999 rezultate për

barriera

Përplasje fatale gjatë garës, vdes piloti 23-vjeçar (VIDEO) Pista e Interlagos të garave “Superbike” ishte tragjike për Mateus Barbosa, i cili ka humbur jetën pas humbjes së kontro
Astrologe Meri Shehu bën parashikimin për 12 shenjat e zodiakut: Luftoni barrierat! Dashi Hene e re ne Gaforre per ju tenton tju veje ne nje pozite te veshtire ne lidhje me kerkesat ne lidhje me te ardhm
Nuk ua mban xhepi të blini maska çdo ditë? Mësoni si t'i bëni vetë në shtëpi Ministria e Shëndetësisë ka shpërndarë disa udhëzime, për krijimin e një maske në shtëpi. Përmes disa fotove në faqen
Përplasen dy automjete në kryeqytet, mjeti rrezikon këmbësorët Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e sotme në kryeqytet. Mësohet se dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën n
Teknologjia që po heq barrierat e fundit të komunikimit Udhëtimi në vende të huaja e të panjohura sa vjen e bëhet më i lehtë. Tani turistët nuk kanë pse të vijnë vërdallë në nj
Shkupi dhe Prishtina heqin barrierat tregtare Autoritetet qeveritare maqedonase bëjnë të ditur se janë hequr barrierat tregtare nga ana e Republikës së Kosovës për
Luis Hamilton përplaset fuqishëm me barrierat mbrojtëse (VIDEO) Piloti i Formula1 Luis Hamilton ka pësuar një aksident gjatë provave zyrtare për çmimin e madh të Belgjikës. Britanik
Kosova kërcënon Maqedoninë me reciprocitet (FOTO LAJM) Kosova i ka dërguar letër zyrtare Qeverisë së Maqedonisë së Veriut duke kërkuar që t’i largojë barrierat që i janë vendo
Protesta e opozitës, 1300 policë në terren dhe barriera metalike Edhe pak kohë na ndan nga protesta e 10 kombëtare e opozitës së bashkuar dhe e para pas zgjedhjeve të 30 qershorit. G
Aksident i rëndë në Bulqizë, motorri përplaset me barrierat anësore, plagoset 32-vjeçari Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Bulqizë, ku për pasojë është plagosur rëndë një 32-vjeçarë. Ngjar
Kërkohet zgjidhje ndaj barrierave tregtare mes Kosovës dhe Shqipërisë Bizneset nga Kosova dhe Shqipëria vazhdojnë të kenë barriera tarifore e jotarifore nga autoritetet për eksportimin e mal
Kuvendi rrethohet me tela me gjemba, kryeministria me barriera: Çfarë di Rama se do të ndodhë sonte? Qeveria po merr masa sigurie si rrallë më parë pak orë para nisjes së protestës së opozitës. Gjatë ditës së djeshme rret
Prag lufte tregtare Kosovë-Shqipëri: Nëse nuk hiqni barrierat, taksë 100% Shqipëria dhe Kosova mbyllen dje një takim për lehtësimin e tregtisë, por duket se në vend të lehtësimit një luftë e re
Ishin nisur për në dasmë, përjetojnë tmerr në autostradë (FOTO LAJM) Një minibus me 16 dasmorë është përplasur me barrierat në një autostradë në Turqi, duke lënë të plagosur 14 prej tyre.
Kosova paralajmëron Shqipërinë: Do të vendosim barriera tregtare Ministria e Tregtisë dhe Industrisë (MTI) ka paralajmëruar barriera tregtare për produktet e Shqipërisë nëse autoritete
Çmenduri në Tiranë-Durrës, makina përfundon mbi barrierën ndarëse Një aksident ka ndodhur pak minuta më parë në autostradën Tiranë-Durrës. Nga raportimet e para mësohet se një makinë
Veseli: Zero barriera për gratë, harron që nuk përfillen në politikë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për nder të ditës së grave, është takuar sot me përfaqësueset e strehimore
Reperi shqiptar përtej barrierave, këndon krah Eminem Reperi me origjinë shqiptare, G4shi, do të performojë në një ndër festivalet më të rëndësishme të muzikës Hip Hop. “O
Rama: Do të vazhdojmë me heqjen e barrierave Kosovë-Shqipëri Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se Prishtina dhe Tirana kanë marrë gatishmëri për angazhime shtesë në real
Kërkohet heqja e barrierave në mes bizneseve të Kosovës dhe Shqipërisë Mbledhja e Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë pritet të sjellë lehtësime për jetën e sipërmarrësve të të dyja ve