999 rezultate për

barroso

Vazhdojnë ngjarjet e shëmtuara, turistët gjermanë grabiten në qendër të Tiranës Një tjetër ngjarje e pakëndshme u ka ndodhur turistëve të huaj që vijnë këto ditë për të vizituar Shqipërinë, të cilët b
150 mijë veta kundër pensionit të Barrosos nga BE Mbi 152 mijë vetë kanë firmosur një peticion të stafit të BE-së kundër ish-presidentit të Komisionit Europian, Jose Manu
Merkel: Kosova ka bere progres, s'ka me konflikte ne Ballkan Përfundoi takimi mes kancelares Merkel, Kryetarit të Komisionit Evropian Jose Manuel Barroso e zyrtarëve të tjerë gjerma
Merkel: Duam që vendet e Ballkanit të integrohen më shpejt në BE Kancelarja gjermane Angela Merkel vlerësoi sot përpjekjen e vendeve të Ballkanit për tu integruar në Bashkimin Europian.
EU integration, Barroso writes to President Nishani The president of European Commission Jose Manuel Barroso sent a message to Albanian President, Bujar Nishani where he ga
Barroso mesazh Nishanit: Reformat të merren me konsensus të gjerë Presidenti i Komisionit Evropian, José Manuel Barroso përmes një mesazhi dërguar presidentit Bujar Nishani, falenderoi k
Basha-Barroso: Statusi stacion i rëndësishëm, sfidat vazhdojnë Sfidat e integrimit të Shqipërisë pas marrjes së statusit të vendit kandidat, kanë qenë në fokus të diskutimeve takimit
Barroso tek Krimet e Rënda: Fuqizimi i gjyqësorit me rëndësi kritike Në vijim të vizitës së tij në Tiranë, Presidenti i Komisionit Evropian, José Manuel Barroso vizitoi pasditen e sotme edh
Barroso premton mbështetje për axhendën europiane të Shqipërisë Kryetari i Kuvendit z. Ilir Meta vlerësoi sot kontributin e Presidentit të Komisionit Evropian z. José Manuel Barroso pë
Bregu falenderon Barroson: Një vendim i merituar në kohë të vonuar Ish-ministrja e Integrimit Majlinda Bregu shprehu sot mirënjohje ndaj Presidentit te Komisionit Evropian, Jose Manuel Ba
Barroso dekorohet nga Nishani me urdhërin “Flamuri Kombëtar” Presidenti i Komisionit Europian, Jose Manuel Barroso është dekoruar sot nga Presidenti Bujar Nishani me urdhërin “Flamu
Ja marrëveshja e parë Shqipëri-BE (FOTO-LAJM) Presidenti i Komisionit Europian, Jose Manuel Barroso, i dorëzoi sot Kryeministrit Rama, marrëveshjen midis Republikës s
Barroso: EU enlargement is our priority EC President Hose Manuel Barroso said today that EU enlargement remains a priority and that the EC keeps its promises wh
Barroso në Kuvend: Zgjerimi, prioriteti ynë Presidenti i KE, Hose Manuel Barroso u shpreh sot se zgjerimi i BE-se mbetet prioritet dhe KE i mban premtimet kur partn
Rama falenderon Barroson: Statusi jo trofe, do mbyllim reformat e zvarritura (VIDEO) Kryeministri Edi Rama falenderoi sot Presidentin e Komisionit Europian Jose Manuel Barroso për mbështetjen dhe dhënien e
Barroso sot në Tiranë Presidenti i Komisionit Evropian, Jose Manuel Barroso viziton sot Tiranën. Gjatë vizitës së tij në Shqipërië Barroso do
EU integration, Barroso to visit Tirana European Commission President Hose Emanuel Barroso, will visit Tirana tomorrow. He is expected to hold a speech in th
Barroso nesër në Tiranë, fjalim në Kuvend Presidenti i Komisionit Europian, Hose Emanuel Barroso nesër do të vizitojë Tiranën. Ai pritet të mbajë dhe një fjali
Barroso në Tiranë, vizitë edhe në Gjykatën e Krimeve të Rënda Gjatë vizitës së tij në Tiranë më 30 qershor, Presidenti i Komisionit Evropian Jose Manuel Barroso do të zhvillojë një v
Barroso, fjalim në Kuvend në 30 qershor Kreu i Kuvendit Ilir Meta konfirmoi sot vizitën e kreut të Komisionit Evropian Hose Manuel Barroso më 30 qershor në Tir