rus, Vladimir Putin, në një letër dërguar gjatë këtij muaji presidentit të zgjedhur amerikan, Donald Trump, k
Akuzat e PD për drogën, MB: Më mirë heshtni, meqë nuk përgëzoni dot sukseset tona Ministria e Brendshme ka reaguar pas deklaratave të PD, sa i takon trafikut nderkombëtar të drogës. Në një deklaratë për
NATO letër për Kosovën, ja detajet e bashkëpunimit në të ardhmen Kryeministri i Kosovës Isa Mustafa, së bashku me ministrin e Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj, kanë thënë të enjten se Kos
Procesi i anëtarësimit në BE duhet të lidhet me zhvillimin e rajonit "Kur është fjala për zgjerimin," "çdo gjë po shkon mirë" "është e vetmja politikë e cila nuk do të funksionojë", tha Sek
Schulz: Mungesa e bashkëpunimit dhe polarizimet dëmtojnë integrimin Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, u prit në Bruksel nga Presidenti i Parlamentit Evropian, Martin Schulz, me
Një rrugë në Tiranë do të mbajë emrin "Gjergj Filipi" (FOTO) Bashkia e Tiranës i ka vendosur emrin "Gjergj Filipi" rrugës mes "Pallatit të Kongreseve" dhe Hotel "Rognerit" në ndër t
Meta pret Markwalder: Forcim të mëtejshëm të bashkëpunimit me Zvicrën Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti në takim Kryetaren e Këshillit Kombëtar të Zvicrës, Christa Markwalder, e cila ndo
Zbardhet mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtare/ "Përhapja e kanabisit është kërcënim për sigurinë e vendit" Nën drejtimin e Presidentit të Republikës, Bujar Nishani mbrëmjen e sotme është mbledhur Këshilli i Sigurisë Kombëtare p