999 rezultate për

bashkebiseduesit

Grubi takon Nimicin në Nju Jork Deputeti i BDI-së, Artan Grubi mbrëmë në Nju Jork kishte drekë pune me ndërmjetësuesin e Kombëve të Bashkuara në kontest
Grubi në takime të rëndësishme në Washington Kryetari i Grupit të Kuvendit për Miqësi me SHBA-në, deputeti Artan Grubi njëherit kryetar i Komisionit për Çështje Evro
Pas Thaçit, Lulzim Basha takon Isa Mustafën (FOTO LAJM) Pas homazheve ne varrin e Presidentit Ibrahim Rugova dhe takimit me presidentin e zgjehdur Hashim Thaci, kryetari i Part
Gruevski: Maqedonia mirëpret investimet franceze Kryeministri Nikolla Gruevski, gjatë vizitës së tij në Paris, është takuar me senatorin Alain Riçard, përfaqësues specia
Gruevski-Kotzias: Përparim të marrëdhënieve Maqedoni-Greqi Kryeministri Nikolla Gruevski u takua me ministrin e punëve të jashtme të Greqisë, Nikos Kozias. Në takim u theksua
Fatmir Besimi i ka shpëtuar "koritjes" me VMRO-në Në një bisedë telefonike të publikuar nga LSDM, ministri Fatmor Besimi teksa bisedon me një person tjetër për zgjedhjet
Menduh Thaçi takon ambasadorin e Suedisë në Shkup Situata politike në Maqedoni dhe procesi integrues i vendit kanë qenë temat në fokus të një takimi që kryetari i Partisë
Kosova dhe Maqedonia bashkëpunojnë kundër terrorizmit Kryeprokurori i Shtetit, Sylë Hoxha ka takuar sot ambasadorin e Republikës së Maqedonisë në Kosovë, Ilija Strasevski.
Nikoliçi dhe Ban Ki Moon-i flasin për Kosovën Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, Ban Ki Moon ka folur me presidentin e Serbisë, Tomislav Nikoliç për një sërë çështjes
Ali Ahmeti takohet me ambasadorët amerikanë Sot në Ambasadën Amerikane në Shkup, Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, z. Ali Ahmeti, ka takuar z. Llari Bat
Mlladenov ka vdekur gjysmë ore para mesnate Në orën 23 e 30 minuta, atëherë sipas ekspertëve të policisë ka ndodhur aksidenti i kobshëm, ku para dy ditëve e humbi j
Panariti-Reeker: Diskutime për intensifikimin e shkëmbimeve politike Ministri i Punëve të Jashtme Edmond Panariti priti sot në një takim Zëvendës Ndihmës Sekretarin e Shtetit Phlip Reeker.