999 rezultate për

basel

Shkëlzen Gashi në radarin e Fiorentinës Shkëzen Gashi mund të rivbashkohet me Sousën te Fiornetina. Sulmuesi shqiptar i cili ka gjetur shumë pak hapësira te Bas
Mediat zvicerane vlerësojnë Xhakën te Baseli (FOTO) Nuk është e pazakontë që futbollistët profesionistë të luajnë në pozicione të ndryshme nga ato që janë aktivizuar në vit
"Blick": Gashi dëshiron të largohet nga Baseli "Gashi dëshiron të largohet". Ky është titulli i shkrimit të publikuar nga e përditshmja zvicerane "Blick", sipas së cil
Baseli i shqiptarëve kualifikohet si lider Basel ka mposhtur si mysafire ekipin e Lech Poznan me rezultatin minimal 0-1. Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare Taulant
Lazio dhe Baseli i shqiptarëve, lidere të grupeve (VIDEO) Një sërë ndeshjesh janë zhvilluar në orën 19.00 në kuadër të Europa League. Përpos humbjes së Skëndërbeut, sonte kish
Trefishohet vlera e Xhakës, Barça gati Granit Xhaka është duke kaluar një formë të jashtëzakonshme me Borussia Monchengladbachun, teksa shënoi edhe një gol në
Mediat zvicerane: Shkëlzen Gashi largohu nga Baseli Shkëlzen Gashi duket se nuk ka më vend në skuadrën e Baselit. Golashënuesi më i mirë në dy sezonet e fundit po kalon një
Milani dështon kundër Torinos (VIDEO) Milan nuk ka arritur të marrë më tepër se një barazim 1-1 përballë Torinos në fushë kundërshtare. Pjesa e parë e taki
Shqiptarë festojnë edhe në Basel dhe "përshëndesin" Serbinë (VIDEO) Përveç Zyrihut, edhe në qytetin e Baselit në Zvicër, po festohet suksesi historik i kombëtares shqiptare. Shqiptarët
Ja pse Xhaka nuk u transferua te Fiorentina në verë Zbulohet arsyet që penguan transferimin e Taulant Xhakës te Fiorentina në Serinë A. Sikurse raporton Gazzetta Dello Spor
Baselit i shtohet një tjetër shqiptar Naser Aliji është rikthyer te Bazeli. Mbrojtësi i Kombëtares është thirrur menjeherë nga kampionët e Zvicrës, që e kishi
Shkëlzen Gashi rikthehet te goli me Baselin (VIDEO) Bazeli ka shënuar fitore 3-1 ndaj Zyrihut. Vendasit e nisin mirë pasi shënojnë që në minutën e 6′ me anë të Lang,
Shkëlzen Gashi shënon në fitoren e Baselit Kampioni i Zvicrës, Basel, ka shënuar fitore me rezultat 3-1 kundër Thun ne sfidën e javes se 5 te superliges zvicerane.
Gashi nuk ndalet, shënon sërish me Baselin (VIDEO) Shkëlzen Gashi rikthehet te goli. Sulmuesi i kombëtares shënoi në sfidën e kampionatit ndaj Tunit, që Bazeli e fitoi me
Gashi nuk ndalet, shënon dhe nga goditja e dënimit (VIDEO) Shkëlzen Gashi shkëlqen në fitoren 3-2 të Baselit ndaj Grasshopers-it. Sulmuesi i kombëtares shqiptare arriti të gjente
Skënderbeu bën gati një goditje të madhe nga Baseli Arlind Ajeti është drejt largimit nga Baseli dhe me shumë mundësi mund të vazhdojë në Shqipëri. Ashtu si edhe Hamdi Sal
Fiorentina apo Basel? Ja kë zgjedh Xhaka Transferimi i Taulant Xhakës te Fiorentina ishte vetëm çështje orësh para disa ditësh, por duket se vetë mesfushori ka f
Taulant Xhaka thuajse është i Fiorentinës Mesfushori i Kombëtares shqiptare dhe Basel-it, Taulant Xhaka pritet që gjatë ditës së sotme të arrijë marrëveshje me sk
Ajeti martohet para Francës (FOTO LAJM) Vetëm pak ditë në grumbullim me Kombëtaren shqiptare dhe Arlind Ajeti është larguar për një vizitë të shpejtë në Kosovë,
Gashi te Lazio nëse arrihet Champions-i Derbi i Romës, të hënën në orën 18:00, mund të rezultojë vendimtar për të ardhmen e sulmuesit të Kombëtares së Shqipëris