999 rezultate për

basel

Ish-trajneri i Basel: Xhaka, një lider i lindur. Ishte më i mirë se Salah dhe Shaqiri Ish-trajneri i Basel, Heiko Vogel, beson se Granit Xhaka ishte lojtari më i mirë që pa në ish-skuadrën e tij, duke tejka
Albian Ajeti pranë transferimit te skuadra e njohur angleze Sulmuesi shqiptar Albian Ajeti është gati për të bërë eksperiencë jashtë Zvicrës. 22 vjeçari edicionin e kaluar shkël
"Një grua u ça në kokë, tjetrit iu këput rripi i sigurimit" Hoxha tregon tmerrin në avionin Prishtinë-Basel “Një grua është dëmtuar shumë në kokë dhe ka pas gjakderdhje, ndërsa një pasagjer që ishte ulur afër meje pasi iu është
10 persona u lënduan nga turbulencat e frikshme të avionit Prishtinë-Basel 10 persona janë dërguar në qendrën spitalore të Basel-it, pasi u lënduan gjatë një fluturimi nga Prishtina për në qyteti
Loredana vjen në Kosovë Çifti më i përfolur i momentit po vijnë në Kosovë. Mësohet se Mozzik dhe Loredana janë nisur sot për në Kosovë, me nj
Historia e Edon Zhegrovës, nga futbolli në rrugët e Prishtinës në yll të ri të Baselit Edon Zhegrova ka folur gjerë e gjatë për fillimin e karrierës, duke nisur nga koha kur kishte luajtur në rrugët e Prisht
Sadiku nuk është i qetë, shikoni si reagon pas super golit ndaj Baselit (VIDEO) Armando Sadiku u kthye protagonist këtë fundjavë duke shënuar një gol të mrekullueshëm nga një distancë e konsiderueshme
Për inat të shtetit vrau vogëlushin shqiptar, detaje të reja nga ngjarja në Zvicër Gruaja që më 21 mars në Bazel vrau me thikë vogëlushin 7 vjeçar me prejardhje nga Kosova, ka mbrapa saj një histori të
Pas vrasjes prindërit braktisin shtëpinë në Bazel, xhaxhai jep detaje Këtë të premte prindërit e tashmë të ndjerit, Ilias Mahmuti (7 vjeç), i cili uv ra mizorisht nga një grua e moshuar me 2
Shkolla e shqiptarit të therur në Basel reagon për ngjarjen e rendë Pas vdekjes së dhunshme të nxënësit të klasës së parë në Bazel të Zvicrës, shkolla ku djali po kryente shkollën janë shp
I jepet lamtumira 7 vjeçarit që u vra nga e moshuara në Bazel I është dhënë lamtumira e fundit 7 vjeçarit i cili u ther për vdekje me thikë nga një grua 75 vjeçare në Basel të Zvicrë
Haradinaj reagon për vrasjen e 7 vjeçarit në Zvicër Kryeministri Ramush Haradinaj ka ngushëlluar familjen e 7 vjeçarit, i cili u vra dje në Basel të Zvicrës. Përmes një
Zhegrova flet pas debutimit të tij me Baselin Edon Zhegrova është shprehur i lumtur për debutimin me Baselin dhe ka falënderuar tifozët për mbështetjen. Talenti i
Ky është numri që Zhegrova do të mbartë në fanellë te Baseli (FOTO LAJM) Edon Zhegrova është i gatshëm derisa po e pret debutimit për klubin e tij të ri, Baselin, një javë pasi e zyrtarizoi kal
Trajneri i Baselit flet për Zhegrovën Trajneri i Baselit, Marcel Koller, ka folur për Edon Zhegrovën duke deklaruar se ai është përshtatur menjëherë me ekipin
Kështu feston Zhegrova me Xhakën te Baseli (VIDEO) Edon Zhegrova iu baskua vetëm pak ditë më parë skuadrës së Baselit teksa mbërriti nga belgët e Genk, shkruan Albeu.com.
Zhegrova flet pas transferimit te Baseli Edon Zhegrova u transferua te Baseli në formë huazimi deri në fund të këtij sezoni nga belgët e Genk, ku zvicerianët ka
Taulant Xhaka i lumtur për startin e mrekullueshëm të Baselit Taulant Xhaka është shprehur i lumtur për fitoren e parë të Baselit në vitin 2019. Baseli e ka nisur si është më së m
Zyrtare: Edon Zhegrova transferohet te Baseli Edon Zhegrova edhe zyrtarisht i ka ndarë rrugët me klubin belg Genk dhe i është bashkuar Baselit në Zvicër. Genku njo
A ka peng pse zgjodhi Shqipërinë para Kosovës? Si përgjigjet Taulant Xhaka Taulant Xhaka, mesfushori ynë kuqezi, ka dhënë një intervistë për tabloidin helvet, “Blick”, ku ka folur për klubin ku l