999 rezultate për

bashkepunimit

Fjalimi përshëndetës, Xhafaj pranon se rrezikuam heqjen e liberalizimit të vizave Ish-ministri Xhafaj duket se e ka të vështirë që të largohet nga Ministria e Brendshmë. Ai ka mbajtur një fjalim për
Mesi, takim me Ministrin e Inovacionit dhe Ndërmarrësisë së Kosovës Besim Beqaj Zëvendëskryeministrja e Republikës së Shqipërisë Senida Mesi ka pritur sot në një takim në Tiranë Ministrin e Inovacioni
Pacolli frikësohet nga disa fjalë dhe i nënshtrohet liderit serb Ministri i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka anuluar pjesëmarrjen në takimin e ministrave të Punëve të Jashtme të v
Bosnje-Hercegovina i jep një goditje Behgjet Pacollit Lideri i serbëve të Bosnjës, Milorad Dodik, ka dënuar vizitën e paralajmëruar për këtë javë në Bosnjë të ministrit të ja
Erdhi Mehmeti, Partizani largon ndihmëstrajnerin serb Me afrimin e Dritan Mehmetit në rolin e zëvendëstrajnerit, një pjesëtar i stafit teknik del i tepërt te Partizanin. Bëhe
Veseli takon ministrin maqedonas Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, priti sot në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë, Nikola
Prizreni shpreson nga Berati për pranim në UNESCO Anëtarët e Kuvendit të Komunës së Prizrenit unanimisht kanë miratuar vendimin për binjakëzimin e kësaj komune me Bashkin
E bëri ministre, çfarë mendon sot Majlinda Bregu për Sali Berishën Majlinda Bregu është një ndër politikanet më të komentuara në Shqipëri. Por pas zgjedhjeve të 25 qershorit, ku Basha
Osmani merr pjesë në samitin e Bërdo Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Bujar Osmani, merr pjesë në Samitin e shefave të shteteve dhe qeveriv
Bregu merr edhe zyrtarisht detyrën në Këshillin e Bashkëpunimit Rajonal Takimi i 10-të Vjetor i Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal (RCC), mbajtur sot në Brdo pri Kranju, miratoi Raportin Vjeto
Bregu merr lajmin e madh, zëvendëson një serb në institucionin e rendësishëm Majlinda Bregu do të jetë Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal. Ajo do të zëvendësojë serb
Kosova dhe Shqipëria harrojnë kalendarin e bashkëpunimit kulturor Kosova dhe Shqipëria kanë pezulluar aktivitetet kulturore që janë paraparë të mbahen në Kalendarin e përbashkët kulturor
Bytyqi takon ambasadorin e Maqedonisë, diskutohet njohja e diplomave Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka pritur sot në takim ambasadorin e Maqedonisë në Kosovë,
Ministri Bytyqi vizitoi dy universitete në Iowa Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, i cili po qëndron për vizitë zyrtare në shtetin e Iowas s
Detajet e pozicionit që do Bregu, paga dhe mandati Ish deputetja dhe ministrja demokrate, Majlinda Bregu do të kandidojë për postin e Sekretarit të Përgjithshëm të Këshill
Serbia shprehet e hapur të ndihmojë Maqedoninë në integrimin europian Ministrja serbe për eurointegrime, Jadrana Joksimoviq ka realizuar një takim me ambasadoren e Maqedonisë në Beograd, Ver
Meta ka një thirrje për Zaevin, vë theksin në thellimin e marrëdhënieve Presidenti shqiptar Ilir Meta ka folur për TV Korça ku ka vënë specifikisht theksin të Maqedonia. Ai ka përshëndetur
Capital T zbulon datën e publikimit të bashkëpunimit të ri Paradisa ditësh paralajmëroi se po vjen me një duet. E sonte, reperi Captial T ka zbuluar edhe detaje të reja rreth k
Zaev, nuk përjashton mundësinë e bashkëpunimit me Lëvizjen BESA dhe VMRO-në Kryeministri Zoran Zaev nga foltorja e Kuvendit ka deklaruar se mbetet mundësia për bashkëpunim me gjitha partitë dhe at
Noizy s’ka limite, skena të nxehta me dy vajza në klipin e ri (VIDEO) Noizy nuk di të ndalet! Pas videoklipeve "100 kile", "Ak47", pas bashkëpunimit me Varrosin "Big Daddy", bashkëpunimit me