999 rezultate për

bashkepunimin

Saraçini: Maqedonia e Kosova të thellojnë bashkëpunimin Përpjekjet nga njera anë të Kosovës dhe nga ana tjetër të Maqedonisë rezultuan të suksesshme në zhbllokimin e kufirit në
Jahjaga falenderon ambasadorin Giffoni Presidentja Jahjaga e falënderoi ambasadorin Giffoni, për bashkëpunimin midis institucioneve të Republikës së Kosovës dh
Llalla- Grieve: Shqipëria, garanci për luftën kundër kriminalitetit Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla takoi sot Prokurorin e Përgjithshëm të Mbetërisë së Bashkuar dhe Uellsit, Domi
Topalli: Në opozitë gjithçka për integrimin Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli priti sot në takim ambasadorin e Italisë, z.Massimo Gaiani. Duke falënderuar amb
Takimi me homologun grek, Tahiri: Të mos pengohet lëvizja e shqiptarëve Ministri i Brendshem i kabinetit Rama, Saimir Tahiri zhvilloi sot një takim me ministrin grek per Rendin Publik dhe Mbr
Kosovë-Slloveni vazhdojnë bashkëpunimin (FOTO-LAJM) Presidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga priti sot në takim ambasadorin e jashtëzakonshëm dhe fuqiplot
Maqedoni-Turqi forcojnë bashkëpunimin Në Ankara do të nënshkruhet sot marrëveshja e bashkëpunimit për punë, siguri sociale dhe punësim nga ministri i Punës dh
Tirana dhe Prishtina duhet të intensifikojnë bashkëpunimin e tyre Buxheti me pjesëmarrje dhe procesi i konsultimeve lagje për lagje, reformat e ndërmarra në administratën e kryeqendrës d
Hoxhaj kërkon intensifikimin e bashkëpunimit me Sllovakinë Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur sot në takim shefin e Zyrës Ndërlidhëse të
Ahmeti takon ambasadoren e Francës Oer Ambasadorja e Francës në Republikën e Maqedonisë, zonja Lorens Oer, sot vizitoi selinë e Bashkimit Demokratik për Integr
Takimi me Rokanas, Berisha: Shqipëria dhe Greqia të rrisin bashkëpunimin Kryeministri Berisha priti sot në një takim ambasadorin e Greqisë në Shqipëri, zotin Leonidas Rokanas. Ambasadori Rokana
Kosova dhe Kuvajti thellojnë bashkëpunimin Ambasadori i Kuvajtit në Tiranë, gjithashtu ambasador jorezident në Republikën e Kosovës Najeeb Al Bader është takuar di
Qeveria miraton bashkëpunimin kulturor me Kosovën Është miratuar nga qeveria e Maqedonisë Propozim-Ligji për Ratifikimin e Marrëveshjes për bashkëpunim kulturor mes Maqed
Kur Besimi dhe Dikoviq bekuan bashkëpunimin Maqedoni - Serbi (FOTO-LAJM) Derisa shtohen zërat se takimi ndërqeveritar Serbi-Maqedoni që pritet të mbahet të hënën në Beograd, mund të thellojë ed
Bashkëpunim i shkëlqyer në mbrojtje Në kunadër të takimit një ditor në kosovës, zv/ministri i mbrojtjes Emil Dimitriev është takur me Agim Çekun, të cilët b
Zvicra dhe Maqedonia thellojnë bashkëpunimin Në rezidencën zvicerane u promovua Strategjia e Bashkëpunimit të Zvicrës me Maqedoninë në periudhën 2013-2016, në të cil
Zgjedhjet, Bumçi takon ekipin e vëzhguesve të OSBE/ODIHR-it Ekipi i vëzhguesve afatgjatë i kryesuar nga ekspertja amerikane Conny McCormak u takua sot me ministrin e Jashtëm Aldo B
MF priti një delegacion prej Thesarit Amerikan Zëvendësministri i Financave, Ramadan Avdiu ka pritur në vizitë drejtorin e Zyrës për Evropë dhe Euro-Azi nga Thesari Am
Përurohet pika e kalimit kufitar Shishtavec-Krushevë Pika e re e kalimit Shishtavec-Krushevë është përuruar ditën e sotme nga dy ministrat e brendshëm , Falmur Noka dhe Bajr
Zaganjori premton të forcojë pushtetin gjyqësor Kryetari i Gjykatës Xhezair Zaganjori u takua sot me Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar Nicholas Cannon OBE, dhe Zv.Am