999 rezultate për

baronesha

Baronesha Anelay: E zhgënjyer me dështimin e Gjykatës Speciale (VIDEO) Mosthemelimi i Gjykatës Speciale vazhdon të jetë shqetësim i faktorit ndërkombëtar. Këtë shqetësim e shprehur sot minist
Baronesha Anelay sot në Kosovë, takime me Jahjagën dhe Mustafën Ministrja e Shtetit në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Mbretërisë së Bashkuar dhe Përfaqësuesja Speciale e Kryeministr
Baronesha Ashton ka pranuar letrën e presidentes Jahjaga Pas takimit me liderët politik të Kosovës, ne datën 11 të këtij muaji, presidentia Jahjaga u shpreh se do t'i dërgojë nj
Baronesha Ashton kërkon qeveri gjithëpërfshirëse në Ukrainë Shefja e diplomacisë evropiane Catherine Ashton, sot i ka bërë thirrje Rusisë që të sillet si një fqinj i mirë karshi Uk
Daçiq pret raport pozitiv nga Baronesha Ashton Kryeministri i Serbisë Ivica Daçiq, pas takimit në Bruksel me Kryeministrin e Kosovës Hashim Thaçi, i ndërmjetësuar nga
D'Souza: Ngjarje si "24 dhjetori" ndikojnë në punën e Kuvendit Britania e Madhe do të përkrahë Maqedoninë në proceset integruese. Kështu ka thënë spikerja e Dhomës së Lartë e Parlamen
Baronesha D'Souza vjen sot në Maqedoni Në Maqedoni do të qëndrojë për një vizitë zyrtare baronesha Frances D'Souza, lorde, spikere në dhonën e Lartë të Parlame
Baronesha Ashton përshëndet vendimin e KQZ-së Zhvillimet e kësaj jave në Kosovë dhe vendimi i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve është përshëndetur nga shefja për polit
Nesër konfirmohet pranimi i tekstit të planit Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi dhe kryeministri i Serbisë Ivica Daçiq janë pajtuar në parim sa i takon planit të zb
Ashton në Bosnjë dhe Kroaci Ndalesa e rradhës së Shefes për Politikë të Jashtme Catherine Ashton do të jenë Bosnja dhe Hercegovina. Baronesha Ashton
Baronesha Ashton takon presidentin Nishani Përfaqësuesja për Politikën e Jashtme të BE, Catherine Ashton e cila ndodhet në Tiranë për një vizitë zyrtare ka nisur s
Baronesha Ashton sot në Tiranë Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian Chatherine Ashton viziton sot Tiranën. Gjatë qëndrimit në Tiranë, Baronesha A
Dialogu me Serbinë, Haradinaj: Epilogun e jep baronesha Ashton Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj ka shprehur sot keqardhjen për mosarritjen e një marrëveshje
Thaçi: Nuk ka dialog të drejtpërdrejtë Kryeministri Hashim Thaçi u shpreh sot se mes Prishtinës dhe Beogradit nuk do të ketë dialog të drejtpërdrejtë duke thek
Situata në rajon, vlerësohet roli i Shqipërisë si faktor paqeje Mbështetja e palëkundur e Britanisë së Madhe drejt anëtarësimit të Shqipërisë në BE, forcimi i marëdhënieve miqësore, fu
Dialogu, Ashton sërish në Prishtinë Përfaqësuesja e Lartë e BE-së, Ketrin Eshton zhvillon në 13 dhe 14 mars një një vizitë dy-ditore në Prishtinë. Temë krye
Baronesha Helene Hayman në Shqipëri Kryetarja e Dhomës së Lordëve të Mbretërisë së Bashkuar, Baronesha Helene Hayman vijon vizitën në Shqipëri. Sot pas
Baronesha Hayman, nis sot vizitën treditore në Shqipëri Kryetarja e Dhomës së Lordëve të Mbretërisë së Bashkuar, Baronesha Helene Hayman, nis sot një vizitë zyrtare treditore n
Baronesha Hayman nesër vizitë zyrtare në Tiranë Kryetarja e Dhomës së Lordëve në Britaninë e Madhe, Baronesha Hayman do të nisë nesër një vizitë zyrtare në Tiranë, me f