999 rezultate për

bashkepunimin

Zaganjori premton të forcojë pushtetin gjyqësor Kryetari i Gjykatës Xhezair Zaganjori u takua sot me Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar Nicholas Cannon OBE, dhe Zv.Am
Xhaferri vlerëson bashkëpunimin me Turqinë Ministri i Mbrojtjes Talat Xhaferri na takimin e sotëm me gjenarl major Metin Gjyrak, komandant i Shtabit komandues të A
Xhaferi-Çeku: Do të thellojmë bashkëpunimin në mbrojtje Bashkëpunimi i vendosur midis Ministrisë së Mbrojtjes dhe Forcave të Sigurisë së Kosovës (FSK) është në nivelin më të la
Trafiku i qënieve njerëzore, kërcënim për Shqipërinë Ambasadori i OSBE-së në Tiranë Eugen Wollfarth kërkoi sot bashkëpunimin e të gjitha institucioneve në luftën kundër tra
Xhaferi: Bashkëpunimi me Spanjën në nivel të shkëlqyer Bashkëpunimi mes Maqedonisë dhe Mbretërisë së Spanjës, është i shkëlqyeshëm. Ky është konstatimi i ministrit të Mbrojtje
Arifi takon Oer Kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi sot në hapësirat e Komunës së Tetovës zhvilloi takim me ambasadorin e Francës në Republ
Televizioni Kombëtar Turk vazhdon bashkëpunimin me RTSH-në Kryeministri Berisha priti sot në takim, Drejtorin i Përgjithshëm Televizionit Kombëtar Turk dhe President i Unionit të
Pitella: Rama dhe Meta të realizojnë ëndrrën e shqiptarëve Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim falenderoi sot zv. Presidentin e Parlamentit Europian, Gianni Pittella për mbësh
Përplasjet me Ramën, Dogjani largohet nga PS Deputeti socialist Asllan Dogjani është dorëhequr sot nga Partia Socialiste. Në një deklaratë për mediat, Dogjani u shpr
Xhaferi-Petkov: Kontestet zgjidhen me bashkëpunim Talat Xheferri, ministër Mbrotjes është takuar me ambasadorin e Republikës së Bullgarisë, Ivan Petkov. Ata janë dakordua
Turqi- Kosovë rrisin bashkëpunimin ushtarak Marrëdhëniet mes Kosovës dhe Turqisë do të thellohen akoma më shumë veçanërisht në fushën e bahkëpunimit ushtarak. Sipas
Komuna e Mitrovicës dhe Zyra Administrative rrisin bashkëpunimin Kryetari i Komunës së Mitrovicës, Avni Kastrati dhe shefja e Zyrës Administrative në Veri, Adrijana Hoxhiq dikskutuan të
Bashkëpunimi, në Ministrinë e FSK-së zhvillohet takimi me atashetë rezidentë në Kosovë Në Ministrinë e FSK-së, u mbajt të mërkurën takimi i parë i rregullt, për këtë vit, me atashetë rezidentë dhe ata të akr
Takim Gruevski-Borisov: Të forcojmë bashkëpunimin Kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ka zhvilluar një takim me homologun e tij bullgar Boris Borisov. Temat e disk
Berisha takon ministrin azer: Forcojmë bashkëpunimin ekonomik Kryeministri Sali Berisha priti sot zotin. Azad Rahimov, Ministër i Rinisë dhe Sporteve të Azerbajxhanit. Ministri Rahim
Binjakëzimi i bashkive, Basha: Projekti nxit bashkëpunimin me bashkitë e BE-së Kreu i Bashkisë Lulzim Basha e ka cilësuar si një ngjarje të rëndësishme projektin evropian “Për binjakëzimin e Bashkive
Dialogu, Brukseli me propozime për pjesën veriore Në takimin e radhës mes palës kosovare dhe asaj serbe, Brukseli mund të hedhë në tryezë një propozim me të cilin synohet
Qose fton treshen Thaçi-Krasniqi-Limaj, të vazhdojnë bashkëpunimin Kryeministri Hashim Thaçi, kryetari i kuvendit Jakup Krasniqi dhe Fatmir Limaj duhet të vazhdojnë bashkëpunimin. Kështu
Shqipëri-Kosovë, bashkëpunim në fushën e mbrojtes Në ambientet e Ministrisë së Mbrojtjes, të hënën u zhvillua një takim i grupit të punës “Për menaxhimin dhe bashkëpunimi
Kuçi dhe Giffoni bisedojnë për bashkëpunimin juridik ndërkombëtar Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Drejtësisë, Prof. Dr. Hajredin Kuçi, sot ka zhvilluar një takim më Ambasadorin e Rep