999 rezultate për

bashkepunimin

Mustafa pret ministrin Klosi: Përkushtim për zgjerimin e bashkëpunimin me Shqipërinë Kryeministri Isa priti është takuar sot me ministrin e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë të Shqipërisë, Blendi Klosin, ku u
Zanfina beqare, e përkushtuar në karrierë! Zanfina Ismaili ka konfirmuar bashkëpunimin e ardhshëm me dy këngëtare nga skena shqipe, por ka njoftuar se para ‘trios’
Ivanov-Kotzias: Të gatshëm të forcojmë bashkëpunimin me Greqinë Maqedonia është e gatshme për të forcuar më tej bashkëpunimin me Greqinë në të gjitha sferat me interes të përbashkët. K
Thaçi me ish-diplomatin norvegjez: Sot Kosova është një botë tjetër Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës Hashim Thaçi është takuar ish-diplomatin norvegjez Knut Vollebek,
Jahjaga: Do ti japim fund fletë-arresteve të Serbisë Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, përmes një statusi në Facebook ka falënderuar institucionet e Repu
Invest Macedonia - Shqipëri & Kosovë tur ekonomik dhe kulturor për të rritur bashkëpunimin mes tri vendeve Në vazhdën e iniciativave që përmbushin misionin e saj, Zyra Ndërkombëtare Invest Macedonia – Shqipëri dhe Kosovë do të
Reagon Presidenca: Nikoliçin e nervozon realiteti i Kosovës Mediat raportuan për sjelljen arrogante dhe të pakulturë të presidentit të Serbisë, Tomisllav Nikoliç ndaj presidentes s
Ofendimet e Nikoliç, ja reagimi i Presidencës së Kosovës (FOTO LAJM) Presidenca e Kosovës ka pranuar se kryetari i Serbisë, Tomislav Nikoliq, ka bërë sulme dhe akuza të rënda në adresë të s
Maqedonia dhe Serbia thellojnë bashkëpunimin Presidenti i Republikës së Maqedonisë Gjorge Ivanov në kuadër të Samitit të presidentëve të "Procesit Bërdo-Brioni", i c
Nishani: Të forcojmë bashkëpunimin mes vendeve të rajonit Në shërbim të paqes dhe prosperitetit, presidenti Nishani ka vlerësuar si të një rëndësie jetike bashkëpunimin mes vende
Edi Rama: Duam të rrisim bashkëpunimin me Serbinë Në prag të mbërritjes në Tiranë të kryeministrit të Serbisë Aleksandër Vuçiç, Edi Rama ka thënë se Shqipëria dëshiron ra
Erdogan: E ndjeva veten si në shtëpi, "Xhamia e Namazgjasë" të përfundojë sa më shpejt "Ne si vend i NATO-s ndërmorëm një mision të rëndësishëm për të mbështetur anëtarësimin e Shqipërisë në NATO dhe sot të
Veseli në Strasburg flet për bashkëpunimin rajonal Sot zhvillohen punimet e sesionit të dytrë të Takimit të shtatë ndërparlamentar Parlamenti Evropian – Kosova në Strasbur
BE jep 12 mln euro për bashkëpunimin ndërkufitar Maqedoni-Shqipëri Bashkimi Evropian do të ndajë rreth 12 milionë euro për programin e ri ndërkufitar IPA midis Republikës së Maqedonisë dh
Basha takon Thaçin: Nxisim bashkëpunimin mes dy partive shqiptare Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha priti sot kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare të Maqedonisë, Menduh T
Marrëveshje e partneritet evropian mes Kosovës dhe Kroacisë Pas takimit me presidenten kroate Kolinda Grabar-Kitaroviç dhe kryeparlamentarin kroat Josip Leko, zëvendëskryeministri
Rama e Ivanov: Të forcojmë bashkëpunimin Kryeministri Edi Rama u takua sot me Presidentin e Maqedonisë Gjorge Ivanov, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në Ti
Meta: Vazhdojmë bashkëpunimin me Bankën Botërore Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti në një takim Drejtorin Ekzekutiv për Shqipërinë pranë Bankës Botërore, Patrizio Pa
Rama-Mustafës: Bashkim kombëtar përmes bashkimit europian Në përfundim të mbledhjes së përbashkët të dy qeverive të Kosovës dhe Shqipërisë, kryeministrat e dy vendeve kanë mbajtu
Meta-Mustafës: Të forcojmë bashkëpunimin ekonomik Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë Ilir Meta gjatë takimit me Isa Mustafën vlerësoi bashkëpunimin mes forcave politike të