999 rezultate për

basel

Shaqiri e Ajeti sërish në Basel Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Arlind Ajeti ka postuar një foto në Facebook, ku shihet së bashku me yllin e Stoke Cit
Gashi i tha "jo" një ofertë tunduese nga Kina, ja sa ishte shifra Miliardat e Kinës në merkato tani janë kthyer në një trend. Kjo çmenduri transferimesh ka dy vite, por pak kush e priste
Arsenali gjunjëzon Baselin, Graniti mposht sërish Taulantin (VIDEO) Arsenal ka treguar forcën e saj kundër Baselit, skuadër të cilën e ka mposhtur 1:4, për të përfunduar si lider i Grupit
Formacionet zyrtare/ Basel – Arsenal Basel dhe Arsenal Madrid kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të fundit në fazën e grupeve. Arsenal: Ospi
Rrëfimi i pazakontë: Donin të transferonin shokun tim, por morën mua Mohamed Elneny është kthyer në një futbollist shumë të rëndësishëm te skuadra e Arsenalit. Egjiptiani disa më vite më pa
PSG mposht Baselin e Xhakës (VIDEO) Paris Saint Germani ka fituar ndaj Baselit në Ligën e Kampionëve. Goli i parë në këtë takim erdhi nga Angel Di Maria
Shqiptari nga Kosova gjendet pa jetë në një burg të Bazelit Një 40-vjeçar nga Kosova, ka varur veten. Lajmin është bërë i ditur nga prokuroria shtetërore e Bazelit (Basel-Stadt).
Arsenal-Basel, formacionet zyrtare Arsenal dhe Basel kanë publikuar formacionet zyrtare, para takimit të tyre. Ky takim është i vlefshëm për fazën e grupev
Hyka në super formë, dy gola ndaj Baselit (VIDEO) Mesfushori shqiptar, Jahmir Hyka, po kalon një formë fantastike te Luzerni pasi sërish ka shënuar dy gola shumë të rëndë
Basel e nis me "manita", shkëlqen Xhaka (VIDEO) Basel e ka nisur në mënyrën më të mirë sezonin e ri pasi ka fituar 5-1 në transfertën kundër Vaduzit duke treguar edhe n
Zyrtare/ Taulant Xhaka zgjat "martesën" me Baselin Historia e "dashurisë" mes Baselit dhe Taulant Xhakës do të vazhdojë. Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë ka rinovuar
Ajeti e ka formacionin e siguruar me Mihajlovic, ja pse Edhe pse ende nuk ka zhvilluar asnjë ndeshje zyrtare me ekipin e Torino-s, Arlind Ajeti duket se fituar zemrat e tifozëv
Shikoni supergolin e Hykës ndaj Baselit (VIDEO) Jahmir Hyka po kalon një formë të shkëlqyer me ekipin e tij të Luzernës në Zvicër këtë fund sezoni. 27-vjeçari ka realiz
Ekipet e kualifikuara më tej në Europa League Sonte në orën 22:05 minuta u luajtën një sërë ndeshjesh të kthimit në kuadër të Europa League. Kështu Basel dhe St. E
Adonis Ajeti braktis Baselin Mbrojtësi shqiptar Adonis Ajeti është transferuar nga Baseli te skuadra Wil. Futbollisti nga Kosova është larguar ng
Shkëlzen Gashi në Amerikë ose Kinë Shkëlzen Gashi mund të largohet nga Baseli gjatë këtyre ditëve. Sipas portalit "Sporteva.it", sulmuesi i kombëtares sonë
Mediat zvicerane: Turbo Aliji Naser Aliji po kalon një formë shumë të mirë në Zvicër. Miqësorja e zhvilluar në Spanjë mes skuadrës kampione të Zvicrës
Xhaka dhe Gashi nisin stërvitjen afër Skënderbeut Ekipi zviceran i Basel është nisur sot drejt Spanjës drejt qytetit bregdetar të Marbellas, jo më larg se 60 km nga qytet
Gashi drejt transferimit te Young Boys "Calciomercato" raporton se Baseli është afër transferimit të sulmuesit të Young Boys, Renato Steffen. Kjo nënkupton
E bujshme, Gladbahu kërkon të bashkojë vëllezërit Xhaka Pas Fiorentinës në garë për të marrë shërbimet e mesfushorit të përfaqësues kuqezi Taulant Xhaka ka hyrë edhe Borussia M