999 rezultate për

bashkepunimin

Shqipëri-Japoni, impuls i ri në bashkëpunimin mes dy vendeve Gjatë një takimi me kryetarin e Dhomës së Përfaqësuesve të Japonisë z. Bunmei Ibuki dhe delegacionin Parlamentar qe e sh
City, rinovim faranoik për David Silva-n Mesfushori spanjoll i Manchester City-t, David Silva zgjat edhe për 5 sezone tl tjera kontratën me kampionët e Anglisë.
20 gjeneralë amerikanë vizitojnë FSK-në (FOTO LAJM) Një delegacion i përbërë nga 20 gjeneralë e admiralë të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të prirë nga nga admirali Har
Shqipëria dhe Maqedonia rrisin bashkëpunimin në arsim Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Abdilqaim Ademi ka takuar sot në zyrën e tij, ambasadorin e Shqipërisë, Petrit Bushatin
Prishtina dhe Saranda në një panair Sot në Sallën e Kuqe në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve Prishtinë do të "takohen" bashkë dy qytetet shqiptare, Prishtina
Meta në Tetovë: Të shtojmë bashkëpunimin ekonomik Shqipëri - Maqedoni Kryeparlemntari i Shqipërisë Ilir Meta ka vizituar sot Zonën e Lirë Ekonomike në Tetovë. Ai e vlerësoi këtë zonë dhe
Kuvendi merr në pyetje nesër Visho Ajazin lidhur me bashkëpunimin e SHISH dhe MB Kryetari i Shërbimit Informativ Shtetëror Visho Ajazi do të merret nesër në pyetje nga anëtarët e Komisionit të Sigurisë
Rritja e bashkëpunimin ndërkufitar Shqipëri-Kosovë Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati shprehu sot mbështetjen e fuqishme të qeverisë shqiptare për përfshirjen e Kosovës në
Kosova dhe Turqia thellojnë bashkëpunimin bilateral Ministri i Punëve të Jashtme i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar një bisedë telefonike me ministrin e Punëve të Jashtm
NASA ndërpret bashkëpunimin me Rusinë NASA, Agjencia Amerikanë e Hapësirës, ka ndërprerë bashkëpunimin me Rusinë. Ky vendim ka ardhur si kundërpërgjigje për a
Lavrov shqetësohet për pezullimin e bashkëpunimit me NATO-n Ministri i Jashtëm i Rusisë Sergei Lavrov gjatë bisedës me Sekretarin amerikan të shtetit John Kerry. Ai ka shprehur shq
Franca pezullon bashkëpunimin ushtarak me Rusinë Franca po pezullon shumicën e bashkëpunimeve të saj me Rusinë, si përgjigje ndaj ndërhyrjes së Moskës në Ukrainë. Mi
Jahjaga priti sot përfaqësuesen e 'UN WOMEN' Presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga priti sot në një takim Anne Marie Esper Larsen, përfaqësuese e 'UN WOMEN' për Bosn
Suedia rrit mbështetjen financiare për vendet e ballkanit Fondet e Suedisë nga viti 2014 deri në vitin 2020 të përcaktuara të shkojnë për bashkëpunimin ndërkombëtar, si dhe mbësh
Peleshi kërkon bashkëpunimin e pushtetit vendor për ruajtjen e mjedisit Zëvendëskryeministri Niko Peleshi kërkoi sot bashkëpunimin e pushtetit vendor për ruajtjen e mjedisit. Duke folur në tr
Çipa kërkon bashkëpunimin e qytetarëve për parandalimin e krimit Drejtori i Policisë se Tiranës, Ardian Cipa ka kërkuar bashkëpunimin e qytetareve për zbardhjen e krimeve. “Duhet të
SHBA i kërkon Rusisë të mos aneksojë Krimenë Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry i komunikoi homologut të tij rus, Sergei Lavrov, se Krimea është pjesë përbërës
RDK dhe PD vendisin të rrisin bashkëpunimin mes tyre Kryetari i RDK-së Rufi Osmani i shoqëruar nga anëtari i KQ Vesel Memedi realizoi takim pune me kryetarin e Partisë së Dr
Odat ekonomike Shqipëri-Maqedoni kërkojnë të rrisin bashkëpunimin Shqipëria dhe Maqedonia duhet të kenë infrastrukturën e duhur rrugore, në mënyrë që të kenë një këmbim më të madh tregta
LSI kërkon bashkëpunimin e opozitës për reformën territoriale Kreu i grupit kuvendor të Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili i bëri sërish sot thirrje opozitës të bashkëpu