999 rezultate për

bashkepunimit

Noizy s’ka limite, skena të nxehta me dy vajza në klipin e ri (VIDEO) Noizy nuk di të ndalet! Pas videoklipeve "100 kile", "Ak47", pas bashkëpunimit me Varrosin "Big Daddy", bashkëpunimit me
Dokumenti që vërteton se Rama nuk e ka seriozisht mbledhjen me Kosovën Ende pa nisur mbledhja Shqipëri-Kosovë ka ardhur edhe gafa e parë. Sipas një dokumenti të bërë publik në axhendën e qeve
Xhaferi-Ruçi: Do të punohet për thellimin e bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë, Talat Xhaferi, në suaza të Konferencës së kryetarëve të Parlamenteve të
"Adidas" lë Milanin, gati "Puma" Milani zyrtarizoi fundin e bashkëpunimit me sponsorin teknik Adidas, me firmën prestigjioze gjermane që siguronte prej 2
Zaev-Rama: Diskutojnë për avancimin e bashkëpunimit ekonomik dhe tregtar mes vendeve Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev mbrëmë në Shkup u takua me kolegun e tij shqiptar Edi Rama, ku dhe shprehën angazh
Pjesë e bandës “mafioze” në Gjermani, arrestohet i riu shqiptar Policia italiane ka vënë në pranga një 23-vjeçar shqiptar pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Ai akuzohet
Paloka kundër fraksioneve: Bashkëpunimit mos t'a marrin për dobësi Edi Paloka është kundër idesë së krijimit të fraksioneve në parti. Sot ai është shprehur se “Kur dikush dorën e shtri
Kosova e gatshme të kryesojë me SEECP Zëvendësministri i Punëve të Jashtme në detyrë i Kosovës, Valon Murtezaj, është duke e përfaqësuar Kosovën në punimet e
Pacolli flet edhe njëherë rreth bashkëpunimit me PAN-in, i jep “shuplakë” LDK-së dhe Vetëvendosjes Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka sqaruar edhe njëherë qëndrimin e tij për ultimatumin 10 ditësh nda
Franca përshëndet nënshkrimin e marrëveshjes mes Maqedonisë dhe Bullgarisë “Franca përshëndet nënshkrimin e Marrëveshjes së miqësisë, fqinjësisë së mirë dhe bashkëpunimit në mes të ish-Republikës
Nis plani i bashkëpunimit ekonomik, gazi amerikan drejt Azisë Sapo ka marrë formë plan-veprimi 100-ditor Kinë-SHBA, i cili ka si qëllim përmirësimin e marrëdhënieve tregtare dypalësh
Merkel dhe Macron, bisedime për rëndësinë e bashkëpunimit me Trump-in Kancelarja gjermane, Angela Merkel, u takua në Paris me presidentin francez, Emmanuel Macron, para vizitës së presidenti
Takohen shefat ushtarak të Malit të Zi dhe Maqedonisë Pranimi i Malit të Zi në NATO, i cili tashmë është vendi i 29 anëtar i kësaj aleance ushtarako-politike, do të paraqesë
Policia e Kosovës dhe e Shqipërisë fillojnë patrullimet e përbashkëta Turni i parë i zyrtarëve të Policisë së Kosovës sot do të udhëtojnë për në Republikën e Shqipërisë për të kryer patrulli
Thaçi merr përkrahjen e kryeministrit bullgar për kryesimin e SEECP gjatë vitit 2019 Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në kuadër të Samitit të SEECP-së, ka zhvilluar një takim me kryeminist
Zaev-Janakakis: Atmosferë pozitive për ndërtimin e besimit dhe thellimin e bashkëpunimit Kryeministri Zoran Zaev sot u takua me ambasadorin e Greqisë në Maqedoni, Dhimitris Janakakis, ku, siç njoftoi shërbimi
Kosova dhe SHBA-të nënshkruajnë marrëveshjen për sigurinë bërthamore Agjencia e Kosovës për Mbrojtje nga Rrezatimi dhe Siguri Bërthamore, do të nënshkruajë memorandumin e bashkëpunimit me D
PDK "tradhton" Nismën në nisje të bashkëpunimit Kadri Veseli gjatë një vizite në Malishevë ka siguruar elektoratin e PDK-së se kjo parti do t’i hyjë garës për kryetar t
Meta: Na duhet mesazhi pozitiv i bashkëpunimit që jep LSI-ja Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta deklaroi nga takimi me të rinjtë e LRI-së në Njësinë administrati
Greqia në krah të Serbisë, kundër Kosovës në UNESCO Greqia i ka dalë në krah Serbisë duke vendosur kundër Kosovës në UNESCO lidhur me mbrojtjen e trashëgimisë kulturore.