999 rezultate për

bashkejeteses

Surprizon Lu: Politikanët shqiptarë komunikojnë me njeri-tjetrin, por larg vëmendjes së publikut Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Donald Lu, zhvilloi një takim të hapur me studentë në Kolegjin
PS-LSI drejt koalicionit të ri? Ja 15 pikat e “bashkëjetesës” së vjetër Kreu I LSI Ilir Meta me marrëveshjen e vjetër në duar i është drejtuar sot, hotel “Tirana”, aty ku do të takohet me krye
KMSH reagon për videon tallëse ndaj priftërinjve: Dënojmë ngjarjen, do marrim masa Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka reaguar në lidhje me videon mes imamit Ahmed Kalaja dhe Andi Lilës, ku ata shfaqeshi
Pas bashkëjetesës, Çiljeta "braktis" karrierën për Alban Hoxhën (FOTO LAJM) Padyshim që janë një ndër çiftet më të përfolura të estradës shqiptare. Një histori dashurie e shumë komentuar që në
Veseli: Sulmi ndaj Konsullatës turke nuk i kontribuon bashkëjetesës Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka dënuar ashpër sulmin ndaj Konsullatës së Republikës së Turqisë në Prizr
Imamët shqiptarë shembull i bashkëjetesës fetare në Zvicër, ja aktiviteti i tyre i fundit (FOTO LAJM) Imamët shqiptarë të Zvicrës vazhdojnë të jenë simbol i bashkëjetesës dhe harmonisë mes feve të ndryshme në Zvicër. Pë
Artistë dhe intelektualë mblidhen te Bedër për promovimin e vlerave të bashkëjetesës dhe tolerancës Artistë, intelektualë dhe gazetarë të shumtë ishin pjesë e tryezës së rrumbullakët të zhvilluar nga Universiteti Bedër,
Muftinia e Kumanovës: Akti vandal në Kriva Pallankë nuk i shërben bashkëjetesës Muftinia e Kumanovës e gjykoi aktin e djeshëm të banorëve të Kriva Pallankës të cilët gjatë një proteste dëmtuan objekti
Fotoja e bashkëjetesës fetare në Kosovë (FOTO) Një selfie nga Novobërda shfaq një motër katolike dhe një besimtare myslimane të përqafuara me njëra-tjetrën për të treg
Itali, konferencë "Shqipëria: një shembull i bashkëjetesës ndërfetare në Evropë" Harmonia dhe bashkëjetesa ndërfetare në Shqipëri tashmë është një vlerë jo vetëm për popullin tonë, por edhe një shembul
Hetim ndërkombëtar për Kumanovën, Rama: Mirënjohje Gjermanisë Pas deklaratës së ministrit të jashtëm gjerman, Walter Steinmeier, se nevojitet një hetim ndërkombëtar, reagon edhe krye
Spoti më i bukur i bashkëjetesës (VIDEO) Bashkëjetesa është shembulli më i mirë që mund të jepet dhe të merret nga të gjithë. I till është dhe ky spot i realizua
Qeveria i hap dritën jeshile ndërtimit të Xhamisë së Namazgjasë Qeveria ka marrë vendimin për shpronësimin e pronarëve që preken nga ndërtimi i xhamisë së Namazgjasë në Tiranë, duke i
Uron edhe Gruevski: Bajrami, ditë e bashkëjetesës Kryeministri Nikola Gruevski ka uruar të gjithë myslimanët për festën e Fiter Bajramit. Ai ia delegoi urimin edhe kry
Meta takon patriarkun Vartholomeu I Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta shprehu sot urimet më të ngrohta për Shenjtërimin e Kishës së Re Katedrale “Ngjallja e
Peleshi-Petrovic: Bashkëpunim për ruajtjen e vlerave të bashkëjetesës Zevendeskryeministri Niko Peleshi garantoi sot homologun e tij nga Kosova për mbështetjen e qeverisë shqiptare. Pas një
Meta-Petrovic: Respektim i standardeve evropiane për minoritetet Kreu i Kuvendit Ilir Meta u shpreh sot se aplikimi standardeve evropiane per te drejtat e pakicave ne cdo vend te rajoni
Ivanov: Të vazhdojmë traditën tonë të bashkëjetesës Presidenti i Maqedonisë Gjorgje Ivanov uron qytetarët e Maqedonisë me rastin e festës së Vitit të Ri 2014. “Ishim të
Xhaferri dhe Zaev urojnë myslimanët për Fiter Bajramin Ministri i Mbrojtjes Talat Xhaferi besimtarëve mysliman ua uron festën e Fitër-Bajramit dhe përfundimin e agjërimit.
Shqipëria, një shembull i bashkëjetesës fetare Presidenti i Republikës Bujar Nishani ishte sot i pranishëm në Konferencën Shkencore me temë “Harmonia fetare dhe shembu