999 rezultate për

barnave

Kjo është lista e barnave që do të jepen falas për të infektuarit me koronavirus Pas miratimit të buxhetit për vitin 2021, Fondi i Sigurimit të Detyrueshëm të Kujdesit Shëndetësor ka publikuar listën e
Zbulohen shifrat, qeveria miraton paketën e rimbursimit të barnave për të prekurit me COVID-19 Këshilli i Ministrave ka miratuar paketën e rimbursimit të barnave për trajtimin ambulator në banesë të personave të dia
Trump hedh akuza: Nuk e nxorrën vaksinën kundër COVID-19 që unë të humbja zgjedhjet Donald Trump, ditën e djeshme akuzoi Administratën e Ushqimit dhe Barnave në SHBA, si dhe prodhuesin e barnave Pfizer se
Mungesë vaksinash anti-grip? Agjencia e Barnave i përgjigjet Bashës: E pavërtetë! Kryetari i partisë Demokratike Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me Urdhrin e Farmacistit, të cilët i sh
Skandali me vaksinat e gripit, gjobitet "Megapharma" Në një kohë kur gripi dhe virozat janë nëpër këmbë, vaksina kundër tyre bëhet padyshim e domosdoshme. Por nëse qyteta
Vaksina e gripit sezonal monopol?! Nisin hetimet ndaj depos "Megapharma" Autoriteti i Konkurrencës ka nisur hetimet ndaj depos farmaceutike "Megapharma" e cila deri më tani ka ekskluzivitetin e
Çmimet e ilaçeve në Kosovë, më të shtrenjtat në rajon Qytetarët e Kosovës paguajnë 10 milionë euro në vit barna më shtrenjtë sesa qytetarët e vendeve të rajonit, thonë nga Od
SHBA bën zbulimin e rëndësishëm për COVID-19, Trump në konferencë urgjente Shtëpia e Bardhë tha se Presidenti Donald Trump do të njoftojë të dielën në mbrëmje një “zbulim tejet të rëndësishëm që
Kërkohet shkarkimi i ministrit të Shëndetësisë, Armend Zemaj Dhoma e Farmacistëve të Kosovës ka reaguar sot ashpër pas vendimit për shfuqizim të udhëzimit për rregullimin e çmimeve
A shtohet rreziku për koronavirus duke përdorur ilaçe kundër tensionit të lartë? Bazuar në gjetjet e tre studimeve të botuara në revistën ‘New England Journal of Medicine’, përdorimi i barnave kundër t
A po bëhet testi i koronavirusit në spitalet private në Shqipëri? Vjen përgjigja Ndërkohë që Shqipëria ende nuk e ka miratuar testimin në masë të popullsisë për COVID-19, Agjensia Kombëtare e Barnave ë
Sëmundja që nuk njeh moshë Depresioni nuk po toleron asnjë moshë, duke përfshirë edhe të rinjtë, duke filluar që nga mosha 16 vjeçare. Sipas psi
Ilaçi kancerogjen vazhdon të shitet në barnatoret e Kosovës Ka disa ditë që Agjencia Evropiane e Barnave dha alarmin se ilaçi, i cili trajton problemet me stomak, Ranitidina, përmb
Ndryshon Kodi Penal, deri në 10 vite burg për abuzuesit e sigurisë ushqimore Propozimi i bërë nga një grup deputetësh të Partisë Socialiste për të ndryshuar disa nene dhe për të shtuar nene të reja
Zbulohet një virus i ri, po përhapet në mënyrë të heshtur Majin e kaluar, një burrë i moshuar ishte shtrirë në degën e Bruklinit të spitalit Mount Sinai për operim abdominal. Tes
"Në Shqipëri ka barna të falsifikuara, por nuk raportohen" (VIDEO) Barnat e falsifikuara përbëjnë një nga kërcënimet më serioze për shëndetin publik. Një në dhjetë ilaçe që qarkullojnë në
Ndalohet reklamimi i barnave që jepen me recetë Ministria e Shëndetësisë ka ndaluar përmes një rregulloreje reklamimin e barnave përdorimi i të cilave bëhet vetëm me re
Kujdes, shqiptarët të mos i përdorin këto antibiotikë Janë publikuar antibiotikët që nuk duhen rekomanduar nga mjekët ose duhen dhënë në mënyrë të kufizuar. Këtë u ka kërk
Shteti i dobët ndaj barnave të rrezikshme serbe Në Kosovë vazhdojnë të qarkullojnë ilegalisht barna nga Serbia, të cilat konsiderohet se janë të rrezikshme për shëndeti
A e dini se shkrimi i keq i mjekëve në receta vret mijëra persona në vit Shkrimi i keq i mjekëve është një nga çështjet më të diskutuara për pacientët, kur këta të fundit duhet të “deshifrojnë”