999 rezultate për

barrierat

Gurët dëmtojnë barrierat në autostradën Tiranë-Elbasan, në cilin aks duhet bërë kujdes Në fshatin Mushqet pranë autostradës Tiranë-Elbasan, në afërsi të tunelit ka pasur rrëshqitje dherash. Rrëshqitja mas
Përplasje fatale gjatë garës, vdes piloti 23-vjeçar (VIDEO) Pista e Interlagos të garave “Superbike” ishte tragjike për Mateus Barbosa, i cili ka humbur jetën pas humbjes së kontro
Astrologe Meri Shehu bën parashikimin për 12 shenjat e zodiakut: Luftoni barrierat! Dashi Hene e re ne Gaforre per ju tenton tju veje ne nje pozite te veshtire ne lidhje me kerkesat ne lidhje me te ardhm
Nuk ua mban xhepi të blini maska çdo ditë? Mësoni si t'i bëni vetë në shtëpi Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë disa udhëzime, për krijimin e një maske në shtëpi. Përmes disa fotove në faqen
Përplasen dy automjete në kryeqytet, mjeti rrezikon këmbësorët Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Mësohet se dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën n
Teknologjia që po heq barrierat e fundit të komunikimit Udhëtimi në vende të huaja e të panjohura sa vjen e bëhet më i lehtë. Tani turistët nuk kanë pse të vijnë vërdallë në nj
Shkupi dhe Prishtina heqin barrierat tregtare Autoritetet qeveritare maqedonase bëjnë të ditur se janë hequr barrierat tregtare nga ana e Republikës së Kosovës për
Luis Hamilton përplaset fuqishëm me barrierat mbrojtëse (VIDEO) Piloti i Formula1 Luis Hamilton ka pësuar një aksident gjatë provave zyrtare për çmimin e madh të Belgjikës. Britanik
Kosova kërcënon Maqedoninë me reciprocitet (FOTO LAJM) Kosova i ka dërguar letër zyrtare Qeverisë së Maqedonisë së Veriut duke kërkuar që t’i largojë barrierat që i janë vendo
Aksident i rëndë në Bulqizë, motorri përplaset me barrierat anësore, plagoset 32-vjeçari Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Bulqizë, ku për pasojë është plagosur rëndë një 32-vjeçarë. Ngjar
Prag lufte tregtare Kosovë-Shqipëri: Nëse nuk hiqni barrierat, taksë 100% Shqipëria dhe Kosova mbyllen dje një takim për lehtësimin e tregtisë, por duket se në vend të lehtësimit një luftë e re
Ishin nisur për në dasmë, përjetojnë tmerr në autostradë (FOTO LAJM) Një minibus me 16 dasmorë është përplasur me barrierat në një autostradë në Turqi, duke lënë të plagosur 14 prej tyre.
Aksidenti tragjik në Fier/ Flasin banorët: Do kishin shpëtuar po të ishin barrierat Një ditë pas aksidentit tragjik në Fier ku humbën jetën dy persona dhe u plagos një tjetër, banorët e fshatit Shën Pjetë
BE paralajmëron Tump se ndërtimi i mureve dhe barrierat tregtare do të dështojnë Bashkimi Evropian ka paralajmëruar sot presidentin amerikan, Donald Trump, se slogani i tij “Amerika e Para” dhe politik
Kriza e emigrantëve/ Edhe Britania e Madhe ngre barrierat Britania e madhe do të ndërtojë një mur rreth portit të qytetit Calais, në afërsi të kampit të emigrantëve i njohur si “
Shqipëria heq barrierat për vezët e Kosovës ​Shqipëria ka hapur dyert dhe mirëpret produktet kosovare duke konkretizuar idenë e krijimit të një tregu të përba
Panariti letër homologut maqedonas: Hiqni barrierat tregtare Ministria e Bujqësisë e Shqipërisë i kërkon bashkëpunim palës maqedonase. Përmes një letre dërguar homologut të tij në S
Meta-Hyseni: Shqipëria dhe Kosova të heqin barrierat që pengojnë lëvizjen e lirë Gjatë takimit që zhvilloi sot në Kuvend me Ministrin e Punëve të Brendshme të Kosovës, Skënder Hyseni, Kryetari i Kuvend
Çifti thyen barrierat, gjatësia nuk përbën problem (FOTO LAJM) Ky është një çift që duket se për ta gjatësia nuk ka problem. Kat Hoffman, e gjatë 1.19 metra dhe Eich Buscher, i gjatë
Meta: Të thyejmë barrierat në rajon, e ardhme pa kufij Në takimin e 8-të të grupit të punës të bashkëpunimit të Europës Juglindore, i mbledhur sot në Tiranë, kreu i Kuvendit t